Proje Yönetiminde Liderlik ve Duygusal Zeka Eğitimi

 • Nisan 18, 2020
 • +90- 312-227-0157

Eğitimimiz 18 Nisan 2020 tarihinde 09:00-18:00 saatleri arasında Next Level Workinton’da olacaktır.

PMI’ın proje yönetimi mesleği ve PMP®Sertifikasyon sınavında öngördüğü değişiklikler kapsamında “insanlar-(people)” odağının artması, proje yöneticilerinin bu yöndeki becerilerinin geliştirilmesi gerektiğinden liderlik ve iletişim konularına yönelik bir eğitim anlayışı güdülmüştür.

Eğitim duygusal zeka uygulayarak geliştirildiğinden, katılımcıların bireysel veya grup halinde çalışmalar yapacağı uygulamalı bir eğitim olarak tasarlanmıştır.

Proje Yönetiminde Liderlik ve Duygusal Zeka

Yapılan araştırmalar, yüksek performans gösteren liderlerin fark yaratan becerilerinin %85’inin duygusal zeka ile ilgili olduğunu gösteriyor. Duygusal zeka organizasyonu 6 Seconds tarafından yapılan ölçümlerde de hayat başarısı ile duygusal zeka arasında yüksek bir korelasyon olduğu görülüyor.

World Economic Forum “Future of Jobs” raporunda 21. Yüzyılın ilk on yetkinliği arasında Duygusal Zeka var. Endüstri 4.0 ve dijital dönüşümle birlikte çalışanların sahip olması gereken becerilerde teknik yetkinliklerden ziyade “soft skills” dediğimiz kişisel yetkinliklerin ön plana çıktığını görüyoruz.

Bilimsel çalışmaların da gösterdiği gibi liderlik ve duygusal zeka arasında çok önemli bir ilişki var. Proje yönetimi yetenek üçgenindeki temel taşlarından liderlik becerilerini geliştirmenin yolu duygusal zekayı geliştirmekten geçiyor.

Basit ve somut 6 Seconds EQ Modelini baz alan bu eğitim, temel duygusal zeka becerilerini proje yönetimden örneklerle ele alarak ve liderlikle bağlantısını kurarak gelişimi başlatmayı hedeflemektedir.

KİMLER KATILMALI

Etkili ve fark yaratan bir lider olmak, duygularını daha iyi yönetebilmek, takım çalışması ve motivasyon bilincini geliştirmek ve ekibine ilham vermek isteyen tüm proje yöneticisi ve proje yöneticisi adayları !

Halihazırda PMP® Sertifikasyonu sahibi bir proje yöneticisi iseniz veya, PMP® Sertifikasyon sınavına hazırlanıyorsanız, bu eğitim vizyonunuza büyük katkı sağlayacak.

EĞİTİMİN KAZANIMLARI

Eğitimimizin sonunda “yönetici ve yönetici adaylarımızın” kazanacağı yetkinlikler:

 • Duyguların gücü ve liderliğe etkisi
 • Duygusal zeka nedir nasıl geliştirilir?
 • Six Seconds EQ Modeli ve duygusal zeka gelişimi için kullanımı
 • Motivasyon ve anlamla ilgili duygusal zeka yetkinlikleri
 • Duygularla ilgili farkındalık geliştirilmesi, kalıplarını fark etme
 • Kişisel motivasyon kaynaklarının keşfetme
 • Karar alma konusunda duyguları da içine alan bütünsel yaklaşım
 • EQ Gelişimi için kişisel yol haritası

duygusal

EĞİTİMİN İÇERİĞİ

Proje yöneticilerinin sahip olması gereken liderlik becerilerini gözden geçirerek;

 •         Duyguların gücü ve hayatımızdaki yeri
 •         Proje yönetiminde duygusal zekanın önemi
 •         Duygusal zeka nasıl geliştirilir?
 •         Six Seconds Duygusal Zeka Organizasyonu
 •         Six Seconds Duygusal Zeka Modeli
 •         Motivasyon Grubu EQ Yetkinlikleri
 •         Duygular Grubu EQ Yetkinlikleri
 •         Kararlar Grubu EQ Yetkinlikleri
 •         Kişisel EQ Gelişim Planları

Konuları işlenerek katılımcıların duygusal farkındalıkları arttırılacak, kendi EQ Gelişimi yol haritalarını çıkarmaları sağlanacaktır. Eğitimimiz katılımcıların bireysel veya grup halinde çalışmalar yapacağı şekilde uygulama ağırlıklı olarak tasarlanmıştır.

Eğitimimiz 1 günlük bir eğitim olarak tasarlanmıştır.

Eğitimde Six Seconds Duygusal Zeka Modelinde yer alan yetkinlikler, motivasyon-duygu-karar grupları, sırasıyla işlenerek uygulamalarla pekiştirilecektir.

Nurdan Özdemir‘in yazısını okumak için tıklayın.

Daha fazla bilgi için bize ulaşın.

Tüm Sorularınız İçin Bize Ulaşabilirsiniz. +90- 312-227- 0157

Nurdan Özdemir

Nurdan Özdemir Hacettepe Üniversitesi Elektronik Mühendisliğinde eğitim gördü. Yüksek lisansını ODTÜ Elektronik Mühendisliği bölümünde yaptı.

2017 yılı başında House of Human Koçluk Okulundan ICF onaylı Profesyonel Koçluk Sertifikasını aldığı günden beri koçluk yapıyor. House of Human Koçluk Okulunda Yönetici Koçluğu eğitimini tamamladı. Adler ve Hayatın Ritmi işbirliği ile gerçekleştirilen Six Seconds Duygusal Zeka Değerlendirici Sertifikasyonu eğitimlerine katılmasını sağladı. Altı ay süren çalışma sonunda Six Seconds Beyin Profilleri ve EQ Değerlendirici Sertifikalarını aldı. Liderlik, duygusal zeka ve yöneticilik ekseninde koçluk yapıyor. Duygusal zeka çalıştayları, proje yöneticileri için farkındalık atölyeleri ve yöneticiler için bireysel koçluk seansları gerçekleştiriyor.Koçluk organizasyonlarından ICF ve AC tarafından gerçekleştirilen projelerde girişimci kadınlara, üniversite öğrencilerine, mühendislik okuyan kızlarımıza ve genç kadın çalışanlara gönüllü koçluk yapıyor. PMI® Türkiye’nin mentorluk programındaki gönüllü mentorlardan biri. Türkiye’de faaliyet gösteren uluslararası koçluk organizasyonlarından Association for Coaching (AC) Türkiye Ankara yapılanmasının çalışmalarına gönüllü destek veriyor.

PAYLAŞ
2020-4-18 2020-4-18 Avrupa/ Londra Proje Yönetiminde Liderlik ve Duygusal Zeka Eğitimi Eğitimimiz 18 Nisan 2020 tarihinde 09:00-18:00 saatleri arasında Next Level Workinton’da olacaktır. PMI’ın proje yönetimi mesleği ve PMP®Sertifikasyon sınavında öngördüğü değişiklikler kapsamında “insanlar-(people)” odağının artması, proje yöneticilerinin bu yöndeki becerilerinin geliştirilmesi gerektiğinden liderlik ve iletişim konularına yönelik bir eğitim anlayışı güdülmüştür. Eğitim duygusal zeka uygulayarak geliştirildiğinden, katılımcıların bireysel veya grup halinde çalışmalar yapacağı uygulamalı bir Belirtilmemiş
etkinliği takvime kaydet

kayıt yap

*Tüm alanlar zorunludur
Bu etkinliğe daha önce katıldınız.
EnglishTürkçe