İZGE EĞİTİM DANIŞMANLIK

HAZİRAN 2017 PROJE YÖNETİMİ DÜNYASINDAN HABERLER
Stratejik yönetim, proje ve program yönetimi, PMO kurulumları, çevik yönetim, iş analistliği eğitim ve danışmanlık ihtiyaçlarınız için buradayız. Dünyada neler oluyor, farkında olmak için bizi takip edin.
www.izge.com.tr  Facebook  Linkedin, twitter

CAPM® Sınavınızı nedere almak isterdiniz?

22 Temmuz'dan itibaren, CAPM® (Certified Associate Project Manager) sınavınızı, isterseniz sınav merkezinden, isterseniz evinizden alın! PMI, CAPM sınavını online - gözetmenli alabilmeniz için (online - proctored - OP) Pearson VUE ile anlaştı. Adaylar, sınavlarını dışarıdan bir gözetmenin on-line eşliğinde, evlerinin veya işyerlerinin rahatlığında alabilecekler. Detaylar için gelecek bültenlerimizi takip edin.

PMP® Adayları! Sınav sonuç raporları daha detaylı hale geliyor, takip etmeyi unutmayın!

28 Ağustos'tan itibaren, sınav sonuç raporunuz ve CCRS (Continuing Certification Requirement System) üzerinden sınav analiz web sitesi (Exam Analysis Webpage) üzerinden ulaşacağınız raporlar daha detaylı olacak.

Böylelikle, sınavda hangi süreç gruplarının hangi görevlerinde (RDS'de tanımlanan görevler) başarı durumunuzun ne olduğunu daha rahatlıkla görebilecek ve kendinizi buna göre yönlendirme şansınız olacak.

5 Dakikada Ufuk 2020'yi öğrenmek için TUBİTAK'ın animasyon videosunu izleyin!

TUBİTAK'ın Ufuk2020'nin bilgilendirmesi için hazırladığı animasyon filme http://ufuk2020.org.tr/tr/haberler/tubitakin-hazirladigi-ufuk2020-tanitim-videosu-izleyicileriyle-bulusuyor
linkinden ulaşabilirsiniz.

İZGE Eğitim Danışmanlık AKÇA Projesi kapsamında 150 kişiye Kurumsallaşma Eğitimleri sağladı.


Müteşebbis Gelişim Vakfı (MESVAK) ve Teknik Eğitim Vakfı (TEKEV) ortaklığı ile “Ankara’da Kayıt Dışı Çalışmanın Yoğun Olduğu İş Kollarında Bilinçlendirme, İşbirliği Ve Mesleki Niteliklerin Geliştirilmesi Projesi (AKÇA Projesi)“ kapsamında, girişimcilerin ve KOBİ’lerin kurumsallşamasına katkı sağlamak üzere ve ücretsiz olarak gerçekleştirildi.
AB Hibe Fonları ile yürütülen projenin kurumsallaşma eğitimlerinde, OSTİM Vakfı, ATO Akademi ve Gazi Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulunun desteği ile hedeflenen 150 kişilik katılıma ulaşmayı başarılmıştır.
İZGE Eğitim ve Danışmanlık tarafından sağlanan eğitimler, “Kurumsal Stratejik Yönetim”, “PCM – Proje Döngüsü Yönetimi” ve “PMI® Standartları ile Proje Yönetimine Giriş” başlıkları altında 5’er günlük içerikle gerçekleştirilmiştir. 6 farklı grup olarak 29 Mayıs – 23 Haziran tarihleri arasında gerçekleşen eğitimlere toplam 150 kişi katılmıştır.
Birlikte öğreniyor ve birlikte güçleniyoruz.

Bilgeİş Projesi'nin 100'e yakın online ücretsiz eğitiminden faydalanın!


Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti mali işbirliği kapsamında Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) tarafından yürütülen ‘İşçi ve İşverenlerin Kapasitelerinin Bilgi ve İletişim Teknolojileri Yoluyla Geliştirilmesi Projesi (Bilgeİş) kapsamında, 100'e yakın online eğitime ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz.

KOBİ'lerin yeteneklerinin geliştirilmesine büyük katkı sağlayacak olan eğitimler, proje yönetiminden sosyal medya yönetimine, işletmeden KOBİ Desteklerine kadar uzanıyor.

İZGE olarak da "KOBİ'lerin Sertifikasyon Süreçleri Eğitimi" ile projeye destek sağlamış bulunuyoruz.

