2017 yılından bu yana PMI-REP® olarak devam eden eğitim ve danışmanlık faaliyetleri, 2021 yılından itibaren PMI-ATP®(Authorized Training Partner) olarak devam ediyor.

Hem bireysel hem de kurumsal olarak açtığımız çeşitli eğitimlerimiz kapsamında değerli katılımcılarımızın görüşlerini sizlerle paylaşmak istedik. Tüm katılımcılarımıza teşekkür ediyoruz.

Sibel ERTUĞRUL – Eylül Ayı Proje Yönetimi Eğitimi Katılımcısı

Çok hedef odaklı, içeriği dolu dolu bir 6 gün geçirdik. Eğitmenlerimiz Selim ve Dilek Hoca’ya katkılarından ötürü çok teşekkür ederim. Online bir eğitim ancak bu kadar interaktif olabilirdi.

Damla TOPÇU – Haziran Ayı Proje Yönetimi Eğitimi Katılımcısı

İzge Yazılım Eğitim ve Danışmanlık’tan aldığım Proje Yönetimi ve PMP®️ Hazırlık Eğitimi, Proje Yönetimi kariyerim için oldukça faydalı oldu. Bu fayda PMP sınavına girebilme ön koşulu gibi kısıtlı bir fayda değil. Proje Yönetimi felsefesini , hem PMI bakış açısı hem de değerli eğitmenlerimizin kendi deneyimlerine dayanarak verdiği örnekler ile aktaran her dakikası verimli bir eğitimdi bu.

Kariyerini Proje Yönetimi alanında devam ettirmek isteyen herkese PMP sertifikası hedefi olmasa dahi bu eğitimi almasını öneririm.

Yasemin KARABAŞ TAN – Şubat Ayı Proje Yönetimi Eğitimi Katılımcısı, PMP®

  • Sınav hazırlığında en çok cloned questions&answers sorularından faydalandım. Özellikle cevaplar kısmındaki açıklamalar çok faydalı oldu. Sadece yanlış yaptıklarım değil, doğru yaptıklarımın da üzerinden tek tek detaylıca geçtim. Sınav soruları yapı olarak bu sorulara çok benzer çıktı.
  • Sınavdaki soruların neredeyse tamamı yorumdu, neredeyse hiç bilgi, formül yoktu. Yaklaşık 4-5 soruda SPI/CPI gibi indexlerin sonucuna ilişkin bir değerlendirme sorulmuştu.
  • Sınava hazırlanacaklara tavsiyem hangi sürecin çıktısı nedir, bu OPA mıdır EEF midir, hangi formül ne zaman kullanılır, envai çeşit yöntem/metod ismi üzerinde çalışmaktansa PMI’in websitesinde yayınlanan virtual classlar, yayınlanan makaleleler, case study’ler gibi PMI yaklaşımını daha oturtacak kaynakları gözden geçirmeleri, ben bir daha girsem öyle yapardım.

Benim malesef PMBOK ya da Rita’nın kitaplarına bakma fırsatım hiç olmadı, yalnızca Exam Preparation Book’a bakıp, 1 hafta-10 gün gibi çok kısa bir zamana sıkıştırdım çalışmayı. Bu kaynaklar da besleyici olabilir belki, ama bilgi odaklı değil yaklaşım odaklı bir çalışma gerekiyor bence bunlara bakarken de.

Soruların tamamı yorum gelince, ben sınava devam ederken dahi kalacağımı düşünüp ikinci girişim için nasıl çalışayım diye plan yapıyordum. Ama her üç bölümden de above target yapmışım. Denemelerden düşük alınca girmeyecektim, iyi ki girmişim diyorum şimdi.

Aybike SÜRER – Nisan Ayı Proje Yönetimi Eğitimi Katılımcısı, PMP®

Öncelikle, İzge ile PMP® sınavına hazırlanmakla ne kadar doğru bir karar verdiğimi paylaşmak isterim. İlk dersten itibaren sınav gününe kadar olan tüm süreç için sizlere çok teşekkür ederim. Sadece PMP için değil, yeni eğitim ve sertifikalar için de kapınızı mutlaka çalacağım.

Sınava hazırlık sürecini en baştan anlatmak gerekirse:

Kurs dahil 4 aylık bir süre içinde planlı bir şekilde sınava hazırlanmaya çalıştım. Online derslerin kayıtlarını bir kez daha izledim, ve bunun faydasını çok gördüm. Özellikle çalışma hayatınızda predictive yöntem ile çalışıyorsanız ve agile uzaksa, ikinci kere dersi dinlemek, mantığın ve terminolojinin çok daha iyi oturmasını sağlıyor.

İzge’ nin sağladığı PMI® erişimindeki Student Manual da bu anlamda çok yardımcı oldu.

Soruların çoğu Cloned Test ile birbirine tarz olarak çok yakındı. Ve en önemli konulardan biri, sınava girecek kişiler mutlaka Türkçe dilini seçmeliler. Çünkü sınav gerçekten yorucu ve sınavın sonlarına doğru soruları Türkçe olarak okumak çok işe yarıyor. Çeviriler de son derece anlamlıydı.

Sınavda ağırlık seçmeli sorulardaydı; eşleştirmeli sorular da vardı. Sorular direkt bilgi sorusu değil, bir senaryo üzerinden bilginin yorumlanması şeklinde idi. Predictive, agile ve hybrid sorularının ağırlıkları eşitti. Bu noktada PMBOK 6 ve Agile Practice Guide’ ı birlikte okumak çok faydalı oldu.

Sınav anında gözetmenden yalnızca bir uyarı aldım; çünkü sınavın başında tüm başımın ve omuzlarımın görünmesinin gerektiğini söylediler; sonrasında ise herhangi bir uyarı almadan sınava devam ettim. Süre sıkıntısı hiç yaşamadım.

Umarım bu bilgiler okuyan herkese faydalı olur ve herkes en başarılı bir şekilde bu süreci tamamlar.

Ekin ŞANLI – Mart Ayı Proje Yönetimi Eğitimi Katılımcısı, PMP®

Mart 2020de İzge’den ilk eğitimi aldım fakat bazı sebeplerden ötürü 2020 içinde sınava giremediğim için değişen sınav sistemine adapte olabilmek için Mart 2021de yeni sistemle tekrar eğitim aldım ve Temmuz’da sınava girdim.

Hazırlık sürecinde 2020 içinde Headfirst PMP kitabını bitirmiştim, yine 2020 yılı içinde PMI®’ın çalışma grubuna katıldım. 2021’de ise eğitimden sonra İzge eğitim slaytlarının üzerinden hızlıca bir kere daha geçtim, ardından PMI®’ın Master Builder soruları, İzge’nin paylaştığı Test Prep Questions ve Rita’nın hepsi olmasa da bir kısım sorularını çözdüm, internetteki sorulardan ise ara ara çok az çözdüm.

Sınavda eşleştirmeli sorular şıklılar kadar olmasa da oldukça fazlaydı. Birden fazla doğru şık seçilen sorular diğerlerine oranla oldukça azdı. Sınavın neredeyse tamamı Agile ve Hibrit sorularından oluşuyordu, Predictive neredeyse hiç yoktu. Direkt bilgi sorusu çok fazla yoktu, genelde yorum yapmak gerekiyordu.

Evde girdiğim sınavda 2 tane 10 dklık mola kullanarak toplamda 160 dk’da sınavı tamamladım, zaman konusunda hiç problem yaşamadım.

Gökçe Kuralay – Proje Yönetimi Eğitimi Katılımcısı

14-18 Haziran 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilen eğitim için her iki eğitmenimize de teşekkür ediyorum. Yoğun bilgi bombardımanı sürecini sabırla ve odaklanma ile aştığımızı düşünüyorum. 5 günlük yoğun eğitimin benim için oldukça faydalı olduğunu ve bana birçok konuda yol gösterdiğini söylemeliyim. Dilerim PMI® Standartları birçok şirket için zorunluluk haline gelir. Böylelikle hem daha verimli ilerleyebiliriz hem de  -uluslararası standartlarda- aynı dili konuşabildiğimiz bir ortamda proje yönetimi süreçleri işler.

Mehmet Kahyaoğlu – Mayıs Proje Yönetimi Eğitimi Katılımcısı

42 saatlik eğitimin faydasını anlatmak elbette önemli. Edindiğim bilgiler eğitim süresince, pratiğe dökülebilecek şekilde ve gerçek hayat sorunlarıyla örneklendirildi.

Eğitim sürecindeki birçok pozitif yandan ziyade, eğitimin kurumunun sınava kadar olan süreçteki desteğinin sürekli olması, eğitimin kalitesi kadar önemli. Eğitim bittikten sonra 1 hafta geçmeden ilk webinarlarına katıldım ve verdikleri desteği birinci ağızdan dinledim, yararlandım. 1 yıl önce eğitime katılmış arkadaşlara da, 1 ay önce eğitimi tamamlayanlara da desteklerini esirgemiyorlar.

Birçok farklı eğitim kurumu iyi eğitimler veriyor. Benim tespit ettiğim eğitimin kalitesi kadar sonraki süreçte verilecek desteğin de önemli olduğu. Hangi eğitim kurumunu seçeceğinize karar verirken, bu kıstasın da önemli olduğunu aklınızdan çıkarmamanız yararınıza olacaktır. Bu sebeple İzge’ ye tekrar teşekkür ederim.

Ece Söğütkıran – NETAŞ Proje Yönetimi Eğitimi Katılımcısı

Eğitim gayet verimli geçti. Eski PMP eğitimi içeriğini de sizden yüz yüze almak fırsatım olmuştu o sebeple iki eğitimi de karşılaştırma imkanım da oldu. Eski içeriğe nazaran yeni içerikli eğitim daha kolay anlaşılırdı. Eğitimin online olması da yüz yüzeyi de gören biri olarak herhangi bir aksaklık yaşanmadan başarılı bir şekilde tamamlandı. Gülay Hocamıza ayrıca eğitim için teşekkürlerimi iletiyorum.

Süleyman Demirel –  Mayıs Proje Yönetimi Eğitimi Katılımcısı

İşim gereği her yıl gelişen teknolojiyi yakalayabilmek adına çok çeşitli projelerde görevler almaktayım. Bu projeleri daha sağlıklı yürütebilmek, Proje ekipleri ile aynı dili konuşabilmek adına PMP® eğitimi almaya karar verdim.

İşin aslı ilk olarak piyasada oldukça bilinen bir firma ile anlaşma yaptım. Fakat eğitime bir haftadan az bir süre kala eğitimin iptal olduğu bilgisi ile hayal kırıklığı yaşayarak yeni bir firma arayışına başladım.

Bu aşamada en profesyonel çözümün, PMI® ın önerdiği bir ATP® den eğitimi almak olduğunu anladım. PMI® ın sayfasında önerilen İZGE ile kısa bir görüşmeden sonra eğitimi planladık.

Kayıttan sonra İzge’den aldığım ilk mail beni çok mutlu etti. Mail içeriğinde eğitim programı, eğitim sürecinde size ulaştırılacak materyaller, eğitimin hangi platformda yapılacağı, İletişim numaraları gibi bilgiler net olarak paylaşılmıştı.

Her şey taahhüt edildiği gibi de ilerledi. Dolu dolu geçen 6 günün ardından aklımda yer eden ve beni en çok rahatlatan duygu sınav başvurusu sürecimde yalnız olmadığım hissi oldu.

Atacağım her adımda bana yardımcı olacak, başvuru sürecimde benimle beraber ilerleyecek, benim başarımı kendi başarısı sayacak bir firma ile yola çıkma şansını yakaladığım için çok mutluyum!

Celal Ertuğrul –  Mayıs Proje Yönetimi Eğitimi Katılımcısı

Proje yönetimi alanında yüksek tecrübeye sahip eğitmenler ve PMI tarafından onaylı güncel içerik/eğitim materyalleri sayesinde verimli bir eğitim dönemi geçirdiğimizi düşünüyorum.

