Türkçe
 +90 312 227 01 57
Anasayfa   Katılımcı Görüşleri

Katılımcı Görüşleri

İZGE Eğitim ve Danışmanlık olarak PMI® Türkiye’yi destekleyen REP®’ler (Registered Education Provider) arasında yer alıyoruz.
Hem bireysel hem de kurumsal olarak açtığımız çeşitli eğitimlerimiz kapsamında değerli katılımcılarımızın görüşlerini sizlerle paylaşmak istedik. Tüm katılımcılarımıza teşekkür ediyoruz.

 • Gözde Küsmüş, PMP® - Ekim 2017
  broadAngle, İzmir


  Öncelikle süreçte bana katkı sağlayan İzge Danışmanlık ekibine ve çalıştığım firma olan broadAngle ailesine destekleri için teşekkür ediyorum. İzge kurs sonu sınavı ve kurs içeriği PMP sınav sorularına ve mantığına epey yakın.

  Genel olarak neler yaptığımdan ve tavsiyelerimden bahsetmek isterim.
  Önce uygulanabilir ve gerçekçi bir çalışma planı hazırladım; haftaiçi 1-2 saat, haftasonu 4 er saat çalışmak gibi.. Kendime 1 haftalık tatil bile verdim :) Bu tempo dolu dolu yaklaşık 2 ay sürdü. Sizin böyle bir enerjiniz ve imkaniniz yoksa, daha insanı bi plan çıkarabilirsiniz. Ben tam anlamıyla sosyal aktivitesiz 1.5-2 ay geçirdim diyebilirim. Planlardan nefret ederim :) ama genel bir plandı bu. Haftasonu istediğini yap, ama istediğin bir 4 saatlik dilimi çalışmaya ayır mantığına bağlı kaldım. En verimli çalıştığım 4 saati bulmak çalışma performansımı ikiye katladı. Siz de verimli saatlerinizi bulun.

  HeadFirst, Rita, PMBOK kitaplarını ve internette bulduğum bazı kaynakları (blog, makale gibi) okudum. HeadFirst bence aşırı kolay anlatıyor. Fikir sahibi olmak için onunla başlayabilirsiniz. Ama ana kaynağınız o olmasın. HeadFirst ve Rita'nın kendimce özetlerini çıkardım. Tavsiyem, özetlerinizi yazarak ve kendi cümlelerinizle çıkarmanız. Copy-Paste verimli bir çalışma yöntemi değil.

  Bulduğunuz tüm soruları çözün :) Ben PMiCoach, PMP Pocket Prep, PM Training uygulamalarını satın aldım ve exam simülatörleri ile soru çözdüm. Free access kaynakların çoğunu bitirmiştim. Bütün bunları o kadar saate nasıl sıkıştırdın derseniz, gün içerisinde boş kaldığım her dakika soru çözüyordum. 1 soru 1 sorudur mantığı sayesinde, gün içinde çözdüğüm soru 30-40'ın altına hiç düşmedi ve bunlar plansız çalışmalarımdı; yemek yerken, çay içerken, biraz işe mola verdiğimde yaptığım küçük küçük pratiklerdi. Sınava 4 gün kala her sabah bir sınav yaptım, adeta sınavdaymışım gibi. Totalde yaklaşık olarak 3500-4000 arası soru çözdüm. Exam simülatörlerinde çoğunlukla %68in altında kalıyorsanız sınavınızı erteleyin. 68-75 civarlarında sabitlendiğinizde hızlıca sınava girin.

  Evde yaptığım sınavlarda çoğunlukla 3 saatte bitirirken, gerçek sınavda son dakikaya kadar soru çözdüm. Bu kişisel bir stres yönetimsizliği olabilir, beni ölçek almayın. Yine de stres/heyecan vs unsurunu dikkate alın. Türkçe dil desteği aldım. Dikkatimi toparlayamadığım, yorgun hissettiğim 2-3 soruda Türkçe soruları okudum. Türkçe desteği almanın tek dezavantajı ekranda kalabalık bir görüntü olması. Son ve önemli bir püf nokta, proje yönetim süreçlerinin birbirleriyle olan ilişkilerini ve araçları kavramış olmak sınav başarısında önemli bir etken. Aksi takdirde tüm cevaplar doğruymuş gibi gelebilir.

