Çevik (Agile) Proje Yönetimi ve PMI-ACP® Hazırlık Eğitimi

Eğitim süresi: 3 gün / 21 saat

Eğitim düzenlenme şekli: Hem genel katılıma açık sınıf hem de kapalı (kurumsal) grup

Genel katılıma açık sınıflarımız hafta sonları canlı ve uzaktan olarak gerçekleştirilmektedir, kapalı (kurumsal) eğitimlerimizin tarihi ilgili kurumla beraber planlanmaktadır.

Çevik Proje Yönetimi konusunda sağladığımız eğitimimiz:

3 günlük ve toplam 21 (14+7) saatlik eğitim ile, PMI®’ın ACP® (Agile Certified Practitioner) sınavını almak için gerekli kıldığı ön koşulu sağlamanın yanı sıra, kısa döngüler ile proje yönetimi yaparak, değişikliklerin projeye yansıtılması, paydaşların dahil edilmesi, gereksinimlerin kısa döngüler ile ürün veya hizmete eklenmesini, çaba ve zaman kaybını engelleyerek, rekabet hızımızı artırmakla ilgili bilgi ve teknikler kazanılacaktır.

Eğitimde, genel çevik yaklaşımları ile, PMI-ACP® (Agile Certified Practitioner) sertifikasyon sınav hazırlık içeriği ile birlikte ele alınır. Bu eğitim Scrum.org PSM I ve PSM II sınavı hazırlığı için gereken ön bilgi ve içeriği de sağlamaktadır.

“Temel Çevik (Agile) Proje Yönetimi Eğitimi” alan katılımcılar için PMI® Yaklaşımı ile Çevik(Agile) Proje Yönetimi ve PMI-ACP® Hazırlık Eğitiminin son gününe katılım ile sertifikasyon sınavına hazırlık eğitimini tamamlamış olurlar.

Eğitim bünyesinde katılımcılara eğitimde kullanılan sunumlar ve her biri 120 sorudan oluşan 2 soru seti sağlanacaktır ve eğitmenle örnek soru çözümleri gerçekleşecektir.

Temel Çevik Proje Yönetimi Eğitimimize eklenen 1 günlük içerik ve soru çözümü seansları ile bu eğitim oluşmaktadır.

Eğitim kazanımları nelerdir?

 • Eğitim ile edineceğiniz bilgiler, sizin, tüm takımınızın ve müşterilerinizin iş gereksinimleri ve öncelikleri açısından aynı dili konuşmasını, ortak paydada buluşmanızı ve bunu sürekli yapabilmenizi sağlar.
 • Müşterinin tam merkeze konumlandığı yeni dönemde, kısa döngüler ile proje yönetimi yaparak değişen koşullara atik, beklentiyle uyumlu ve yenilikçi bir şekilde cevap verebilme yeteneğinizi geliştirir/ hızla aksiyon alma kapasitenizi arttırır.
 • Proje gereksinimlerinin kısa döngüler ile ürün veya hizmete eklenmesi, çaba ve zaman kaybını engelleyerek, rekabet hızınızın da artmasını sağlar.
 • Projelerinizde israf oranını azaltmada ve proje başarınızı arttırmada,çevik yaklaşımların ve hibrit yöntemlerin kullanılmasının ve dijitalleşmenin devreye alınmasının israfı ne kadar azalttığı ve projeleri ne kadar etkin hale getirdiği kaçınılmaz bir gerçektir.

Eğitim dokümanları?

Eğitim sunumu ile birlikte her biri 120 sorudan oluşan 2 soru seti (Toplam 240 soru) Eğitim dokümanları İngilizcedir.

Katılımcı Görüşlerimiz

Kadriye BOL

Yoga felsefesine göre İnsanların hayatlarında döngüler vardır. Artık biliyorum ki çevik projelerinde☺️ Dünyamız her anlamda müthiş bir dönüşüm içerisinde. Çağa ayak uydurmak, kendine ve yaptığı işe katkı sağlamak isteyen, üreten insanlara yönelik müthiş bir eğitimdi. Kıymetli eğitmenlerimize ve İzge Ailesine gönülden şükranlarımı sunuyorum.

