Eylül ve Ekim 2018’de proje yönetimi ne dair her şeyin İZdüşümü burada! Bu Eylül ve Ekim, proje yönetiminde çok yoğun ve çok hızlı geçti. İkişer ayda bir yayınladığımız  İZdüşümü ile gelişmeleri size ulaştırmaya devam ediyoruz.

PM Summit İstanbul, tadı damağımızda kaldı!

Gelecek geliyor, ama nasıl geliyor? 14-15 Eylül’de Boğaziçi Üniversitesi’nde PMI Türkiye tarafından düzenlenen PM Summit İstanbul 2018’in konusu “Endüstri 4.0’da Proje Yönetimi” idi. Endüstri 4.0 nereden çıktı noktasından alıp, bilginin yeniden üretilmesi ve büyük veri aracılığı ile tercihlerimizi, beklentilerimizi belirlemesi, ürünlerin ve hizmetlerin tam da “gönlümüzden geçen” bir hale dönüşmesinin yanı sıra, hayatımızı ve “gönlümüzden geçecekleri” belirleyen bir teknolojiye taşıdı bizi. Bu yazının tamamına www.izge.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz. 

Tüm bunların konuşulduğu 2 günlük Zirvede İZGE, REP Sponsor olarak yer aldı. Zirve katılımcılarına, “Neden proje yönetimi” diye sorduk. Cevaplarını videolar haline getirdik ve youtube kanalımızda yayınladık. Zirvedeki proje yönetimi videolarımızı izlemek için: https://www.youtube.com/channel/UCeSa9Hr95GEj3MG2GhPwEXA

Mentorluk ile olgunluk seviyemizi daha da artırdık.

Ankara Kalkınma Ajansı’nın TechAnkara 2018 Yılı Kadın Girişimcilik Mentorluk Programı Faaliyetleri kapsamında, iki kadın ortaklı bir şirket olarak mentorluk aldık. Mentorluk, işlerimize bakış açımızı ve fırsat ve potansiyellere nasıl daha farklı yaklaşabileceğimiz konusunda olgunluğumuzu geliştirdiği gibi, ARGE ve eğitim – danışmanlık faaliyetlerimizdeki yaklaşımlarımızı geliştirmemizi de sağladı. Mentorumuz Sn. Özgür Arda’ya program boyunca gösterdiği hassasiyet ve desteği için ve Ankara Kalkınma Ajansı’na da bu desteği sağladığı için tekrar teşekkür etmek isteriz.

Projenizin İZdüşümü ve yönlendiricisi Kurumsal Proje Bilgi Yönetimi Sistemimiz 2019’da demoda!

Görünmeyen maliyetlerinizi fark etmek ve azaltmak, müşteri memnuniyetinizi artırmak, program ve portföy bağlantıları ve çevik  yönetim altyapısı ile projelerinizde entegre yönetişimi sağlamak, donanım maliyeti olmaksızın projelerinize heryerden ulaşmanızda sizin yanınızda olacaktır.

 Yazılım :  

Proje yönetim planı oluşturma ve sürüm yönetimi, 

Temel çizgilerin hazırlanması ve gerçekleşen verilerin işlenmesi

Entegre değişiklik yönetimi

Entegre risk yönetimi

Paydaş yönetimi ve analizi

Kazanılmış değer analizi 

Bulut ortamında web tabanlı yazılım mimarisi

Çoklu dil desteği

Yetkisiz erişimin engellendiği güvenli arayüzler

İhtiyaçlarınız ve demo için bizimle irtibata geçebilrsiniz: info@izge.com.tr

Sadece yazılarımızla değil videolarımızla da sizinleyiz.

Proje yönetimine dair tüm bilgimizi artık sadece web sitemizdeki “Bilgi Kütüphanemiz” ile değil, proje yönetimiyle ilgili olarak hazırladığımız videolarımız ile youtube kanalımızda da paylaşıyoruz. Izgeproje kanalımızdan bizi takip edebilirsiniz. 

PM Summit İstanbul 2018 katılımcıları ile yaptığımız röportajlarımız yayında. 

Ekonominin gücü KOBİ’ler, KOBİ’lerin gücü bilişim…

Ülke kalkınmasına, sosyal refahın artmasına, gelişmişlik farklarının azalmasına, sürdürülebilirliğe, istikrarın sağlanmasına ve rekabet gücünün artırılmasına katkı sağlama amaçlı düzenlenen Kobi18 kongresi güzel bilgi paylaşımları ile gerçekleştirildi. KOBİ’lerin Endüstri4.0 ve digital dönüşüm yetkinliğinin artırlmasına yönelik görüşlerin paylaşıldığı ,

“TBD 2. Ankara KOBİ’ler ve Bilişim Kongresi” 25 Ekim 2018 de TBD ev sahipliğinde TBD,ASO,ATO ve KOSGEB iş birliği ile gerçekleştirildi. “Ekonominin itici gücü KOBİLER, KOBİLERİN itici gücü BİLİŞİM” mottosuna sahip olan kongrede akıllı üretimle küresel rekabet, endüstri 4.0 ve digital dönüşüm konuşuldu.TBD Başkanı Rahmi Aktepe; dijital dönüşüm ve küresel rekabette etkin rol alan TBD’nin, alınan kararları destekleme ve uygulamalarda görev alma rolüne değindi. Ekonominin dijital dönüşümle desteklenmesi ve geliştirilmesine vurgu yaptı Kobilerin inovasyon endeksinin artırılmasının önemi paylaşıldı.