 • Mustafa Bayzan - Ekim 2017
  Profen Grup, İstanbul


  Eğitim için teşekkürler. Hem Selda hem de Dilek Hanım’la olan derslerimiz çok keyifli geçti.
  PMP(Project Management Professional) Sertifikasyon programının adı dışında daha önceden hakkında bir şey bilmiyordum. Şirketimizin eğitimci bakış açısından dolayı bu eğitimi almamız önerildi. Bu eğitim esnasında yaptığımız çıkarım “her zaman için yapmak isteyip de ancak parça parça uygulayabildiğimiz çalışma methotlarını düzgün şekilde belirlenmiş kendine has methodlarıyla ele alan bir sistem” olmasıydı. Yaptığım MBA programına da katkı sağladı. Düzgün bir şekilde uygulanması sonucunda çok verimli alınacağını düşündüğüm bir sistem. Yeterli tecrübeyi sağladıktan sonra PMP olmak üzere en yakın zamanda sınava gireceğim. Keyifli anlatımlarından dolayı İzge’ye teşekkür ederim.
  İyi çalışmalar

 • Fırat Yüzbaşıoğlu, PMP®

  PMP® Yolculuğum
  Amerikan Kültür de Eylül 2017 de PMP sınavına Türkçe dil desteği alarak girdim. Ancak Türkçe dil desteği; tamamen eğer okuduğum soruda anlamını bilemediğim bir kelime olursa, zaman kaybetmemek, yanlış anlamamak için yaptığım bir tercih oldu. Bunun da olumlu etkisini gördüm. Gayet iyi TOEFL skorlarıma rağmen yine de bu tip bir kelime desteğine ihtiyaç olabiliyor.

  Sınava hazırlanırken özellikle PMBOK®'ı takip ettim, Daha önce Rita'yı okumuş sorularını çözmüştüm, ancak hiç Rita'daki sorular kadar zor olanlar gelmedi. Ben internetten soru setleri satın alarak 1.000'in üzerinde soru çözdüm. Günde enaz 50 soru çözerek, eksiklerimi PMBOK®'daki ilgili yerleri tekrar okuyarak kapattım. Tahmin edildiği, ve aldığım eğitimde bana söylendiği gibi sayısal sorular 2-3 taneyi aşmadı. Yani bu konuda endişe edilmesine gerek olmadığını düşünüyorum. Sınav için verebileceğim en önemli tüyonun, PMBOK®'da çok değinilmeyen ama kendi başına bir kitapçığı olan "Code of Ethics and Professional Conduct" kısmı olduğunu düşünüyorum. Özellikle bu konuda bulabildiğiniz kadar soru çözmeniz bence çok önemli. 200 soru içerisinde çok zorlanılacak konu ancak bu olabilir, hatta bazen o kadar iç içe olabilir ki, sorunun etik kurallar ile ilgili olduğunu o an için anlayamayabilirsiniz bile.

  Kesinlikle süreçlerin, bilgi alanlarının ezberlenmesi bence gereksiz, süreçleri yaşamış olmanız karar verebilmeniz için daha önemli. Yaşamış olmasanız bile aldığınız eğitimde süreçleri ve alanları anlatan örneklere iyi konsantre olmanız önemli.

  Sınav gününde iyi dinlenmiş olmak gerekli; 4 saatlik (en fazla) deneyim için performansınız bu yönde olmalı. Bunu sağlamak da ancak zamana karşı çözülen sorular ile sağlanabiliyor. Zaten bu şekilde hazırlanılırsa, kesinlikle 3-3.5 ssat içinde sınavı bitirebilir, gözden geçirme zamanını fazlası ile bulabilirsiniz.