Eğitmenlerimizde Sn. Selim Kocabay’ın savunma sanayi tecrübesi, verilen örnekleri iş hayatım ile ilişkilendirebilmem için çok faydalı oldu.

Eğitimin katılımcılarına yalnızca sınav/sertifikasyon hazırlığı değil, aynı zamanda “Proje Yönetimi” alanında yeni bir bakış açısı kazandırabileceğine inanıyorum.

Berna Arel  –  NETAŞ Proje Yönetimi Eğitimi Katılımcısı

Eğitim çok faydalıydı. Bilgisayar başında sürekli oturuyor olmak zorlayıcı olsa da ara verme ihtiyacı hissetiğimiz zaman eğitmenimiz bunu fark etti ve ara vererek ilerledik. Eğitimden çok memnun kaldım. Bundan sonraki kısım tamamen bizim ders çalışmamıza bağlı olarak ilerleyecek. Umarım yakın zamanda da sertifika ile taçlandırmış oluruz.

Kadriye Bol –  Nisan Çevik Proje Yönetimi Eğitimi Katılımcısı

Yoga felsefesine göre İnsanların hayatlarında döngüler vardır. Artık biliyorum ki çevik projelerinde☺️ Dünyamız her anlamda müthiş bir dönüşüm içerisinde. Çağa ayak uydurmak, kendine ve yaptığı işe katkı sağlamak isteyen, üreten insanlara yönelik müthiş bir eğitimdi. Kıymetli eğitmenlerimize ve İzge Ailesine gönülden şükranlarımı sunuyorum.

Saygın Karakuş –  Nisan Çevik Proje Yönetimi Eğitimi Katılımcısı

Çevik Proje Yönetimi konusunda bir eğitim almak uzun zamandır kişisel backlogumda duruyordu. Hafta sonu gerçekleştirilen 2 günlük bir sprint ile adeta 100 puanlık bir epiği tamamlamış gibi hissediyorum.

Benimle paylaştıkları çok kıymetli bilgi ve kaynaklar için, önce değerli eğitmenim Dilek Koçak’a sonra da tüm İzge ailesine teşekkürü bir borç bilirim.

Caner Aknocak –  Nisan Çevik Proje Yönetimi Eğitimi Katılımcısı

Hafta sonunu kapsayacak şekilde 2 günlük uzaktan eğitim ilk etapta zorlayıcı gibi gelse de hem içerik olarak hem de özellikle Dilek Hanım’ın akıcı ve interaktif sunumu sayesinde zamanın nasıl geçtiği anlamadığımız ve çevik proje yönetimi bakış açısını detayı ile irdelediğimiz, öğrenmeye başladığımız bir eğitim oldu.

Evren Kalaycıklıoğlu –  Mart İş Analizi Eğitimi Katılımcısı

Bu güzel eğitimi bize sunduğunuz için çok teşekkür ederim.

İş Analizi konusuna yeni giriş yapmış ve kafasında çok fazla soru işareti olan birisi olmama rağmen, 5 gün gibi bir sürede hepsini açıklığa kavuşturarak, eğitimin sadece bir sınav hazırlık içeriği olmaktan öteye geçirilerek gerçek iş hayatında kullanılabilir uygulamaları ile anlatılmasının bana çok daha fazla katkısı oldu. Eğitimin Selda Barbaros Hanım’ın tecrübeleri ile renklendirmesi sayesinde etkili, kalıcı ve akıcı bir içerikle, iş hayatımda almış olduğum en değerli ve en değer katan eğitimlerden olmuştur.

Selda Hanım’a, hedefleri aynı olan katılımcıları bir araya getirerek, 5 günün sonunda uzaktan eğitimle içeriğin tamamını bizleri hiç sıkmadan ve yormadan anlatarak, sorularımızın tamamını yanıtlayarak ve içeriğe ekler yaparak, yaptığımız uygulamalar ve soru-cevap oturumları ile pekişmesini sağlamasından dolayı ayrıca özel olarak teşekkür etmek isterim. Umarım başka eğitimlerde, webinarlarda ya da etkinliklerde tekrar bir araya gelme ve tecrübelerinden faydalanma imkânım olur.

Nehir Çetintürk –  Şubat Proje Yönetimi Eğitimi Katılımcısı

Daha önce PMP eğitimini İZGE’den yüz yüze almıştım. Sınav değişikliği sebebiyle online olarak fark eğitimine katıldım. Çok memnun kaldığımı söyleyebilirim. Acıkcası online eğitimde bu kadar odaklanabileceğimi düşünmüyordum. Hocalarımız etkileşimi gayet iyi sağladı verimli bir eğitimi. Eğitim esnasında da iş hayatımda yaşadığım problemler üzerine eğitim esnasında sorular sordum aldığım cevaplarda tatmin ediciydi. Mesleki hayatıma katkı sağlayan bir eğitim oldu.

Mine Salman –  Şubat Proje Yönetimi Eğitimi Katılımcısı

Eğitim baya bir faydalıydı. Eğitim verimliydi.

Deniz Uluçay –  Şubat Proje Yönetimi Eğitimi Katılımcısı

Çok öğrendim, çok yenilendim ve çok keyif aldım. Tam bir canlı hazırlık rehberi oldu. Eğitmenlerimizin sorulara hızlı ve tatmin edici yanıtları ile daha etkin iletişim sağladılar ve çevrimiçi eğitimde olduğumuzu anlamadan çok hızlı geçti. Çok teşekkürler.

İren Yavuz –  Ocak Proje Yönetimi Eğitimi Katılımcısı

Şirkette yeni bir PYO yapısı ve organizasyonu kurulmuşken eğitimi aldık, bu kapsamda eğitimde proje yönetim metodolojilerinin şirket yapısı ve projelerine uyarlanabilirliği konusunda epey katkıları oldu. Eğitimci Dilek Hoca interaktif bir şekilde eğitimi gerçekleştirdi, eğitimden epey memnun ayrıldık.

Erbil Can Kılıç –  Ocak Proje Yönetimi Eğitimi Katılımcısı

Daha önceden de bu eğitimi almıştım. İlk eğitim zaten ufuk açıcıydı o sebeple yeni sistemdeki fark eğitimine katıldım. İkinci katıldığım grupta katılımda daha fazla olunca eğitim çok daha verimli geçti. Mayıs ayında da PMP sınavına girmeyi planlıyorum. Online olsa da gayet interaktif bir eğitimdi.

Emine Yalçın –  Şubat Çevik Proje Yönetimi Eğitimi Katılımcısı

Eğitim içeriğinden ve eğitmenimiz Dilek Koçak’tan eğitim boyunca çok memnun kaldım. Sertifikanın da ötesinde agile metodolojisi üzerine eksik bilgilerimi gidermem için verimli bir eğitimdi. Eksiklerimi görmeme yardımcı oldu ve açıklarımı kapattım. PMI ve sertifikasyonlara dair de gerekli bilgilerin tamamını edinmiş oldum. Mayıs ayı gibi sınava girmeyi düşünüyorum eğitim üzerine soru çözümüyle beraber sınavda da başarılı olacağımı düşünüyorum.

Ercan DAĞLI –  Kasım Proje Yönetimi Eğitimi Katılımcısı

İçinde bulunduğumuz pandemi sebebiyle eğitimi online aldık. Eğitim online olmasına rağmen, dersler eğitmenlerle beraber interaktif bir şekilde geçti. Yeni konuya başlamadan önce, bir önceki günün konularının tekrar edilmesi konuların sürekli akılda kalması açısından başarılı bir uygulamaydı. Verilen eğitimin içeriğinden ve verilen eğitim dokümanlarından memnunum. Sınav sistemi değişmeden önceki son eğitimi aldım. Kısa bir sürede sınava çalışıp, sertifikayı almayı umuyorum. Eğitimde emeği geçen herkese teşekkürler.

Burak BALCIOĞLU –  Ekim Proje Yönetimi Eğitimi Katılımcısı

Eğitim almak için birçok eğitim veren kurumu inceledim ve detayları hakkında bilgi edindim. İncelemelerimi yaptıktan sonra İZGE’den eğitim almaya karar verdim. Bu kararımda etkili olan nedenlerden biri de PMI Türkiye’de onaylı yetkili eğitim kurumlarından biri olmasıydı. Eğitim günümüz şartları nedeniyle online olarak yapıldı. Eğitim içeriği ve dokümanları gayet anlaşılır ve gerekli öz bilgilerden oluşuyordu. Eğitimleri veren deneyimli meslektaşlarımız (eğitmenler) ise hem yeterli bilgiye sahiplerdi, hem de akıcı ve anlaşılır bir dille etkin bir şekilde konuları bize aktardılar. Online eğitim olmasına karşın dersler yüz yüze yapılmış gibi interaktif bir şekilde yapıldı. Eğitim içeriğinden ve eğitmenlerimizden memnun bir şekilde eğitimi tamamladım. Bu yoğun ve özverili geçen eğitim sonrasında PMP sınavına girerek başarılı olmayı hedefliyorum. Emeği geçen herkese teşekkürü bir borç bilirim.

Güler ÇUHADAROĞLU –  İŞKUR Proje Yönetimi Eğitimi Katılımcısı

Öncelikle Selda Hanım’a emeği ve sabrı için bir kez daha teşekkür etmek isterim. Eğitimi online ortamda aldık, pandemi olmasaydı da yine tercihim online ortamda almak olurdu, bu durum özellikle Ankara dışında yaşayanlar ve özel durumları olan diğer kişiler için de oldukça güzel bir fırsat. Hocamızın profesyonel yaklaşımı, konu tekrarları ve soru çözümleri sürekli konuya odaklanmamızı sağladı. Bunun yanı sıra doküman vb. açılardan da çok yardımcı oldunuz.

Yeniden teşekkür eder, kolaylıklar dilerim.

İŞKUR Proje Yönetimi Eğitimi Katılımcısı

Yaklaşık 7 yıldır projelerde görev alıyorum. Bu alanda tecrübeye sahip olmama rağmen eğitimde yeni şeyler öğrenme fırsatım oldu. Çok kapsamlı ve detaylı süreçler var ve sadece bu 35 saatlik eğitimi alarak ayrıca emek vermeden, konuları tekrar etmeden PMP® sınavını geçerim demek pek gerçekçi olmaz. İçinde bulunduğumuz şartlar nedeniyle online olarak almak durumunda kalsak da eğitim verimli geçti.

Gökçen ÖZKAN, İŞKUR Proje Yönetimi Eğitimi Katılımcısı

Eğitimin mesleki  hayatımda faydalı olacağını düşünüyorum. Zaten hali hazırda projelerde çalışmaktayım. Bu eğitim, teorik ve kavramsal yaklaşım ile yaptığım işler arasında örgün ilişkileri kurmamı sağladı. Eğitimde ele alınan konuları projelerimizde zaten uyguluyorduk fakat neyi neden yaptığımızın arka planını ve sürecini daha iyi öğrenmiş olduk. Pandemi nedeniyle online olarak gerçekleştirilen eğitimde genel verimliliğin azaldığını düşünmüyorum.

Aydın KURT –  Proje Yönetimi Eğitimi Katılımcısı

–          35 saatlik PMP eğitimini İZGE’den alacak arkadaşlara eğitim süresince kendi notlarını, verilen eğitim kitapçığı üzerine mutlaka anlayacakları şekilde yazmalarını tavsiye ederim. Sınava hazırlanırken bu notları oldukça faydalı oluyor.

–          Eğitim sonunda sınav tarihlerini almalarını tavsiye ederim. Hedef tarih belli olunca çalışma planı da hedefe göre netleşiyor. 3 ay süre yeterli olacaktır.

–          Sınavlarını kesinlikle evde almalarını öneririm. Sınav günü evde kimsenin olmaması gerekiyor.