Saygın KARAKUŞ

Çevik Proje Yönetimi konusunda bir eğitim almak uzun zamandır kişisel backlogumda duruyordu. Hafta sonu gerçekleştirilen 2 günlük bir sprint ile adeta 100 puanlık bir epiği tamamlamış gibi hissediyorum.

Benimle paylaştıkları çok kıymetli bilgi ve kaynaklar için, önce değerli eğitmenim Dilek Koçak’a sonra da tüm İzge ailesine teşekkürü bir borç bilirim.

Kerem Tuna ÖZLÜ 

Hem eğlendik hem öğrendik. Eğitimlerinizde işin felsefesini verdiğiniz için içerik olarak değişiklikler olsa da değişimlere hemen adapte olabiliyoruz. Eğitmenimiz Dilek Hanım’a gelince bilgisi zaten derya deniz. Hem çok ilgili hem de birebir iletişim konusunda da desteğiniz eksik olmuyor. Son olarak online eğitimi çok güzel oturtmuşsunuz diye düşünüyorum. Pandemi sürecinden sonra bile bence online eğitimle devam etmelisiniz. İnsanlar işten çıkıp bir de bir yere gitmekle zaman kaybetmemesi adına online eğitimi çok daha yararlı buluyorum.

SABAH OTURUMU

 • Çevik prensipleri ve çevik zihin yapısı: Çevik manifesto, çevik prensipleri, yalın, çevik ve Kanban, çevik terminolojisi ve Scrum, çevik stratejileri
 • Projelerde ömür döngüsü seçimi

ÖĞLEDEN SONRA OTURUMU

 • Değer temelli iş / Değer temelli teslimat
 • Uygulamada Çevik: Kullanıcı hikayeleri, tahminleme yöntemleri (story point, Fibonacci Serileri, Planning Pocker, iterasyon (sprintler), ürün ve iterasyon backlog’ları, burndown chart, günlük toplantıları, çevik modelleme
 • Uygulama ekip çalıştayı

SABAH OTURUMU

 • Ekip Performansı: Hizmetkar liderlik, Ekip kompozisyonu, ekip rolleri, ekibin çalışma alanları, Ekibin geliştirilmesi – DoD (Definition of Done), Ölçülebilir yetkinlik, proje ve ekip başlatma belgeleri, duygusal zeka ve hizmetkar liderlik, ekibi güçlendirme, backlog hazırlama, release / iteration / daily standup/ review – demo toplantıları ve retrospektifleri ekibin değer üretmesini sağlayan araçlar
 • Adapte edilebilir planlama

ÖĞLEDEN SONRA OTURUMU

 • Paydaş Katılımının Sağlanması : Paydaşı Güçlendirmek, paydaş rolleri, paydaşın değer algısı, paydaş tipleri ve proje dahil edilmeleri, katılımcı karar alma, Çevik İş Gerekçesi, Çevik Başlatma Belgesi, İlerleme Raporları, Ürün yol haritası, paydaş beklentilerini yönetmek.
 • Sürekli iyileştirme : Kalite yönetimi temel bileşenleri, çevik yaklaşımların bir parçası olarak toplam kalite yönetimi ve diğer kalite yönetimi yaklaşımları, Kaizen, Retrospektifler
 • Risk ve problemlerin tespiti ve çözümü, çatışma yönetimi ve müzaker
 • Farklı çevik metodolojileri

SABAH OTURUMU

 • PMI® ve PMI-ACP® Sertifikasyonu, diğer çevik yönetim sertifikasyonları, kapsamları, ve hazırlık süreçleri
 • Risk Yönetimi: Klasik ve çevik proje yönetiminde risklerin belirlenmesi, analiz edilmesi, risk yönetim planlarının oluşturulması, risk faaliyetlerinin çevik projelerde ele alınma şekl
 • Organizasyonel çevik dönüşüm ve çevik sözleşmeler

ÖĞLEDEN SONRA OTURUMU

 • Sertifikasyon hazırlık soruları çözümü (Katılımcılara sağlanan  2 set (toplam 240 soru) soru içerisinden birlikte seçilerek)

Yaklaşan Eğitimler

EnglishTürkçe