Kobilerin toplam istihdamın %76 sı, üretilen katma değerin %54 ünü sağladığı, %65 oranında Kobilerimizin web sayfalarının bulunduğu belirtildi. Dijital dönüşümde bilginin değere dönüşmesinin hedeflendiği, Kobilerde dijital dönüşümün %25’lik bir oranda gerçekleştiği belirtildi. Bu durumun küresel pazarda rekabet gücünün azalmasına neden olabileceğine dikkat çekildi. Ercan Ata (ASO),Osman Coşkun (Cumhurbaşkanlığı Bilim Kurulu Üyesi), Ahmet Dursunoğlu(KOSGEB) açılış konuşmalarında görüşlerini paylaştılar. Kongre bünyesinde 2 panel gerçekleştirilerek fikir paylaşımlarıyapıldı.

Panelist Suat Baysan’ın Kobilere önerileri; “Büyümeye değil karlılığa odaklanın Kontrol edebileceğin tepelere göz koyun. Sayısal dönüşüm bir felsefedir, methodolojidir. Teknoloji satarsak yanlış yaparız. Doğru teknoloji araçlarını kullanmaya çalışalım. Yöneticiler 3 başlığa dikkat etmelidir; Birincisi kurumsal yönetişimin önemi, ikincisi satış, pazarlama ve örgütlenmenin önemi. Bu anlamda pazar akışkanlıkları doğru incelenmeli. Üçüncüsü de liderlik ve kurumsal iletişimin önemi. Arge, üretim, insan kaynağı, satın alma süreçlerinin değişiklikleri ve adaptasyonları.” 

Buradan da anlıyoruz ki, KOBİ’lerin dönüşüm sürecini destekleyecek her türlü araç, bizim için had safhada önemli olacaktır. KOBİ’lerin ülkemizin itici lokomotifi olduğunun bilincinde gelecek endüstri akımları ve sayısal dönüşüm süreçlerinde geç kalmadan yerlerini almaları için süreç ve ürün iyileştirmeleri ile adaptasyonlarının sağlanması ülkemiz için önemli bir parametredir.

Dijital dönüşüyoruz, ama nasıl? Dijital Dönüşüm ve Çevik (Agile) Yönetim Seminerimiz 2019’da!

Dijital Dönüşüm mü? Dijital’e dönüşüm mü? Dönüşüm, bildiğimiz işin bildiğimiz şekilde dijital hale gelmesi ise, üzerinde düşünmeye bile ihtiyacımız yok. Ama dijitale dönüşmek yeni bir zihniyetle yeni bir dünyada var olma çabası. O halde nasıl dönüşeceğimiz ve dönüşümde etkinliğimiz çok daha önemli. Bütün bunları konuşmak üzere, 2019 yılında Dijital Dönüşüm ve Çevik Yönetim Semineri düzenliyoruz. Detayları sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Mesleğin nabzı – proje yönetiminin bize kattıklarını 5-6 Kasım’da Kara Sistemleri Semineri’nde konuştuk.

5-6 Kasım 2018 tarihlerinde iki yılda bir düzenlenen Kara Sistemleri Semineri’nde hem sponsor olarak yer aldık, hem de Danışmanlarımızdan Sn. Dilek Koçak, “Savunma Projelerinin Geleceği: Hibrit (Melez) Proje Yönetimi” başlıklı bir sunum gerçekleştirdi. Sunumda, PMI® tarafından her yıl yayınlanan Mesleğin Nabzı (Pulse of the Profession) Raporlarının sonuçları ele alındı. En vurucu sonuçların, proje yönetimine yapılan yatırımın işimize kattığı değer (bu konuya önem verenlerin önem vermeyenlere göre proje başarı oranları 3 katına çıkmaktadır) ve kayıplarda azalmalar (2015’te her 100 TL’nin 12.2 TL’si, kötü proje yönetimin sebebiyle havaya savrulurken, 2018 yılında bu oran 9.9 TL’ye gerilemiştir.) Gerçekleştirlen sunumun PDF formatına buradan ulaşabilirsiniz.

Proje yönetim gününüz kutlu olsun!

2004 yılından bu yana her yıl, Kasım’ın ilk Perşembesi #Uluslararasıprojeyönetimgünü #IPMDay olarak kutlanıyor. Hangi sektörde olursa olsun, farklı sektör ve dallardan bir araya gelerek, bir amaca yönelik olarak çalışan, yani proje yönetimi yapan herkesi bu günü kutlamaya bekliyoruz.

PMP® Sertifikasyonuna ilişkin sorunuz mu var? Tüm cevaplar burada!

 

 

#Projeyönetimi ve #PMI ve #PMP Sertifikasyonuna dair aklınıza gelen tüm soruların cevabı burada: https://izge.com.tr/sss
Ziyaret ettiniz mi?

PMP, ACP ve PBA Sertifikasyon Eğitimleri mi dediniz? Evet, doğru yerdesiniz!

 

 

 

Eylül ve Ekim aylarında hem hafta sonu açık eğitimlerimiz, hem de Kurumsal Eğitimlerimiz hızla devam etti. Bu dönemde Ankara ve İstanbul’da ikişer, İzmir’de bir açık grup eğitimini tamamladık, Kurumsal Eğitimlerimizden de AGÜ – TTO ve Esensi eğitimlerimizi tamamladık. Önümüzdeki dönem eğitimlerimiz için lütfen www.izge.com.tr‘yi ziyaret ediniz.

İş Analizi bizim işimiz!

Bilgisayar Mühendisleri Odası bünyesinde düzenlenen seminerde Danışmanımız Selda Barbaros #İşanalizi ve #Gereksinimyönetimi anlattı. Projelerimizdeki başarısızlıkların büyük kısmının iş gereksinimlerin hatalı yönetimi ve paydaşlarla ilişkilerin doğru yürütülmediğinden kaynaklandığının farkında mısınız? İş analizi ve #PBA Sertifikasyon hazırlık eğitimlerimiz için: www.izge.com.tr

EnglishTürkçe