–          Sınava hazırlanan arkadaşlara Rita’yı, her cümlesini, en az 3 defa okumalarını ve kitaptaki alıştırmaları mutlaka yapmalarını tavsiye ederim.

–          Sınava girmeden önce en az iki defa hazırlık sınavı yapmaları çok önemli. İlk sınavdan sonra yanlış ve doğru ayırmaksızın cevap açıklamalarını okumaları çok faydalı olacaktır.

–          İlk sınav sonunda ilave çalışma gereken alanlar ile ilgili eksiklerini gidererek ikinci deneme sınavını yapmaları hazırlık durumlarını oldukça net gösterecektir. 75 ve üzeri not sınavda geçer not alacaklarını gösteriyor diyebiliriz.

–          Deneme sınavlar için RMC exam simülatör iyi bir seçim olacaktır.

–          PMI web sitesi üzerinden de sınav için hazırlık soruları temin edilebiliyor. (Sınavdan sonra keşfettiğim bir soru kaynağı)

–          Web uygulamaları üzerinden de ilave sorulara ulaşma alternatif olarak düşünülebilir. (Ben PMP Pocket Prep kullandım. Soru kalitesi çok yüksek olmasa da cep uygulaması olduğu için bulduğum her fırsatta soru çözme olanağı sunuyor.) Ben 2000 den fazla soru çözdüm hazırlık sürecinde.

–          Sınava girecekleri bilgisayar ile sistem kontrolünü sınavdan birkaç gün önce mutlaka yapmalılar.

Sınava girecek adaylara başarılar diliyorum.

Teşekkürler

Kerem Tuna ÖZLÜ – Ağustos 2020 Çevik(Agile) Proje Yönetimi Eğitimi Katılımcısı

İZGE’den aldığım üçüncü eğitim. Önce Proje Yönetimi, sonra İş Analizi ve son olarak da Agile(Çevik) Proje Yönetimi eğitimini aldım. Genel olarak bütün eğitimler gibi gayet verimli geçti. Hem eğlendik hem öğrendik. Eğitimlerinizde işin felsefesini verdiğiniz için içerik olarak değişiklikler olsa da değişimlere hemen adapte olabiliyoruz. Eğitmenimiz Dilek Hanım’a gelince de bilgisi zaten derya deniz. Hem çok ilgili hem de birebir iletişim konusunda da desteğiniz eksik olmuyor. Son olarak online eğitimi çok güzel oturtmuşsunuz diye düşünüyorum. Pandemi sürecinden sonra bile bence online eğitimle devam etmelisiniz. İnsanlar işten çıkıp bir de bir yere gitmekle zaman kaybetmemesi adına online eğitimi çok daha yararlı buluyorum.

Dilek Hocama da tekrar teşekkürlerimi iletiyorum. Keyifli bir eğitimdi.

Ağustos 2020 Çevik(Agile) Proje Yönetimi Eğitimi Katılımcısı

Eğitimin gayet verimli olduğunu düşünüyorum. Sadece hafta sonları olması beni biraz zorladı. Zoom platformunda online olarak gerçekleştirmemizin eğitim hakkında bir zorluk yaşattığını düşünmüyorum. Etkin ve etkileşimli bir ortamdı. Materyal ve soru çözümü gayet yeterliydi. Dilek hocamızın yetkinliği gayet güzeldi yeni kazanımlar sağladı bizlere.

Daha önceden PMP® sertifikasını duymuştum fakat eğitimle beraber ACP® sertifikasının var olduğunu öğrendim. Bu süreçten sonra sertifika için sınava hazırlanmayı düşünüyorum

Elif ŞEKERCİ – Ağustos 2020 Çevik(Agile) Proje Yönetimi Eğitimi Katılımcısı

İzge’den aldığım üçüncü eğitimdi. Gayet faydalı olduğunu düşünüyorum. Şirketimizde Agile proje yönetimi henüz uygulanmaya başlamadığı için merak ettiğim bir husustu ve kendi projemin belli alanlarında uygulamak istiyordum. Eğitimden edindiğim bilgilerle uygulayabileceğimi düşünüyorum.

Didem GÜRPINAR, PMP® – Mayıs 2020 Proje Yönetimi Eğitimi Katılımcısı

Sınavı online olarak evden aldım. Sınava girmeden önce kamera ile etrafı çekmenizi istiyorlar. Cep telefonu ile çekmek istiyorum seçeneğini işaretledim. Ve belirtilen web sitesi bağlantısına cep telefonu üzerinden ulaşıp etrafı cep telefonumun kamerasından çektim. Laptop kamerasını kullanmaktan çok daha kolay olduğu için herkese cep telefonu ile çekmelerini öneririm. Bağlantı size masanın önü, arkası, sağı, solu şeklinde yönlendirmelerini yapıyor ve fotoğrafı çektiğiniz anda ilgili yere kayıt yapıyor.  Daha sonra kendi fotoğrafımı  ve ehliyetimin ön-arka yüzünün fotoğrafını çektim. Fotoğraf çekimi tamamlandıktan sonra bilgisayar üzerinden bu işlemleri tamamlandığıma ilişkin butona tıkladım. Cep telefonu ile işim bittikten sonra ekranda cep telefonunuzu göremeyeceğiniz bir yere koyulmasına yönelik gereklilik çıktı. Cep telefonumu ulaşamayacağım bir yere bıraktıktan sonra fotoğraflarım otomatik olarak gözetmene yönlendirildi ve 15 dakikalık gözetmenin inceleme süresinin başladığına dair ekranda mesaj çıktı. 5 dakika içerisinde sınavın başlayacağı bilgisi geldi. Sınavı başlatmadan önce 4 soruluk mini bir anket çıktı. Soruları kimse ile paylaşmayacağımı, ve etik ilkelere uygun davranacağımı taahhüt edeceğime ilişkin kabul ediyorum/kabul etmiyorum şeklinde dört adet soru çıktı. Sınavı başlatmadan önce 10 dakikalık bir deneme testi yapmak ister misiniz? diye bir uyarı geldi. Süremden düşmeyeceği yazıyordu, ben deneme testini yapmadım fakat sistemi tanımak için yapmak faydalı olabilir.

Sınav esnasında 90. Soruda ara verileceği konusunda bilgi geldi. Araya çıkmadan önce sorulara geriye dönmek istiyor musunuz yoksa bir daha geri dönemezsiniz diye uyarı mesajı geldi. Ben geriye dönmeden ara hakkımı kullandım, odadan çıkıp 10 dakikalık aramı kullandıktan sonra tekrar sınava devam ettim. Soruları çözerken ekranda; hesap makinesi, soruların İngilizceye çevrilmesi, paint ekranına benzer bir  whiteboard, soruların altını çizebileceğiniz butonlar yer almaktadır.

Sınava hazırlanırken, Rita ve PMBOK® kaynaklarından faydalandım. İZGE’nin verdiği 400 soru dahil toplamda 2000’e yakın soru çözdüm. Sınava 2,5 ayda hazırlandım ve sürecin sonunda PMP® sertifikamı rahatlıkla aldım.

Yağmur KAYA, PMP® – Temmuz 2020 Proje Yönetimi Eğitimi Katılımcısı

Endüstri mühendisliği bölümü mezunuyum. 31.07.2020 tarihinde online olarak aldığım PMP® sınavını kazandım. Bu süreçte İzge Eğitim’den almış olduğum kursun yanı sıra sağladıkları kurs sonrası danışmanlık için kendilerine çok teşekkür ederim.

Eğitim zamanı

Haziran 2019 tarihinde proje yönetimi konusunda deneyimli eğitmenlerden aldığım kurs oldukça yarar sağladı. Çok keyifli, teorik ve pratik bilgilerin harmanlandığı, farklı oyunlarla desteklenen verimli bir eğitim geçirdim. Çeşitli sektör örnekleri ve kurs materyalleriyle PMI® süreci daha da ilgi çekici hale geldi.

Başvuru zamanı

En önemlisi eğitim sonrası başvuru sürecindeki destekleri oldu. Bu kısımda PMP® sınav sürecini nasıl zorluklarla tamamladığımdan bahsetmek istiyorum J Eğitim sonrasında süreci uzatmamakta kararlıydım ne yazık ki aksiliklerin ardı arkası kesilmedi. Başvuru sürecinde öncelikle audite kaldım. Evraklarımı hazırladım ve PMI® ın sistem kaydında problemler yaşandı. Sitedeki aksaklık yüzünden belgelerim görünmüyordu tabiki olağan süreçler yaşamadığımdan sürekli İzge eğitmenlerine başvurdum, bu süreçte hafta içi hafta sonu demeden kendi süreçleriymiş gibi ilgilendiler. Problemler tek tek çözüldü. Auditten geçip sınav için başvuru yapacakken en erken sınav zamanı 2 -3 ay ilerideydi. Ben bu kısımda diğer arkadaşlara uygunlukları tamamlanır tamamlanmaz sınav gününü almalarını tavsiye edebilirim. Sınav günümü ayırttıktan sonra PMI® sınav içeriğini değiştireceğini duyurdu. Tabi ki yine danışılan adres İzge eğitmenleri oldu. Neyse ki belli bir tarihten sonrasına etki ediyordu. Her şey tamam sınav zamanı yaklaşırken bu seferde virüs salgını nedeniyle sınavım iptal edildi 2 – 3 kez hemde. Bu kısımda PMI®, online sınav sürecini başlatmış oldu ve PMP® sınavına online olarak katıldım.

Sınav zamanı

Sınava girmeden önce biraz tedirgindim İzge eğitimin web sitesinde ve linkedin hesaplarında online sınavlar ile ilgili yayınlanmış deneyimleri inceledim. Sınava başlamadan yarım saat önce sistem testlerini gerçekleştirdim ve sınav başladı. Sınava İngilizce materyaller üzerinden hazırlandım ve önerilen kaynaklardan yaklaşık 2000 soru çözdüm. Sınavı geçmek için sürecin mantığını anlamanız yeterli. Online sınavda en dikkat dağıtıcı nokta gözetmenin sürekli müdahalede bulunması oldu. Sınava girerken kameranın tam ortasında kameraya yakın bir oturuş pozisyonunda olduğunuzdan emin olun. Benim oturma pozisyonumdan ötürü gözetmen çokça uyarıda bulundu.Tabi bu kısımda bir chat ekranı açılıyor, süre akıyor ve dikkat dağılıyor. 4 saatlik bir sürede el kol hareketleri, oturuşta kaymalar istemsiz olarak yapılıyor ve anında gelen uyarılar sonucunda biraz demotive olduğumu söyleyebilirim. Sınav süresi bittiğinde sonucu direk öğreniyorsunuz. Gözetmen bitti diyene kadar kamera açısından çıkmamanız önemli yoksa kazandığınız sınavın iptal olma olasılığı bulunuyor.

PMP® sınavına girecek herkese başarılar !

Hayri TORUN, PMP® – Ocak 2020 Proje Yönetimi Eğitimi Katılımcısı

İZGE Ailesini, PMP® eğitimi vesilesi ile tanıma fırsatı buldum.

30 yıl savunma sanayiinde üst yöneticilik dahil tüm aşamalarda görev aldım, çalışanlarımıza her zaman Proje yönetimi ve PMP® sertifikası almaları konusunda sürekli teşvik ettim. Bazen işi bilmek veya işi yapmak yetmeyebiliyor gerektiğinde bu yeterliliğin belgelendirilmesi de gerekiyor. İZGE’nin bu konudaki çalışmalarını takdirle karşılıyorum. PMI® tarafından yetkilendirilmiş ve de yetkin kişi ve yöneticilere sahip olmak gerçekten çok güzel bir husus. Sanayimizin kalkınması açısından da çok değerli ve kutsal bir görev ifa ediyorsunuz, bu nedenle de ayrıca teşekkür ve takdirlerimi bildiriyorum. Uzun çalışma dönemi sonunda yaş nedeniyle görevimden ayrılınca bu sertifika konusuna eğilmek istedim ve Ocak 2020 de düzenlemiş olduğunuz PMP® Eğitimini aldım.