  Süreçte bana katkı sağlayan İzge Danışmanlık ekibine teşekkür ediyorum.
  Herkese bol şans!

 • Gül Kutlu, PMP® & Sefa Ocaklı, PMP®- Ağustos 2017
  Savronik, Eskişehir


  Sevgili Selda Hanım ve Dilek Hanım,
  Öncelikle güzel temennileriniz için teşekkür ederiz. Bizim için uzun süren ve zorlu bir süreçti. Zaman zaman umutsuzluğa kapılmadık değil.
  Hazırlanma sürecimizi özetleyecek olursak; Öncelikle PMBOK ve Rita’nın PMP Exam Prep kitabını okumaya gayret gösterdik. Buna paralel olarak 3 kişilik bir çalışma grubumuz vardı, çok sık olmasa da dönem dönem buluşarak, bilgilerimizi paylaştık, tartıştık, bolca kahve tükettik :) Bu arada artık kitap okumaktan sıkılma noktasına geldiğimizde, çeşitli kaynaklardan bol bol soru çözme fazına geçtik. Ama esas hız kazandığımız nokta (aslına bakarsanız toplamda 1 yıllık bir süreye bunu yaydığımızı fark ettik), sınav tarihi alıp gaza bastığımız son 2 aylık süredir (sınav tarihini almadığımız taktirde sürecin daha da fazla uzamaması için).
  Sınava girmeden 3 hafta önce, simule etmek amacıyla kendimizi 4 saatlik, 200 soruluk bir teste tabi tuttuk. Genel görünüm açısından oldukça faydalı oldu. Sınava Ankara’da katıldık. Sınav ortamı oldukça iyi düzenlenmiş, rahat ve sessiz, prometrik sınav merkezi idi.
  Bu süreçte aldığımız eğitimlerden biri İzge Yazılım’dı. Eğitim öncesinde konuya bir miktar aşinalığımız vardı. Ara dönemde almış olduğumuz bu eğitim sayesinde, bilgilerimiz pekişti. Özellikle sormak istediğimiz konular, tüm kitabın özetlenmesi ve kritik noktalara değinilmesi oldukça faydalıydı. Sizin örneklerle ilişkilendirilmiş anlatımlarınızın, hafızalarımızda yer etmesi açısından oldukça faydalı olduğu kanaatindeyiz.
  Teşekkürler

 • Selçuk Çırak - Temmuz 2017
  Atel Teknoloji ve Savunma Sanayi AŞ., Proje Yöneticisi


  Sayın İZGE Akademisi,
  Katılışımdaki sıradışılık dahil, benimle ve son dakika krizleri ile başa çıkan ekibinizin güçlü mentörleri ile PMP Eğitim maratonunu farkındalığımız artmış olarak tamamladık. Samimiyetle söylemek gerekir ise, çok iyisiniz ve takdiri hak ediyorsunuz! Konu ve katılımcılara hakim olmanın zorluklarını geçmiş eğitim ve yönetim tecrübelerimden çok iyi bilmekteyim. Odaklanmakta zorlandığımızda “scope Creep” lere müsade etmeyen eğitmenlerimizi en içten dileklerle kutluyorum. İş yaşamımızda farklılaşmak, butikleşmek adına verdiğimiz kararda bizlere destek oldunuz, karşılığını PMP sertifikası ile vermeyi umut ediyoruz. Bu yolda, kendini geliştirmeyi amaç edinmiş her Proje Yöneticisi arkadaşıma sizleri tavsiye ediyorum. Uluslararası platformda kendine bir yer edinmeyi hedeflemiş bu yazıyı okuyan her paydaşa da son sözüm; asla geç kalmayın, İZGE ile hayallerinizdeki iş için derhal kayıt yaptırın.
  Sevgi ile kalın...

