Bir IT personeli gözünden A’bra Spectra

A’bra Spectra ile ofiste en çok haşır neşir olan Ege ORHAN. Bize biraz A’bra Spectra’dan bahsedecek.

 

3 aydır İzge’de çalışıyorum. Bu süre zarfında en çok vakit geçirdiğim ve bana bir ürünün oluşum aşamasındaki her şeyi yaşatan proje A’bra Spectra oldu. Ben projenin test ve eğitim aşamasında ekibe dahil oldum. Hayatımda ilk kez bir projenin testlerini gerçekleştiriyorum ve bu bana bir sürü yeni yetenek sağlıyor. Abra Spectra bildiğiniz üzere bir Proje Yönetimi Bilgi Sistemi. Bunu biraz açmamız gerekirse, projenize dair tüm bilgi ve belgeleri toplayabileceğiniz, gerek proje anında gerek proje sonrasında danışabileceğiniz  bir platformdur. Kilometre taşları ve öğrenilmiş dersler ile proje sonrası değerlendirmelerde kolaylık sağlıyor.

 

Planlarımıza ne kadar uyduk?

A’bra Spectra’da projelerimiz proje başlatma belgesiyle başlar ve bence projenin en keyifli kısmı planlama sürecidir. Bu sürecimizde tüm kaynaklarımızı tanımlıyoruz. Projemize en ince ayrıntısına kadar planlıyoruz. Hangi kaynak ne kadar kullanılacak, bu kısımda ortaya çıkıyor. Sistem bize Planlanan bir maliyet çıkarıyor, bu sayede finansal olarak önümüzü daha iyi görüyoruz. Gerçekleşme aşamasında bu planları ne kadar gerçekleştirdik, görebilir. Sol menüde bulunan raporlar sayesinde aktif bir şekilde karşılaştırabiliriz.

 

A’bra Spectra kurum ve ihtiyaçlara göre özelleştirilebilir.

A’bra Spectra’yı biz hazırlarken PMI® proje standartlarına göre hazırladık. Bu sayede hem bir evrensellik hem de bir objektiflik kazandı. Bazı kurumların ihtiyaçlarının farklı olduğunun da farkındayız. Bu yüzden kurumlara özel çözümler ve modüller sunmaktan sevinç duyuyoruz.

 

A’bra Spectra ile her yerde projenizi ve proje belgelerinizi yönetin

A’bra Spectra bir web uygulaması olduğu için, dünyanın her yerinde projenizin durumunu görebilirsiniz. Proje yöneticisi olarak, onay verebilir ve sistem üzerinden mesajlaşmalar sağlayabilirsiniz.

 

A’bra Spectra ile harika diyagram ve grafikler oluşturun. A’bra Spectra’nın en beğendiğim özelliklerinden biri oluşturduğu diyagram ve grafikler. Özellikle Gantt Chart o kadar kusursuz tasarlanmış ki, tüm projeyi takip etmenizi çok kolaylaştırıyor. Ayrıca Gantt Chart’ı farklı formatlarda kayıt edebiliyoruz.

 

Harika görünüyor peki deneyebilir miyim?

Gerçekten çok verimli ve işlevsel çalışan sistemimizi denemek için bize info@izge.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz. A’bra Spectra’nın web sitesini buradan inceleyebilirsiniz.

 

A’bra Spectra bence gerek büyük ölçekli projelerde, gerek küçük ve orta ölçekli projelerde, hayat kolaylaştırıcı ve gelecek projeler için daha önceki bilgi ve tecrübeleri taşıyabilecek bir sistem. İçerisinde bulunan ve her an ulaşılabilen rapor ve belgelerle, siz de düzenin getirdiği konfora çok alışacaksınız.

 

Başka yazılarda görüşmek üzere

 

Eğitim Teknolojileri Uzmanı

Ege ORHANEnglishTürkçe