Korona nedeniyle sınav merkezi bulma konusunda epey vakit kaybettikten sonra sınavı online olarak almaya karar verdim ve ekte sizin de çok emeğiniz olduğunu düşündüğüm PMP® sertifikasını aldım.

Tüm destekleriniz ve emekleriniz için sizlere yeniden teşekkür ediyorum.

 A. Ahmet YÜCER,PMP® – Ocak 2020 Proje Yönetimi Eğitimi Katılımcısı

Öncelikle şunu ifade edeyim. Ben uzun yıllar kamuda özellikle Ar-Ge projelerinde araştırmacı koordinatör ve yönetici olarak görev yaptım. PMP® sürecine de yurtdışındaki yakınlarımın önerisi üzerine başladım.

Ankara’da İZGE EĞİTİM’in Ocak ayı programına katıldım. Bu eğitimde PMI®’ın proje anlayışı ile kamudaki proje anlayışı (öncelikler, süreçler vs) arasında bir hayli farklılıklar olduğunu gördüm.

Eğitim sonrası geçmiş proje deneyimime de güvenerek test setleri edindim ve denemeler yaptım. Yaptığım denemelerde eksiklerimi ve yanlışlarımı gördüm. Bu sefer İZGE’nin sağladığı Udemy’in videolarını not alarak izledim.
Tekrar yaptığım denemelerde eksikliğini hissettiğim konularda da internetten videolar bulup izledim ve notlar aldım.

Sık sık deneme çözdüğüm için kendimi 3-4 ay sınava hazır hissetmedim. Sonra da Pandemi nedeniyle sınav tarihi alamadım. Evden sınavı riskleri nedeniyle (olası elektrik, İnternet kesintileri vs) göze alamadım.

Sınava İstanbul’da, 7-8 masa ve bilgisayarın olduğu kameralı bir odada, saat 15.30’da, Türkçe olarak girdim. 3-4 sorunun türkçeleri iyi değildi İngilizcelerine gittim geldim. Benden başka iki kişi daha vardı. Kulaklık takmak isteğe bağlı idi. Asetat ve keçeli kalem verdiler. Salona girerken cepleri tamamen boşalttırdılar, ayakkabı, gözlük dahil baktılar. Bu kısım biraz sıkıyor.

Sistem sizi gayet basit bir şekilde bilgilendiriyor ve yönlendiriyor. Sınavda 89.soruda 10 dakikalık bir mola geldi. Mola toplam süreden düşmüyor. Ben molayı kullandım. Kalktım hareket edip oturdum. Ben ilk bölümde nasıl olsa bol bol yeter diye süreye dikkat etmemiştim. Biraz fazla süre harcadığımı fark edip ikinci bölümde daha dikkatli oldum.

Özellikle portföy yönetimiyle ilgili (ben o kısma Başlangıç süreci öncesi diye pek bakmamıştım) bir hayli soru vardı. Agile ile ilgili bir soruyu boş bıraktım. Matematik işlem gerektiren fazla soru yoktu. Olanlar da basitti. Formüller ve Süreç haritası ezberde olmalı. Teoriler ve analiz yöntemleri, kazanılan değer, kritik yol, bolluklar vs zaten bilmek gerekiyor. RİSK ve KALİTEDEN çok soru vardı.
Süre dolunca 2 sn’lik bir sayfa geldi PASS kelimesini gördüm. İlk denemede geçmiş oldum. Hepsi bu.

İZGE Eğitimin değerli hocalarına teşekkür ediyorum.

Rana ÇAVUŞOĞLU-Temmuz 2020 Proje Yönetimi Eğitimi Katılımcısı

Eğitmenlerin çözüm odaklı ilerleyen, stratejik ve pratik yaklaşımları sayesinde keyfli bir eğitim geçirdiğimi söyleyebilirim.

Didem BERK-Temmuz 2020 Kurumsal Proje Yönetimi Eğitimi Katılımcısı

Eğitimlerin sağladığı en büyük fayda için şunu söyleyebilirim: Proje ekibinde çalışan takım arkadaşlarınızın dilini anlamak ve iletişimi doğru kurarak işlerin doğru ve anlaşılır yönetilmesi. Canlı ve uzaktan olması sayesinde çok daha rahat bölünmeden ve fiziksel şartları (havalandırma, sıcaklık vb. çevresel unsurları) düşünmeden keyifli ve verimli bir eğitim süreci geçirdim.

Sinan ALAGÖZ-Temmuz 2020 Proje Yönetimi Eğitimi Katılımcısı

Hocaların yaklaşımı kesinlikle çok güzeldi. Süre kullanımı çok iyiydi. İçerik ve materyallerin yanı sıra Udemy’de bize sağlamış olduğunuz avantajjlar ve katılımcı saysının belirli bir düzeyde kısıtlanması eğitim içeriğinin kalitesini arttıyor. Bunun dışında ise 35 saatlik eğitimin sonrasında sınav ve sertifikasyonla ile ilgili vermiş olduğunuz destekler çok güzeldi.

Teşekkürler.

Melih Aras ERTEKİN – Temmuz 2020 Proje Yönetimi Eğitimi Katılımcısı

Eğitmenlerin tecrübeli ve konuya hakim olmasının yanı sıra eğitim saatlerinin katılımcıların uygunluğunda esnek bir çerçevede planlanması eğitimi benim adıma verimli kıldı.

Teşekkürler.

Aylin YUMUŞ – Temmuz 2020 Kurumsal Proje Yönetimi Eğitimi Katılımcısı

Bulunduğum kurumda proje mühendisi olarak çalışıyorum ve eğitimle ilgili şunları söylemek istiyorum: Yaptığınız işte kulaktan dolma bilgilerden sıyrılarak doğru bir metodoloji çerçevesine oturtulmuş bir eğitim almak ve bunu yaparken de “kurumsal hafıza” noktasında projeniz boyunca önceden yaptıklarınızı diğer nesle de aktarmak bence eğitimin en büyük katkılarından biri oldu.

Teşekkürler.

Nazceren ÇEKER – Haziran 2020 Proje Yönetimi Eğitimi Katılımcısı

Sertifikasyon süreci ile ilgili olarak çok iyi yönlendirildik. Eğitmenlerle olan iletişimin sadece eğitim boyunca sınırlı kalmaması ayrıca güzeldi. Emeği geçen herkese teşekkürler.

Haziran 2020 Proje Yönetimi Eğitimi Katılımcısı

Eğitimde gerçekten kaliteli ve faydalı bilgiler öğrendik. Eğitmenlerin proaktif yaklaşımları sayesinde farkındalığı yüksek bir eğitim oldu.

Büşra DOĞRU,Başarı Mobile – Haziran 2020 Proje Yönetimi Eğitimi Katılımcısı

Eğitimle ilgili olarak şunları söyleyebilirim: Yolda geçen süre kaybı ya da dağınıklıklar söz konusu değildi. Gayet açıklayıcı ve uygulamalı bir eğitim süreci geçirdim.

Rafet Göksügür – Haziran 2020 PMP® Sertifikasyon Sınavı Soru Çözümü Oturumu Katılımcısı

Eğitmenimizin konuya hakimiyeti ve yaklaşımı çok başarılıydı. Uzaktan eğitim olmasına rağmen hiç dikkatimiz dağılmadı ve sonuna kadar ilgiyle izlememizi sağlayacak tüm şartlar (Eğitmenin kabiliyeti, eğitim materyallerinin yeterliliği, uzaktan eğitim aracının kullanımdaki profesyonellik vs.) mevcuttu. Hatta ben sınıf ortamından bile daha faydalı ve verimli olduğu kanaatindeyim. İnsanların kendilerini rahat hissettikleri bir ortamda tam konsantrasyonla adapte olabildikleri bir eğitim ortamı oluşturulmuş. Teşekkürler.

Gamze Ayaz – Mayıs 2020 Proje Yönetimi Eğitimi Katılımcısı

Eğitim online olması ve süresinin uzun olmasına ragmen eğitmenlerin iletişimi ve sınıf içi etkileşim sayesinde akıcı ve güzel bir eğitim geçirdim. Yeni mezun biri olarak var olan bilgilerimin üzerine yeni metodolojileri öğrenmek projeleri daha kapsamlı değerlendirip gözlemleme yeteneği kazandırdı. Ve İzge Eğitim ailesine teşekkürlerimi sunuyorum 🙂

Dilan Candan Sarı – Mayıs 2020 Proje Yönetimi Eğitimi Katılımcısı

Sınıf eğitimlerine kıyasla en büyük avantajınız: eğitim videolarına dönüp dönüp bakarak ders sırasında kaçırdığınız şeyleri yeniden yakalama imkanı bulmanız oluyor.Eğitmenlerin ve eğitim alan kişilerin farklı alanlarda uzmanlıklarının olması ise sınıf ortamında sorulan soruların çeşitliliğini ve metadolojideki yeri ile ilgili kafanızdaki sorulara yanıt bulması ise diğer bir avantaj diyebilirim. Projelerde planlama ve kaynak yönetimi üzerindeki rollerimin yanı sıra “kalite” penceresinden bakabilme fırsatı buldum ve eğitimler sırasında bu sürecin ne kadar önemli olduğunu fark ettim. Sadece projelerde değil hayatın her alanında kullandığımız birçok yöntemi öğrendim.Konu bitiminde sorulan sorular ise konuları pekiştirdi. Çok verimli bir 35 saat oldu.

Hasan Erdal Ateş – Mayıs 2020 Proje Yönetimi Eğitimi Katılımcısı

Ders platformu için kullanılan teknik ve araçlar yeterliydi. Eğitimler gayet sistematik bir şekilde gününde ve saatinde kesintisiz olarak devam etti. Proje yönetimi mesleğini icra eden ve eğitim konusu işleri aslında her gün yerine getiren biri olarak, mesleğin dinamiklerini sistemli biçimde bir kez de alanında uzman eğitmenlerden dinlemek çok faydalı oldu. Rol tanımı “proje yönetimi”ni kapsayan her meslektaşa bu eğitimi tavsiye ediyorum.

Ahu Atakan, PMP® – Profen – Mayıs 2020 İş Analistliği Eğitimi Katılımcısı

Eğitimin online olması ile ilgili tereddütlerim vardı. Günün büyük bölümünde bilgisayar karşısında eğitimde olmanın konsantrasyon noktasında nasıl bir etki yaratacağını bilemiyordum. Ancak eğitime başladığımızda sınıf ortamından hiç de farklı olmadığını gördüm. Selda hocamızın eğitimler sırasında iletişimi ve sınıf arasında kurduğumuz diyalog gerçek sınıf eğitimlerini aratmadı.

Kurumumda proje yönetim ofisinde çalışmaktayım ve iş tanımım gereği proje yönetimi bağlamında üstlendiğim roller var. Proje Yönetimi ve İş Analizi birbirinden ayrılamayacak iki konu. Kurumunun olgunluk seviyesini arttırmak ve proje yönetim ofislerini bünyenizde etkili kılmak adına çalışanlar olarak birincil önceliklerden biri gereksinimlerinizi ve süreçlerinizi doğru yönetmek. Dünya değişiyor, iş yapış şekillerimiz de öyle. Bu değişim karşısında şirket kültürünüzün buna uyum gösterebilmesi ve iş yapış şekillerinizin uzun yıllar deneyimlerin birikmesi ve birleşmesi sonucu oluşmuş uluslararası bir standartta olması hem sizin hem de kurumunuz için çok önemli bir nokta. Bunların dışında ise bireysel gelişimim adına bildiğim noktalardan yola çıkarak bilmediğim yeni teknik ve kavramları öğrenmek mesleğim adına çok faydalı oldu.