Bilgeİş portaline girmek için http://proje.bilgeis.net/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

2027'ye kadar dünyada  87 Milyondan fazla proje yönetimi pozisyonu açılacak.


PMI'ın her yıl yaptırdığı, proje yönetimi pozisyonlarındaki yetenek durumunu ve gelecek öngörülerini içeren "Yetenek Açığı Raporu yayınlandı. Raporun tamamına https://www.pmi.org/learning/careers/job-growth linkinden ulaşabilirsiniz.

AB Sivil Toplum Sektörü Hibe Programları açıldı.

Sivil toplum kuruluşları, Avrupa Birliği ve Türkiye tarafından ülkemizin AB üyeliği sürecinde en önemli aktörlerden biri olarak kabul edilmektedir. Bu önemin bir göstergesi olarak, Avrupa Birliği Katılım Öncesi Mali Yardım Aracının 2014-2020 yıllarını kapsayan ikinci döneminde, “sivil toplum” ayrı bir öncelik alanı olarak kabul edilmiştir. Bu dönemde yaklaşık 190 milyon Avro tutarında kaynağın sivil toplumun ve sivil toplum diyaloğunun güçlendirilmesi için kullandırılması öngörülmektedir.

Bu kapsamda, Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşları arasındaki işbirliğinin güçlendirilmesine yönelik olarak uygulanacak olan “Ortaklıklar ve Ağlar Hibe Programı” ve STK'ların kurumsal kapasitesini geliştirmek için de "Yerel STK'lar Hibe Programı" teklif çağrıları  yayınlanmıştır. Her iki teklif çağrısını da http://www.ab.gov.tr/ adresinden takip edebilirsiniz.

PMI TR İstanbul Summit için yerinizi ayırttınız mı?

PMI TR tarafından her yıl gerçekleştirilen PM Summit İstanbul bu yıl 15 - 16 Eylül tarihlerinde Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüsünde gerçekleştirilecek. Toplam 14 PDU değerindeki oturumlar, proje yönetimi trendlerini bizlere taşıyor. Takvimlerinizde işaretleyin! http://www.pmi.org.tr/summit/istanbul/

Dünyadaki PMP® sayısı 777.000'i geçti! PMBOK® V5 değişmeden PMP® hazırlık eğitiminizi ve sertfikanızı alın!

PMI, PMBOK® V6'yı 2017'nin son çeyreğinde yayınlamış olacak. PMP® sınavı ise 2018 yılının ikinci çeyreğinde yeni versiyona göre yapılmaya başlanacak. Dünyadaki 777.000 PMP® sertifikalı proje yöneticisinin arasına katılmak için elinizi çabuk tutun. Açık grup (haftasonu) eğitimlerimiz her ay düzenli olarak gerçekleşiyor. Şehirler ve tarihler için lütfen sayfamızı ziyaret edin. www.izge.com.tr

Katılımcı görüşleri... Katılımcı görüşleri...

Eğitimlerimizin katılımcılarından geri bildirimleri yayınlamaktan gurur duyarız.

"İZGE Danışmanlık ve değerli eğitimciler Dilek ve Selda Hanımlar ile çalışma yaşamımda dönüm noktası olma potansiyeli taşıyan bir zamanda güzel bir rastlantı sonucu bir araya geldik. Kendime tanıdığım bir fırsat olarak tanımladığım Proje Yönetimi eğitimi kapsamında3 hafta süreyle verimli bir öğrenme/etkileşim süreci yaşama olanağı buldum. 10 yıla yaygın, proje asistanlığından proje yönetim uzmanlığına uzanan, yerel ve uluslararası ölçekte ve birbirinden farklı çerçevelerde proje yönetim deneyimi içeren çalışma yaşamımda, “proje yönetimi” işine sistematik bir bakış kazanmak; yaklaşım, teori ve uygulama açısından iyi ve kötü örneklere, bunların oluşma koşullarına ilişkin bir çerçeve edinmek eğitimin bana kattıkları arasındaydı. PMP Eğitimi, mevcut birikimin üstüne sağlam bir proje yönetimi kültürü inşa edebilmek için gereksinim duyulan temel taşları sunuyor. Çalışma yaşamımda uzmanlığımı derinleştiren PMP sertifikasyonu ve bunu olanaklı kılan PMP Eğitimi en önemli dönüm noktalarından biri olmayı sürdürüyor. Bu fırsatı sunan İZGE’ye ve süreçteki dostça desteklerine teşekkürler."
                                                                       Ajdan Küçükçiftçi Çevik, PMP
                                                         AGEM Bilişim, Proje ve İş Geliştirme Koordinatörü