 • Bedriye Özge Olanca - Temmuz 2017
  BT Sektörü, Satış Yöneticisi


  Katıldığım eğitim sayesine, projelerimizi yönetirken ve sonrasında ortaya çıkan problemleri daha iyi analiz edebildim. Bana projelerimiz için çok farklı bir bakış açısı verdi ve eksiklerimizi fark etmeme yardımcı oldu.

 • Ebubekir Er - Temmuz 2017
  Yazılım Uzmanı


  Eğitim içeriği, günlük hayatta kullanılabilir, bir çok alanı ve uygulaması mevcut ve kazanımlarımı artırmaya yönelik bilgilendirmeleri içermektedir. Bu eğitimi bize sunarak hayatımıza değer kattığınız için teşekkür ederim.

 • Ekrem Kangal - Temmuz 2017
  Bilgisayar Mühendisi


  Proje yönetimine bakış açım değişti, konuları farklı ve daha profesyonel bir pencereden analiz etmeye başlama imkanım oldu. Gerek bilgi ve donanım gerekse kişilik olarak çok kaliteli eğitmenlerden PY konusunda eğitim alma fırsatı buldum. İlgileri ve emekleri için Selda ve Dilek Hanım'a çok teşekkürler.

 • Barış Doğan - Mart 2017
  Bites, Bilgisayar Mühendisi


  Dikenlerle dolu Proje Yönetimi kariyer yolunda iki ÇİÇEK: Selda ve Dilek Hanımlar;
  Bilgi, birikim ve tecrübeleri ile PMP mantığını kavramanıza yardımcı olurlarken, eğitimlerde ki akılcı ve somut anlatım tarzları ile kendinizi Proje Yönetim süreçlerinin arasında gezinirken buluyorsunuz. Eğitimler boyunca bir yandan zorlu PMP sınavına hazırlanırken diğer bir yandan iyi bir yönetici olmanın tüyoları ile ceplerinizi dolduruyorsunuz. Eğitimci ve katılımcılarla dostça bir eğitim ve paylaşım ortamı da cabası..
  Saygılar

 • Pınar Ayyıldız - Mart 2017
  STM, Sertifikasyon Mühendisi


  Dünya çapında proje yönetimi metodolojisi ve uygulamaları ile kendi deneyimlerimden gelen yaklaşımı birleştirmek hem çok keyifli hem de eğiticiydi. İzge danışmanlık Ekibi'nin de buna katkıları büyük. Son derece profesyonel, tecrübeli bir ekip. PMI için doğru adreste olduğumu eğitim boyunca hissettim.
  Teşekkür ederim.

 • Serhat Gümüş - Şubat 2017
  TAİ, Şef/Tasarım Kalite Yönetimi


  Savunma Havacılık sektöründe projelerin izlenmesi ve kontrol altında tutulması için kalite yönetim sorumluluğu olan ekibimle katıldığımız proje yönetim eğitiminde projelerin izlenmesi ve kontrol altında tutulmasının hem önemini hem de çok farklı boyutlarını çok daha iyi kavrama fırsatı bulduk.
  Bizlere aktardığınız bilgilerin ötesinde her bir katılımcının en detay sorularını sabırla cevaplamanız, oluşturduğunuz kontrollü tartışma ortamı ve paylaştığınız deneyimler ile hala öğreneceğimiz çok şey olduğunu hatırlattınız.
  Tüm ekibim adına her şey için çok teşekkür ederim.
  Saygılarımla

 • Aylin Nalbantoğlu - Ocak 2017
  BYS Grup, Projeler Direktörü


  30 seneyi geçkin bir süredir iş dünyasının içindeyim. Son 10 yıldır da ağırlıklı olarak uluslararası fon destekli projelerde proje yöneticisi olarak görev almaktayım. İş dünyasındaki tecrübemi İzge Danışmanlık tarafından sunulan PMI Standartlarıyla ile Proje Yönetimi ve PMP Hazırlık Eğitimi ile birleştirerek çok daha etkili bir proje yönetimi ortaya koymak istedim.
  Eğitim içerikleri, butik eğitim grubu, eğitici nitelikleri ile İzge, beklentilerimi karşılayan çok yararlı bir eğitime imza atmış oldu. Eğitim sonucu edindiğim bilgileri günlük hayattaki işlerimde uygulamak çok daha verimli çözümlere ulaşmama destek oldu.