Bora Kaan Dalay, PMP® – Mayıs 2020 İş Analistliği Eğitimi Katılımcısı

İlk defa canlı ve uzaktan online ortamda katıldığım bir eğitimdi ve çok verimliydi.Daha önceden aldığım eğitimleri Teknik ve araçlarla destekleyen bir eğitim oldu. Teşekkürler.

Gülay Karakaya, PMP® – Mayıs 2020 İş Analistliği Eğitimi Katılımcısı

Online eğitimle ilgili birçoğumuz gibi benim de tereddütlerim vardı. Ancak düşündüğüm gibi olmadı. Eğitim sırasında sanki sınıf ortamındaydınız ve Selda hocamızla olan iletişimimiz bunu çok güzel bir noktada destekledi ve keyifli bir eğitim oldu.

Eğitimin içeriğinde PMI’ın standartlarının ve yaklaşımlarının ele alınarak işlenmesi ise eğitim yöntem ve tekniklerinin işlenmesi sırasında kolaylaştırıcı bir bakış açısı sundu.

Kerem Tuna Özlü – Mayıs 2020 İş Analistliği Eğitimi Katılımcısı

Önceden İZGE’den proje yönetimi eğitimleri almış biri olarak şunları söyleyebilirim ki: Uzaktan eğitim Workinton’I aratmadı 😊 Ekip iletişimi, eğitimin zamanı ve verimi oldukça iyiydi. Bu eğitimler beraber aslında bildiğimi düşündüğüm birçok konunun bilmediğim yanlarını gördüm ve projelerimizde yaptığımız birçok işin iş analizi ile desteklenmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu eğitimle beraber, işime olan bakış açımın (benim adıma) daha farklı ve profesyonel olacağına inanıyorum.

Deniz Şener – Mayıs 2020 İş Analistliği Eğitimi Katılımcısı

Online eğitim yüzyüze eğitim tadında geçti. Ekibin uyumu, iletişimimiz ve etkileşimimiz çok güzeldi. Eğitimin benim adıma en avantajlı yanı ise:  Eğitim videolarının paylaşılması burada öğrendiğimiz bilgilerin sonraki zamanlarda tazelenmesi için güzel bir hatırlatıcı olarak elimizde bulunması oldu.

Eğitim, bilmediğim yeni şeyleri öğrenmek ve yeni vizyonlar eklemesi adına çok faydalı oldu. Kariyerimin bir noktasında PMI-PBA sertifikası alarak mesleğimi taçlandırmayı planlıyorum.

Enis San, PMP® – Nisan 2020 Proje Yönetimi Eğitimi Katılımcısı

Öncelikle tekrardan; uzaktan eğitim anlamında göstermiş olduğunuz hassasiyet & caba ve katkınız için teşekkür ederim. Tahmin ettiğimden daha faydalı & interactive ve akıcı bir eğitim oldu.

Dilek Hocamıza ve Selda Hocamıza ve emeği geçen ekibe tekrardan tesekkürler.

Buğra Balkan,PMP® – Nisan 2020 Proje Yönetimi Eğitimi Katılımcısı

11 -24 Nisan 2020 tarihlerinde online olarak tamamladığım PMP eğitiminden oldukça memnun kaldığımı belirtmek isterim.

Çalışma hayatında yürüttüğümüz projelerin PMI standartları kapsamında sistematik olarak yapılması kapsamında oldukça yol  gösterici bir eğitim oldu. Eğitim  sonucunda, projeleri PMI metodolojisi çatısında yürütmek ve bu standart çerçevesinde yaklaşımımızı genişletme imkanı bulduk.

Eğitimin online olarak oldukça katılımcı,samimi ve proaktif geçtiğini söyleyebilirim. Herhangi bir dokümana ve bilgiye ulaşmakta hiçbir zorluk yaşamadık. Geleneksel eğitim metoduna kıyasla zamandan tasarruf sağladığı için yoğun çalışma temposunda daha tercih edilebilir ve esnek bir yöntem olduğunu düşünüyorum.

Ezgi Kalaycıoğlu – SemPro – Nisan 2020 Proje Yönetimi Eğitimi Katılımcısı

Online ortamda yapılabilecek en verimli eğitimdi diyebilirim! Ders notları; sistematik, birbiriyle bağlantılı ve takibi kolay olacak bir şekilde hazırlanmıştı. Soru çözümleriyle konular daha da pekişti ve çok iyi geldi!

Gökmen Kuvvet, Satış ve Pazarlama Koordinatörü – Nisan 2020 Proje Yönetimi Eğitimi Katılımcısı

Yüz yüze eğitimden çok da farklı değildi! Planlama ve disiplin konusunda katılımcılarla çok iyi bir iletişim ve uyum yakalandı. Konular yardımcı uygulamalarla elektronik anlamda çok iyi desteklenmişti ve iletişim tek taraflı değildi. Genelde bu tarz eğitim etkinliklerinde iletişim tek taraflı kalabiliyor ancak soru cevap seansları ve konu anlatımları interaktif bir şekilde desteklenmişti. Bu platformlardan çok eğitmenlerin başarısıydı.

Ekin Şanlı – Mart 2020 Proje Yönetimi Eğitimi Katılımcısı

Yerleşik düşüncelerimize karşı, son bölümünü COVID-19 sebebiyle online gerçekleştirdiğimiz eğitimimizin online bölümü düşündüğümden çok daha etkileşimli ve verimli geçti. Eğitmenlerimizin deneyim ve etkileşimli tutumlarının da bunda rolü büyük oldu.

Teşekkürler.

Tuğba Dalgıçer – Mart 2020 Proje Yönetimi Eğitimi Katılımcısı

Eğitime online devam edeceğimizi ilk duyduğumuzda tepkiseldim fakat online’da da verimli bir eğitim gerçekleştirdik. 

Hocalarımıza çok teşekkürler.

Süleyman Uslular – Mart 2020 Proje Yönetimi Eğitimi Katılımcısı

Online daha iyi oldu! Görüntülerle dokümanlara erişim, örneklemeler, bütün bunları ev ortamından yapabilmek çok daha rahattı.

Asil Güngör Tekinoktay,  Mart 2020 Proje Yönetimi Eğitimi Katılımcısı

Sınıf içi ve dijital ortamda, ve bu geçiş sırasında kurumsal ve profesyonel yaklaşımlarınız için teşekkür ederim.

Burcu Bilgin,  Mart 2020 Proje Yönetimi Eğitimi Katılımcısı

Online ortamda da fiziksel ortamla kıyasladığımda hiç bir eksiklik hissetmedim, hatta daha etkili oldu. Fikir ortaya çıktığında sıkıcı olabileceğini düşünmüştüm ama eğitimi online ortamda keyifle tamamladık.

Yaşar Uzkut,  Mart 2020 Proje Yönetimi Eğitimi Katılımcısı

Online ortamlarda toplantı ve eğitimlere alışkınım, katılımcı sayısı fazla olmadığı müddetçe çok verimli sonuçlar alıyoruz.

Ahmet Yorulmaz – Mart 2020 Proje Yönetimi Eğitimi Katılımcısı

Sizin gibi ülkenin değeri yüksek projelerine emek vermiş ve vermekte olan insanlarla tanışmak ve tecrübelerinizden faydalanmak gerçekten çok değerli ve keyifliydi.

Güzel beyinli insanlarla bir arada olmak güzel 🙂

Görüşlerim

Bu bilgi ve tecrübe yoğun eğitimi bulunduğumuz günün şartlarında majör bir aksaklığa maruz bırakmadan tamamladığınız için teşekkür ederim. Hem sınıf ortamı hem de kısa süreli bir aksiyon ile mümkün kıldığınız uzaktan eğitim ortamında, aktif olarak proje yöneticiliği yapan ve yetkinliği aşikar olan değerli eğitimcilerle çalışma fırsatı buldum. Her iki ortamda da eğitimcilerin bilgi aktarımları konusunda herhangi bir problem yaşamazken ve sorulan sorular da yeterli ve ikna edici şekilde cevaplarını buldu. Eğitim sırasında konuların işlenişi, pekiştirme amaçlı yapılan proje yönetim tecrübe paylaşımları, sınav hakkında tüyolar ve eğitim sonu soru çözümlerinin de eğitimin verimini arttırdı.

Önerilerim

İçinde bulunduğumuz şartları göz önünde bulundurduğumuzda, sınıf ortamı için hazırlanan eğitimin (materyal, kapsam, zaman vs…) uzaktan eğitime uyarlanmasının değerlendirilmesi gerekliliğini hatırlatmak isterim. Proje yönetimi bilgi birikimi olmayan katılımcılar için böylesi bilgi ve tecrübe yoğun bir eğitim, uzaktan eğitime konsantrasyon hususunda zorlayıcı olabilir.

Eda Sinem Erkula Ünay,PMP® – Ocak 2020 Proje Yönetimi Eğitimi Katılımcısı

Aralık 2019 ve Ocak 2020’de 6 gün boyunca katıldığım PMP® eğitiminden çok fayda edindim. Hem proje yönetimi konusunda daha önce edindiğim tecrübeleri pekiştirme hem de bu konudaki yeni bilgiler edinme fırsatım oldu. Bu eğitim, bana PMP® sınavına hazırlanıp girme konusunda da oldukça fazla cesaret verdi. Nitekim, uzun süredir bu sertifikayı almayı istiyordum ve bu eğitim sayesinde bu doğrultuda ilk adımımı atmış oldum.

Selda Hanım’ın engin bilgi ve tecrübesini aktardığı ve İzge Danışmanlık’ın sağladığı bu eğitim için çok teşekkür ediyorum.

Nail Aksakal- Yeni Mezun, Ocak 2020 Proje Yönetimi Eğitimi Katılımcısı

Sizlerden almış olduğum PMP® Eğitimi için emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Yeni mezun olduğum için eğitimle ilgili tereddütlerim vardı , anlamam diye korkuyordum. Ama düşündüğümün tam tersi oldu. Eğitimden çok memnun kaldım ve gerçekten bir şeyler öğrendiğimi anladım. Gerek hocalar olsun gerek eğitim dokümanları olsun hepsi çok güzeldi ve anlaşılır bir şekildeydi. Eğitim yeri çok ferah, geniş , sessiz ve rahattı. İş ve proje deneyimim olmadığı için PMP® sınavına giremeyeceğim ama CAPM® sınavına girmeyi düşünüyorum. Ayrıca eğitim ücretleri de bence çok uygundu.

Teşekkür ederim.

Can Peker PMP® – Kasım 2019 Proje Yönetimi Eğitimi Katılımcısı Software Development Manager

Uzun süredir aklımda olan fakat bir türlü fırsat bulamadığım PMP sınavı hazırlık sürecine nihayetinde 2019 başında başlayabildim. Bu kararı verdiğinizde mutlaka arkasında durmanız gerekiyor çünkü süreç ciddi şekilde yorucu ve stresli geçiyor ara verilmemesi lazım. Proje yönetimi ile ilgili kafamda oturtamadığım konular ile ilgili bu sınava hazırlanmayı ve metodolojileri öğrenmeyi çok istiyordum. Fakat benim için dönüm noktası PMP sertifikam olmaması sebebiyle istediğim bir pozisyona gelemem ile ilgiliydi. İşim ile ilgili sorunları fırsata çevirmek istedim ve ilk olarak İzge’den PMP hazırlık eğitimi aldım. Eğitimin en önemli kısımı bence akılda kalıcı gerçek hayat örnekleriydi. Bu nedenle Selim Bey’e teşekkür ederim cidden örnekler aklımdan hiç çıkmadı. Eğitimden önce mutlaka Knowledge Area tanımları üzerinden geçilmesini tavsiye ederim, eğitim anında sorular sorabilmenize yardımcı olacaktır.