"Savunma Havacılık sektöründe projelerin izlenmesi ve kontrol altında tutulması için kalite yönetim sorumluluğu olan ekibimle katıldığımız proje yönetim eğitiminde projelerin izlenmesi ve kontrol altında tutulmasının hem önemini hem de çok farklı boyutlarını çok daha iyi kavrama fırsatı bulduk. bBizlere aktardığınız bilgilerin ötesinde her bir katılımcının en detay sorularını sabırla cevaplamanız, oluşturduğunuz kontrollü tartışma ortamı ve paylaştığınız deneyimler ile hala öğreneceğimiz çok şey olduğunu hatırlattınız.  Tüm ekibim adına her şey için çok teşekkür ederim.
                                                                                          Saygılarıma,
                                                        Serhat Gümüş, Şef/Tasarım Kalite Yönetimi, TAI-TUSAŞ

"30 seneyi geçkin bir süredir iş dünyasının içindeyim. Son 10 yıldır da ağırlıklı olarak uluslararası fon destekli projelerde proje yöneticisi olarak görev almaktayım. İş dünyasındaki tecrübemi İzge Danışmanlık tarafından sunulan PMI Standartlarıyla ile Proje Yönetimi ve PMP Hazırlık Eğitimi ile birleştirerek çok daha etkili bir proje yönetimi ortaya koymak istedim. Eğitim içerikleri, butik eğitim grubu, eğitici nitelikleri ile İzge, beklentilerimi karşılayan çok yararlı bir eğitime imza atmış oldu. Eğitim sonucu edindiğim bilgileri günlük hayattaki işlerimde uygulamak çok daha verimli çözümlere ulaşmama destek oldu."
                                                                             Aylin Nalbantoğlu
                                                                     BYS Grup Projeler Direktörü

 

PMP® Sertifikasyonuna giderken ITTO: Süreçler girdi çıktı ve teknikleri kolaylaştırıcı tablolarına ulaşın:

PMP® sınavına hazırlanırken çalışmanızı kolaylaştıracak bir yöntem ve tablo:
Bildiğiniz üzere PMBOK® V5 toplam 10 bilgi alanında 47 süreç tanımlamıştır.
Bu 47 sürecin girdileri ve çıktıları bir bütün halinde düşünüldüğünde, birbirinden farklı 75 terim (girdi - çıktı - teknik) ile karşılaşıyoruz. Sayının yüksek olması akılda tutmayı zorlaştırıyor. Süreçlerin girdi-çıktı-tekniklerini özet ve şematik olarak gösteren ve bunu bizlerle paylaşan Sn. Selim Kocabay'a çok teşekkürler.

Makalenin tamamı ve tablo için tıklayınız.

KOBİ'ler için kapasite geliştirme programımızla KOBİ'lerin yanındayız.

"URGE Kümelerinizi" ve "BIGG Girişimcilerinizi" eğitim ve danışmanlık hizmetlerimizle destekliyoruz.

Küme şirketlerinin rekabet edebilirliğini geliştiren Kurumsal Stratejik Yönetim, Proje Yönetimi ve Hitabet ve Topluluk Önünde konuşma eğitimlerimizle yanınızdayız. BIGG Girişimci adaylarınız için de eğitimlerimiz var, detaylar için lütfen bizimle irtibata geçin: info@izge.com.tr

Proje Yönetim Dünyasında Neler Oluyor? İZGE Proje Yönetimi Bilgi Kütüphanesi'nden takip edin!

Projelerde başarı?
Proje yönetimi ve standartlar?
Projelerimizi nasıl konumlandırmalıyız? 
Proje, program, portföy ilişkileri?
ITTO (Proje yönetimi süreçleri girdi, araç ve teknikler ve çıktıları) ilişkileri,
Çevik yönetim
ve daha fazlası için kütüphanemize erişin.
Eğitmen ve danışman kadrolarımız tüm bilgilerini burada paylaşıyor:
www.izge.com.tr  ana sayfadan ve  "Eğitim ve Danışmanlık" başlığımızdan ulaşabilirsiniz.
Copyright © İZGE Yazılım Eğitim Danışmanlık Ltd. Şti , All rights reserved.

info@izge.com.tr

Want to change how you receive these emails?
You can update your preferences or unsubscribe from this list