 • Mehmet Öğüt - Kasım 2016
  Savronik, Proje Yöneticisi


  İzge Eğitim tarafından verilen Proje Yönetimi eğitimini 5 gün süresince aldım. PMI tarafından verilen PMP sertifika sınavına hazırlanma amacını da taşıyan eğitim sayesinde, daha önce tanıtım amaçlı bilgi edindiğim proje yönetimi konusunda detayları öğrendim.
  İnteraktif bir şekilde eğitmenlerimiz tarafından uygulanan eğitim çok faydalı ve başarılı oldu benim için. Emeği geçen başta eğitmenlerimiz olmak üzere İzge Eğitim’e teşekkür ediyorum.

 • Zeynep Kocabaş - Kasım 2016
  Savronik, Emniyet Yöneticisi


  PMI Standartlarına Uygun Proje Yönetimi ve PMP Sınavına Hazırlık Eğitimi, ezberden uzak, konuyu anlamaya dayalı, önemli konulara vurgu yapılarak özenle hazırlanmış. Donanımlı ve iletişimi kuvvetli eğitmenlerle, kısa zamanda yüksek verimlilikle tamamladığımız eğitim ve ardından çözülen nokta atışlı sınav soruları proje yönetimine bakış açımı geliştirirken, eksiklerimi tamamlamamı sağladı. İzge Yazılım Eğitim Danışmanlık firmasına teşekkür ediyorum.

 • Hulusi Ersin Derman - Kasım 2016
  Savronik, Proje Yöneticisi


  Yaklaşık beş gün süren eğitim sonunda proje yönetimi ile ilgili detaylı bilgi sahibi olma fırsatım oldu. Eğitimin içeriği, eğitim süresince kullanılan materyaller, anlaşılır ve akılda kalır şekilde anlatılması, gerçek hayattan verilen örnekler sayesinde sınava hazırlık sürecimin kolaylaşacağını düşünüyorum. Eğitmenlere ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum.

 • Ajdan Küçükçiftçi Çevik, PMP - Aralık 2015
  AGEM Bilişim, Proje ve İş Geliştirme Koordinatörü


  İZGE Danışmanlık ve değerli eğitimciler Dilek ve Selda Hanımlar ile çalışma yaşamımda dönüm noktası olma potansiyeli taşıyan bir zamanda güzel bir rastlantı sonucu bir araya geldik. Kendime tanıdığım bir fırsat olarak tanımladığım Proje Yönetimi eğitimi kapsamında 3 hafta süreyle verimli bir öğrenme/etkileşim süreci yaşama olanağı buldum. 10 yıla yaygın, proje asistanlığından proje yönetim uzmanlığına uzanan, yerel ve uluslararası ölçekte ve birbirinden farklı çerçevelerde proje yönetim deneyimi içeren çalışma yaşamımda, “proje yönetimi” işine sistematik bir bakış kazanmak; yaklaşım, teori ve uygulama açısından iyi ve kötü örneklere, bunların oluşma koşullarına ilişkin bir çerçeve edinmek eğitimin bana kattıkları arasındaydı. PMP Eğitimi, mevcut birikimin üstüne sağlam bir proje yönetimi kültürü inşa edebilmek için gereksinim duyulan temel taşları sunuyor. Çalışma yaşamımda uzmanlığımı derinleştiren PMP sertifikasyonu ve bunu olanaklı kılan PMP Eğitimi en önemli dönüm noktalarından biri olmayı sürdürüyor. Bu fırsatı sunan İZGE’ye ve süreçteki dostça desteklerine teşekkürler.