Eğitimden sonra ciddi bir kampa başladım ve Pmbok’u detaylı okumaya başladım. Fakat 5. bölümden itibaren okuduklarımın çok aklımda kalmadığını farkettim. Bu yüzden stratejimi değiştirdim ve daha önce sınava hazırlanan kişilerin yöntemlerini inceledim. Çalışmama sil baştan Rita’yı okuyarak ile başladım. Her bölüm sonrası testlerini çözdüm ve yanlış cevapladığım soruları bir excell dosyasına not aldım. Bu arada her Knowledge Area için 1’er sayfa kendimin anlayacağı şekilde önemli kısımları not aldım. Bu notların çok faydası oldu çünkü fırsatım olan her seferde üzerinden hızlıca geçebildim. İşimin yoğunluğu sebebiyle günde 1-2 saat çalışabildim. 1 buçuk ay sonunda Rita’yı 2 kez okumuş oldum.

Çalışmam bittikten sonra sınav tarihi aldım ve sorular için hazırlanmaya başladım. Soru hazırlığı için ücretsiz olan mobil uygulamalar ve web sitelerinden faydalandım. Her testi süre kısıtlaması ile çözmeye çalıştım, bu da sınav atmosferine yakın olmamı sağladı. Tüm testlerde yanlış yaptığım soruları ve cevaplarını excell’de grupladım çünkü biliyordum ki yanlış cevapladığım soruları tekrar yanlış cevaplama ihtimalim yüksekti. Testleri bitirdikten sonra hafta sonlarına gelecek şekilde 4 adet deneme sınavı çözdüm. Bu sınavlarda başarı oranım %70-%80 arasıydı. Yaklaşık 1 buçuk ay daha sonra hazırlıklarım tamamlanmıştı. Her fırsat bulduğumda yanlış cevapladığım soruların ve kendi notlarım üzerinden geçtim.

Nihayet sınav günü gelmişti. Heyecanımı yenmek için bir önceki gün tüm vaktimi oğlum ile geçirmiştim. Sınav’a Tobb üniversitesinde girdim ve sistemden türkçe desteği alamamış olduğumu sınav başladığında anladım. Fakat sadece ingilizce olarak sorulara odaklanmam sorularda vakit kaybetmememi sağladı. Hesaplama yaptığım soru sayısı çok azdı, genelde yorum ve knowledge area bilgisi ağırlıklı sorular ile karşılaştım. Sınavın son 15 dakkası işaretlediğim soruların bir kısmına geri dönme şansım oldu, fakat cevaplarımda çok değişiklik yapmadım.

Umarım sınava girecek herkes için sınav sonunda Congratulations ile başlayan cümleyi görmek nasip olur.

Onur Şahan, PMP® – Ekim 2019 Proje Yönetimi Eğitimi Katılımcısı

Yaklaşık 3 aylık yorucu bir hazırlık süreci sonrasında PMP® sertifikamı aldım. Eğitim almadan önce, altyapı oluşturmak için birkaç kaynaktan çalışma yapmıştım. Hemen üzerine İzge’den eğitim aldım ve eğitim süresince materyalleri kullanarak konuları baştan sona bitirdim. Hemen sonra bütün konuları Rita’nın kitabı üzerinden bir defa daha tekrar ettim. Konu çalışırken hiç soru çözmedim fakat konular bitince önce Rita’daki bütün soruları, ek olarak da Scordo’nun soru bankasından ciddi miktarda soru çözdüm. Sonra girdim ve sınavı geçtim. Ara vermeden sürekli çalışmak ve sınava girerken bütün konuları mantık olarak kafada oturtmuş olmak bence en önemlisi. Sınavdaki soruların büyük kısmı daha önce çözdüğüm sorular gibi değildi ama mantığı bilince çözebiliyorsunuz. Eğer kılavuzdaki kavramları iş yaşamınızda da kullanıyorsanız, işiniz kolaylaşıyor. Sınavda süreye de dikkat etmek lazım, özellikle ilk 30 soruda ciddi zaman kaybettim.

Eğitim ve sınava başvuru esnasında sürekli desteğini esirgemeyen Selim Bey’e ve İzge ailesine teşekkür ederim.

Olcay Davut Cabbas, PMP®- Temmuz 2019 Proje Yöneticisi, Ulak Haberleşme

“PMP sınavı için Şubat 2019’da İzge’ den PMP eğitimi aldım. Yaklaşık iki buçuk aylık zorlu çalışmanın ardından PMP sertifikası almaya hak kazandım.

Eğitim döneminden bahsetmek gerekirse; bence en önemli katkısı PMI’ ın sunduğu çerçevenin hocalarımız tarafından yalın bir dille anlatılmasıydı. Bunun dışında bu çerçeveyi gerçek senaryolara uyarlayarak hocalarımızla tartışma imkanı bulduk.

Zaten en önemli şey eğitimde öğrendiklerimizi gerçek senaryolara uyarlamak çünkü sınavda ham bilgiden çok gerçek senaryolar üzerinden PM yetkinliğiniz ölçülmekte.

Hazırlanma sürecinde ise hocalarımız önerdiği kaynaklar(Rita Mulcahy kitabını şiddetle tavsiye ederim) üzerinden ilerleyip, konuları sindirip, bolca soru çözmek bence en mantıklı yöntem. Bol soru çözümünün senaryolara yaklaşımda yetkinlik kazanmaya bire bir olduğunu düşünüyorum.

Elbette bunlar dışında mevcut iş ve sorumluluklarınız PMP gereksinimleriyle örtüşüyorsa bu da çok önemli bir faktör.

Bu yazı aracılığı ile bu başarımda katkısı olan İzge Yazılım Eğitim Danışmanlık’ a teşekkür ederim.

Herkese sınavda başarılar 🙂

Kemal Ekmen,
Elektronik ve Haberleşme Mühendisi

Herhangi bir konuda sertifika almadan önce kesinlikle müşteri odaklı, güncel, iyi hazırlanmış ve tüm konuları ve içeriği kapsayan belirli standartlar  ile oluşturulmuş geniş kapsamlı bir eğitim almalısınız.

Eğitmenlerinizden de bu bağlamda tatmin edici, açık ve faydalı yanıtlar bulabilmelisiniz. Bana göre deneyimlenmiş proje basamakları, seçili yöntemler ve planlama, yönetim, proje takibi ve izlemesi konusunda  tercih edilen araçlar, çıkarılan dersler, müşteri memnuniyeti -ki bu anlamda yerli ve yabancı müşteriler de olmak üzere- etkili bütçe ve maliyet analizi, risk analiz değerlendirmeleri, güvenilir proje kalitesi, başarılmış görevler, programlanmış zaman çizelgeleri, kaynak yönetimi, etkili iletişim becerileri gibi birtakım konulardaki sorularıma Merve Hanım Selda Hanım ve Arif Bey sayesinde tatmin edecek cevaplar aldım. Bu PMP eğitimi proje metodolojisi konusunda olan bilgi açlığıma ve öncesinde kopuk dediğim proje yönetimi aşamalarımın bütünleştirmesi noktasında çok yardımcı oldu. İzge’deki eğitmenlerin yönlendirmeleriyle, onların kaynak ve materyallerini kullanarak proje döngüleri ve proje yönetimi konularını rahatlıkla kavrayabildiğimi söyleyebilirim.

Özge Çelik, PMP®– Haziran 2019
Geomatik Mühendisi, Proje Yöneticisi

“PMP sınavı için Nisan 2019’da İzge’den eğitim aldım, 2 aylık yoğun bir çalışma sonrasında Haziran 2019’da sınava girdim ve sertifika almaya hak kazandım.
Öncelikle eğitimden bahsetmek istiyorum; gün boyu süren eğitimler olmasına rağmen kesinlikle hiç sıkılmadım ve eğitimin her dakikası dolu dolu geçti. Bunda Gülay ve Selim Hocalarımın katkısı büyük elbette. İnteraktif bir ortamda keyifli bir eğitim süreci geçirdim. Eğitimden sonraki başvuru sürecinde yine hocalarımın ve Selda Hanımın çok büyük desteğini gördüm. Her türlü soruma hemen ve çok açık şekilde cevaplar aldım. Verdikleri desteği eğitim bittiği anda kesmedikleri ve bu desteği içtenlikle sürdürdükleri için teşekkür ediyorum.
Biraz da sınavdan bahsedecek olur isek; eğitim sonrasında arayı çok açmadan birkaç farklı kaynaktan notlar çıkararak konu tekrarı yaptım ve bulabildiğim her kaynaktan çokça soru çözdüm. Soru çözümü benim için konu çalışmaktan daha faydalı oldu diyebilirim. Sınavda ise direk bilgi sorulmadığını göz önünde bulundurmalısınız. Sorular genellikle size verilen bir senaryo sonrasında “Siz olsaydınız ne yapardınız?” “Bunun olmaması için ne yapmalıydınız?” “Bir sonraki adımınız ne olurdu?” şeklinde. Yani sizden bilginizi kullanarak senaryoyu yorumlamanız ve yine bilgi alanlarının gerekliliklerine göre cevap vermeniz bekleniyor. Keni adıma şöyle bir tavsiyede bulunabilirim; sınav başladığında ilk birkaç soruyu adapte olma süreci gibi düşünebilirsiniz.
Sınava girecek olan herkesin başarılı olması dileklerimle…”

O. Hakan Katırcıoğlu – Teknik Destek Müdürü

“Nisan – 2019 içerisinde İzge tarafından düzenlenen “Proje Yönetimi ve PMP Hazırlık Eğitimi”ne katıldım. Eğitim için hazırlanan materyal, eğitim yeri ve 35 saatin etkin kullanılması bakımından harikaydı. Katılımcıların bir bölümü sadece proje eğitimi almak amacında olsa da PMP sınavına girmeyi planlayan katılımcılarla birlikte homojen bir eğitim süreci geçirdiğimizi söyleyebilirim. Bunu İzge’nin ve eğitimcilerin tecrübesi olarak değerlendiriyorum.

Eğitim içeriği yoğun ve zaman zaman yorucu da olsa bunu eğlenceli hale getirmeyi de başarıyorlar.Eğitim sonrasında herkes aldığı eğitimi iş hayatına taşıyabilecek ve sınav öncesi yapacağı hazırlık çalışmasına uygun seviyeye gelmişti. Bu harika bir şey.

Ben sınava girecek olmam nedeniyle İzge ile daha sonra iletişime geçip PMI’a yapacağım sertifikasyon müracaatı konusunda da destek aldım. Çok yardımcı oldular.

Eğitim sürecinde ve sonrasında gösterilen yakın ilgi nedeniyle eğitimcilerimiz Gülay Hanım ve Selim Bey ile danışmanımız Selda Hanım’a ve İzge ailesine bir kez daha teşekkür ediyorum.”

Emrah Erol, PMP®

Tüm cesaretimi topladım ve 24 Nisan’da sınava girdim ve geçtim. 🙂

Arkadaşlar sınav zor! 200 sorunun tamamını bitirdiğimde geri dönüp bakmak için sadece 5 dakikam kalmıştı! Hiç bir soruda çok zaman kaybetmeyin, seçeneklerden birini seçip işaretleyin, emin değilseniz “mark for review” yapın. Boş bırakmayın, sonra dönecek zaman kalmayabilir. Sınav sırasında ya da sonunda soru listesini açıp istediğiniz soruya çift tıklayarak tekrar görebilir, cevabı değiştirebilirsiniz. Açılan tabloda işaretlenmiş, cevaplanmış ve cevaplanmamış olarak tüm soruları görebilirsiniz. Ben mark tuşunu bolca kullandım. Bir zararını görmedim.

 

Mark dışında strike (üstünü çiz), highlight gibi faydalı özellikler de var. Sınavın başında 10 dakikalık tutorial da adım adım tüm tuşları ve arayüzleri net bir şekilde anlatıyor, onu tamamlarsanız, tüm özellikler çok net olur.

 

Sınava hazır girmek için tüm konsepti kafada oturtmak önemli.

 

Sınavı bitirip submit ettiğinizde  kısa bir memnuniyet anketi yaptırıyor, ardından da sonucu söylüyor. (Passed/Failed olarak) ve overall’da nerede olduğunuzu gösteriyor (Above target, blow target vb.) Bunun detayını myPMI accountunuzdan görebilirsiniz.

 

Sevgili İzge ekibine; Selda ve Merve hocamıza da bir kez daha çok teşekkür ederim. Kar kış, hastalık demeden fedakarca verdiğiniz çabalarınız, kurs sonrası destekleriniz çok kıymetliydi. Sizlerin özverisi olmasa bu sonucu alamazdım. Ellerinize sağlık. 🙂

Serhat Güle, Şubat 2019 – İzmir

Öncelikle bu güzel program ve hatta proaktif içerik için teşekkür ederim. Bunun başlıca nedeni sizlerin bu konuda slayt değil; eğitim boyunca katılımcı performansını takip etmenizdir. Çok fazlasıyla hakim olmadığım ama ilgimi çeken PMP’nin eğitimi; iş hayatımda kısmen uyguladığım yaklaşımları bir sistem içinde görmemi sağladı. Bunun yanısıra sisteme daha alışkın diğer katılımcı firma çalışanı arkadaşlarla eğitimde fikir alışverişi fikir alışverişi fırsatımız oldu, bunun için de çok memnunum.

Tekrar görüşmek dileğiyle.

Gamze Nokay/SUNUM, Kasım-2018 Eğitimi
İstanbul

Proje Yönetimi, iş yaşamımda çeşitli projeleri yönettikten sonra bilinçli bir tercih ile ilerlemek istediğim bir alan oldu. Bu aşamada profesyonel bir adım atıp, PM eğitimi almak için vePMI sınavına hazırlanmak için İzge ekibinin İstanbul eğitimine katıldım. Eğitim süresince, alanında uzman eğitmenlerin verdiği eğitimin yanı sıra katılımcıların da oldukça donanımlı ve bu alanda bilinçle ilerleyen insanlar olması 35 saatli eğitimi oldukça keyifli ve verimli bir zaman dilimine çevirdi. Eğitmenimiz Selda Barbaros’un ve İzge ekibinin konunun uzmanları olması vesilesiyle, teorik bilgilerin yanı sıra pratikte karşımıza çıkacak çeşitli senaryoları da değerlendirme fırsatımız oldu.

Berk Torgalöz – Haziran 2018 SPİG Soğutma Sistemleri,
İzmir

Haziran 2018 itibari ile İzmir’de katılmış olduğum PMP sertifikasyon hazırlık eğitiminin, PMP sertifikasyon sınavına hazırlanmamda büyük katkısı olacağı düşüncesindeyim. Eğitim sayesinde proje yönetim metodolojisi ile ilgili detaylı bilgiler edindim. Sınav detayları ile bilgilendirmeler ve hazırlık çalışması önerilerinin de bu hazırlık sürecinde bana çok yararı olacaktır. Konuya hakimiyeti ile birlikte 5 gün süresince akıcı anlatımı bizleri bilgilendiren Sn. Dilek KOÇAK hanım’a çok teşekkür ederim.

Mehmet Ali Çakmak, Msc., ITIL, PMP® – Mart 2018
Ankara 

PMI® standardlarını benimseyen uluslararası bir projede BT proje yöneticisi olarak çalışmaktayım.Gerek konulara hakim, açık anlatımlı kurs sürecinde; gerekse de kurs sonrasında her soruma desteklerini esirgemeyen güler yüzlü İzge ekine teşekkürü borç biliyorum. Müfredatın özetlendiği öğretim kitabı da; üzerinde emek sarf edilmiş, oldukça faydalı ve bir o kadar kullanıcı dostu. PMP® sınavına hazırlanan arkadaşlara İzge ile çalışmalarını tavsiye eder, başarılar dilerim.

Özlem Boztaş, PMP® – Şubat 2018
Ankara

Bu uzun yolculukta sizlerden almış olduğum 35 saatlik eğitimin çalışma sürecime çok büyük katkıları oldu. Selda hocam ve Dilek hocamın proje yönetimindeki geniş deneyimleri ve eğitici becerileri, konuları daha pratik anlamanıza ve PMIism yaklaşımını çok daha iyi kavramanıza yardımcı oluyor. Eğitim sunumlarının net ve öz oluşu bir başka artı. Eğitim sırasında birlikte çözdüğümüz örnek sorulara çok benzer sorular sınavda da çıktı. Hocalarımızın kendimize olan güvenimizi artırıcı yaklaşımları ayrıca çok değerliydi. Eğitim yeri ve düzenlemeleri anlamında yine hep artı artı artı… Eğitim haricinde sınav başvuru ve diğer pratik konulardaki sorularıma verdikleri açıklayıcı cevaplar ve kıymetli yönlendirmelerinden dolayı kendilerine çok şey borçluyum, çok teşekkürler!

Ayşegül Çulha, PMP® – Şubat 2018
Ankara

Uzunca bir süredir PMP sınavına girmeyi hedefliyordum. Bu süreç, bence, oldukça programlı ve sistematik bir şekilde çalışmayı ve özümsemeyi kapsadığı kadar aynı zamanda sınava yönelik çalışma programı da gerektiriyor. Bu aşamada, İzge Danışmanlık ekibinin organize ettiği hazırlık kursu çok faydalı oldu. Kurs sırasında konu anlatımları, gerçek hayatla ilişkilendirme, bölüm bölüm anlatılan bilgilerin bütünü oluşturacak şekilde senaryolaştırılarak anlatılması benim için çok yararlı oldu. Aynı zamanda sınava yönelik yapılan öneri, tavsiye ve yönlendirmeler değerli katkılar sağladı. Sınava başvuru süreci gibi en az sınava hazırlık kadar vakit ve özen gerektiren bir konuda da yardımcı oldukları için Selda Hocam’a ve İzge Danışmanlığa çok teşekkür ederim.
PMI ve PMP’liğe İzge yardımıyla attığım adımı proje yönetiminde derinleştirmek istediğim güncel konularla geliştirmeyi hedefliyorum.
Bu yolculukta herkese başarılar ve şanslar dilerim.
Selamlar & Saygılar

Mert Uğraş, PMP® – Ocak 2018
GAMA Endüstri, Ankara

Sertifikasyon hazırlık ve sınav sürecini bir proje olarak ele aldığımızda, süreç gruplarını sizlerle paylaşmak istedim;
Initiating: Öncelikle iş hayatımda tecrübelerinden faydalandığım değerli büyüklerim ve İzge’deki değerli hocalarıma bu prestijli belgeyi alma sürecine katkılarından dolayı içtenlikle teşekkür ederim.
Planning: Kısaca hazırlık sürecindeki tecrübelerimden bahsetmek isterim;
Birçok insan gibi rutin çeşitli sebeplerden ötürü hazırladığım çalışma planına sadık kalamadım. Telafi planlarıma telafi planları yapmak durumda kaldım. Bu duruma bir çoğunuz aşinadır 🙂
Executing: Temelde her konu başlığına yaklaşık 6-7 saat ayırıp PM metodolojisi/konseptleri, proses ve araçlarına tam anlamıyla hakim olmaya çalıştım. Hedefim zaman yaratabildiğim günlerde o konu başlığına mümkün olduğunca eğilmek ve o gün içerisinde bulabildiğim tüm kaynakları tüketebilmekti.
Kullandığım Materyaller;
1. PMBOK 5th Ed. – Mutlaka okumanızı tavsiye ederim. Diğer kaynaklara kıyasla sınav dilinin benzerliği dikat çekiciydi.
2. İzge Eğitim Danışmanlık Ltd. – Kurs slaytları. PMI Prosesler, araçlar ve tekniklerini pekiştirdim.
3. RITA 8th Ed. Diğer ana kaynağımdı. Zayıf olduğum alanlarda büyük faydasını gördüm.
Monitoring & Controlling:
1. Mobil uygulamalar – PMP Pocket Prep (Pocket Prep Exam Readiness modülü ve sorularının referanslı olması hoşuma gitti) ve Exam Mentor. Fırsatını buldukça 20şer soru çözdüm.
2. Oliver Lehmann, Headfirst gibi Mockup sınavları çözdüm.
Tüm kaynaklar dahil toplam 2000 aşkın soru çözdüğümü düşünüyorum.
Closing:
Sınava gelince;
Sınav rahat geçti. Yine de sınavın sonunda sonuç ekrana gelmeden kanınız çekiliyor.

Sorular durum değerlendirmeleri ağırlıklıydı. İşlem soruları az ve gayet basitti. Kanaatimce soruları okurken verilen ipuçlarına dikkat edebilirseniz yanıtlar daha belirgin.
Zamanımı verimli kullanabildim fakat sınavda her zamankinden daha yavaş çözüyorsunuz. 3,5 Saatte 200 soruyu da yanıtlayabildim. İşaretlediğim soruları tekrar kontrol edebildim böylece, fakat ilk verdiğim yanıtların genelde en iyisi olduğu kanısındayım.
İngilizceye ve teknik dile gayet hakimim. Yine de dil desteği almanın faydası olacaktır, itiraf etmeliyim birkaç soruda Türkçelerinden faydalandım ?

Siz değerli arkadaşlarım ve meslektaşlarıma sınavda başarılar dilerim.

Nilgün Kutay, PMP® – Aralık 2017
TAİ, Ankara

Öncelikle hem İzge Eğitim ve Danışmanlık ekibine hem de eğitim desteğini sağlayan çalıştığım firma olan TUSAŞ’a teşekkür etmek isterim. PMP sertifikasına sahip olmayı uzun süredir istiyordum, ancak bir türlü fırsat bulamamış, gereken zamanı ayıramamıştım. İzge’den eğitim aldıktan sonra (Şubat ve Mart 2017’de 2,5 hafta sonu, toplam 5 gün) süreci daha iyi anlamamın da etkisiyle artık zamanın geldiğine karar verdim. Sürecin zorlu olacağının bilincindeydim. PMP sınavının 2018 Mart ayında değişeceği bilgisi ile de kendime 2018’e girmeden PMP olma hedefi koydum ve hazırlıklara başladım. Öncelikle PMI’ya üye oldum. Devamında da sınav için başvurumu yaptım. Bazı durumlarda başvuru sırasında beyan ettiğiniz bilgilerin doğruluğunu denetlemek için audit yaptıklarını biliyordum ancak benim durumumda audit çıkmadı ve 26 Aralık 2017 günü için sınav randevumu aldım. Hem eğitimden hem de diğer okuduklarımdan 3 aylık bir çalışma döneminin yeterli olduğuna kanaat getirmiştim. Eminim kişilerin bilgisi, tecrübesi ve aynı zamanda da hazırlık sürecindeki iş yoğunluğuna göre bu süre farklılaşacaktır. Kişinin kendisine uygun bir çalışma yöntemi belirlemesi ve ne işe yarıyorsa onda devam etmesi önemli. Benim durumumda çok fazla kaynaktan çalışmak yerine sadece İzge’nin çalışma notlarına ve yine İzge’nin tavsiye ettiği kitaplardan biri olan Rita Mulcahy-PMP Exam Prep dokümanına odaklanmak en iyisi oldu. Tüm konuları anlamaya özen gösterdim. Bakış açısını kazanmaya çalıştım. Tüm yazılanların aksine çok fazla soru çözmedim. Ama sınava girerken tüm konulara hemen hemen hakimdim. Bol soru çözmek sınavda hızlanmanızı sağlayacaktır, kesinlikle tavsiye ederim ancak vaktim sınırlı olduğu için eksikliklerime odaklanıp onları tamamlamak benim açımdan daha avantajlı oldu. Sınavda insanların çok fazla zaman sıkıntısı yaşamadığını okumuştum. Ancak dediğim gibi bol soru çözmememin eksikliğinden olsa gerek işaretlediğim tüm sorularla birlikte tüm sınavı gözden geçirmeyi bitirdiğimde 4 saatlik sınavın bitmesine sadece 5-10 dakika kalmıştı. Hiç ara almadım, sanıyorum uzun soluklu sınavlara girmeye alışık bir jenerasyondan gelmenin de etkisiyle ara ihtiyacı hissetmedim. Sınavda ilk etapta ikilemde kaldığım çok soru oldu. Dolayısıyla bu noktada panik yapmamak çok önemli. Ancak soruların üzerinden ikinci kez geçerken hazırlık döneminde kazandığım bakış açısıyla soruları tekrar değerlendirdiğimde doğru cevabı bulmam çok zor olmadı. Dolayısıyla konuları gerçekten anlamanın ve PMBOK bakış açısını kavramanın sınavı geçmek için kritik olduğunu vurgulamak isterim.

İzge’ye bu süreçte verdikleri destek için tekrar teşekkür ederim. Selamlar, saygılar.

Gözde Küsmüş, PMP® – Ekim 2017
broadAngle, İzmir

Öncelikle süreçte bana katkı sağlayan İzge Danışmanlık ekibine ve çalıştığım firma olan broadAngle ailesine destekleri için teşekkür ediyorum. İzge kurs sonu sınavı ve kurs içeriği PMP sınav sorularına ve mantığına epey yakın.

Genel olarak neler yaptığımdan ve tavsiyelerimden bahsetmek isterim.
Önce uygulanabilir ve gerçekçi bir çalışma planı hazırladım; haftaiçi 1-2 saat, haftasonu 4 er saat çalışmak gibi.. Kendime 1 haftalık tatil bile verdim 🙂 Bu tempo dolu dolu yaklaşık 2 ay sürdü. Sizin böyle bir enerjiniz ve imkaniniz yoksa, daha insanı bi plan çıkarabilirsiniz. Ben tam anlamıyla sosyal aktivitesiz 1.5-2 ay geçirdim diyebilirim. Planlardan nefret ederim 🙂 ama genel bir plandı bu. Haftasonu istediğini yap, ama istediğin bir 4 saatlik dilimi çalışmaya ayır mantığına bağlı kaldım. En verimli çalıştığım 4 saati bulmak çalışma performansımı ikiye katladı. Siz de verimli saatlerinizi bulun.

HeadFirst, Rita, PMBOK kitaplarını ve internette bulduğum bazı kaynakları (blog, makale gibi) okudum. HeadFirst bence aşırı kolay anlatıyor. Fikir sahibi olmak için onunla başlayabilirsiniz. Ama ana kaynağınız o olmasın. HeadFirst ve Rita’nın kendimce özetlerini çıkardım. Tavsiyem, özetlerinizi yazarak ve kendi cümlelerinizle çıkarmanız. Copy-Paste verimli bir çalışma yöntemi değil.

Bulduğunuz tüm soruları çözün 🙂 Ben PMiCoach, PMP Pocket Prep, PM Training uygulamalarını satın aldım ve exam simülatörleri ile soru çözdüm. Free access kaynakların çoğunu bitirmiştim. Bütün bunları o kadar saate nasıl sıkıştırdın derseniz, gün içerisinde boş kaldığım her dakika soru çözüyordum. 1 soru 1 sorudur mantığı sayesinde, gün içinde çözdüğüm soru 30-40’ın altına hiç düşmedi ve bunlar plansız çalışmalarımdı; yemek yerken, çay içerken, biraz işe mola verdiğimde yaptığım küçük küçük pratiklerdi. Sınava 4 gün kala her sabah bir sınav yaptım, adeta sınavdaymışım gibi. Totalde yaklaşık olarak 3500-4000 arası soru çözdüm. Exam simülatörlerinde çoğunlukla %68in altında kalıyorsanız sınavınızı erteleyin. 68-75 civarlarında sabitlendiğinizde hızlıca sınava girin.

Evde yaptığım sınavlarda çoğunlukla 3 saatte bitirirken, gerçek sınavda son dakikaya kadar soru çözdüm. Bu kişisel bir stres yönetimsizliği olabilir, beni ölçek almayın. Yine de stres/heyecan vs unsurunu dikkate alın. Türkçe dil desteği aldım. Dikkatimi toparlayamadığım, yorgun hissettiğim 2-3 soruda Türkçe soruları okudum. Türkçe desteği almanın tek dezavantajı ekranda kalabalık bir görüntü olması. Son ve önemli bir püf nokta, proje yönetim süreçlerinin birbirleriyle olan ilişkilerini ve araçları kavramış olmak sınav başarısında önemli bir etken. Aksi takdirde tüm cevaplar doğruymuş gibi gelebilir.

Mustafa Bayzan – Ekim 2017
Profen Grup, İstanbul

Eğitim için teşekkürler. Hem Selda hem de Dilek Hanım’la olan derslerimiz çok keyifli geçti.
PMP(Project Management Professional) Sertifikasyon programının adı dışında daha önceden hakkında bir şey bilmiyordum. Şirketimizin eğitimci bakış açısından dolayı bu eğitimi almamız önerildi. Bu eğitim esnasında yaptığımız çıkarım “her zaman için yapmak isteyip de ancak parça parça uygulayabildiğimiz çalışma methotlarını düzgün şekilde belirlenmiş kendine has methodlarıyla ele alan bir sistem” olmasıydı. Yaptığım MBA programına da katkı sağladı. Düzgün bir şekilde uygulanması sonucunda çok verimli alınacağını düşündüğüm bir sistem. Yeterli tecrübeyi sağladıktan sonra PMP olmak üzere en yakın zamanda sınava gireceğim. Keyifli anlatımlarından dolayı İzge’ye teşekkür ederim.
İyi çalışmalar

Fırat Yüzbaşıoğlu, PMP®
PMP® Yolculuğum

Amerikan Kültür de Eylül 2017 de PMP sınavına Türkçe dil desteği alarak girdim. Ancak Türkçe dil desteği; tamamen eğer okuduğum soruda anlamını bilemediğim bir kelime olursa, zaman kaybetmemek, yanlış anlamamak için yaptığım bir tercih oldu. Bunun da olumlu etkisini gördüm. Gayet iyi TOEFL skorlarıma rağmen yine de bu tip bir kelime desteğine ihtiyaç olabiliyor.

Sınava hazırlanırken özellikle PMBOK®’ı takip ettim, Daha önce Rita’yı okumuş sorularını çözmüştüm, ancak hiç Rita’daki sorular kadar zor olanlar gelmedi. Ben internetten soru setleri satın alarak 1.000’in üzerinde soru çözdüm. Günde enaz 50 soru çözerek, eksiklerimi PMBOK®’daki ilgili yerleri tekrar okuyarak kapattım. Tahmin edildiği, ve aldığım eğitimde bana söylendiği gibi sayısal sorular 2-3 taneyi aşmadı. Yani bu konuda endişe edilmesine gerek olmadığını düşünüyorum. Sınav için verebileceğim en önemli tüyonun, PMBOK®’da çok değinilmeyen ama kendi başına bir kitapçığı olan “Code of Ethics and Professional Conduct” kısmı olduğunu düşünüyorum. Özellikle bu konuda bulabildiğiniz kadar soru çözmeniz bence çok önemli. 200 soru içerisinde çok zorlanılacak konu ancak bu olabilir, hatta bazen o kadar iç içe olabilir ki, sorunun etik kurallar ile ilgili olduğunu o an için anlayamayabilirsiniz bile.

Kesinlikle süreçlerin, bilgi alanlarının ezberlenmesi bence gereksiz, süreçleri yaşamış olmanız karar verebilmeniz için daha önemli. Yaşamış olmasanız bile aldığınız eğitimde süreçleri ve alanları anlatan örneklere iyi konsantre olmanız önemli.

Sınav gününde iyi dinlenmiş olmak gerekli; 4 saatlik (en fazla) deneyim için performansınız bu yönde olmalı. Bunu sağlamak da ancak zamana karşı çözülen sorular ile sağlanabiliyor. Zaten bu şekilde hazırlanılırsa, kesinlikle 3-3.5 ssat içinde sınavı bitirebilir, gözden geçirme zamanını fazlası ile bulabilirsiniz.

Süreçte bana katkı sağlayan İzge Danışmanlık ekibine teşekkür ediyorum.
Herkese bol şans!

Gül Kutlu, PMP® & Sefa Ocaklı, PMP®- Ağustos 2017
Savronik, Eskişehir

Sevgili Selda Hanım ve Dilek Hanım,

Öncelikle güzel temennileriniz için teşekkür ederiz. Bizim için uzun süren ve zorlu bir süreçti. Zaman zaman umutsuzluğa kapılmadık değil.
Hazırlanma sürecimizi özetleyecek olursak; Öncelikle PMBOK ve Rita’nın PMP Exam Prep kitabını okumaya gayret gösterdik. Buna paralel olarak 3 kişilik bir çalışma grubumuz vardı, çok sık olmasa da dönem dönem buluşarak, bilgilerimizi paylaştık, tartıştık, bolca kahve tükettik 🙂 Bu arada artık kitap okumaktan sıkılma noktasına geldiğimizde, çeşitli kaynaklardan bol bol soru çözme fazına geçtik. Ama esas hız kazandığımız nokta (aslına bakarsanız toplamda 1 yıllık bir süreye bunu yaydığımızı fark ettik), sınav tarihi alıp gaza bastığımız son 2 aylık süredir (sınav tarihini almadığımız taktirde sürecin daha da fazla uzamaması için). Sınava girmeden 3 hafta önce, simule etmek amacıyla kendimizi 4 saatlik, 200 soruluk bir teste tabi tuttuk. Genel görünüm açısından oldukça faydalı oldu. Sınava Ankara’da katıldık. Sınav ortamı oldukça iyi düzenlenmiş, rahat ve sessiz, prometrik sınav merkezi idi.
Bu süreçte aldığımız eğitimlerden biri İzge Yazılım’dı. Eğitim öncesinde konuya bir miktar aşinalığımız vardı. Ara dönemde almış olduğumuz bu eğitim sayesinde, bilgilerimiz pekişti. Özellikle sormak istediğimiz konular, tüm kitabın özetlenmesi ve kritik noktalara değinilmesi oldukça faydalıydı. Sizin örneklerle ilişkilendirilmiş anlatımlarınızın, hafızalarımızda yer etmesi açısından oldukça faydalı olduğu kanaatindeyiz.

Teşekkürler

Selçuk Çırak – Temmuz 2017
Atel Teknoloji ve Savunma Sanayi AŞ., Proje Yöneticisi

Sayın İZGE Akademisi,
Katılışımdaki sıradışılık dahil, benimle ve son dakika krizleri ile başa çıkan ekibinizin güçlü mentörleri ile PMP Eğitim maratonunu farkındalığımız artmış olarak tamamladık. Samimiyetle söylemek gerekir ise, çok iyisiniz ve takdiri hak ediyorsunuz! Konu ve katılımcılara hakim olmanın zorluklarını geçmiş eğitim ve yönetim tecrübelerimden çok iyi bilmekteyim. Odaklanmakta zorlandığımızda “scope Creep” lere müsade etmeyen eğitmenlerimizi en içten dileklerle kutluyorum. İş yaşamımızda farklılaşmak, butikleşmek adına verdiğimiz kararda bizlere destek oldunuz, karşılığını PMP sertifikası ile vermeyi umut ediyoruz. Bu yolda, kendini geliştirmeyi amaç edinmiş her Proje Yöneticisi arkadaşıma sizleri tavsiye ediyorum. Uluslararası platformda kendine bir yer edinmeyi hedeflemiş bu yazıyı okuyan her paydaşa da son sözüm; asla geç kalmayın, İZGE ile hayallerinizdeki iş için derhal kayıt yaptırın.
Sevgi ile kalın..

Bedriye Özge Olanca – Temmuz 2017
BT Sektörü, Satış Yöneticisi

Katıldığım eğitim sayesine, projelerimizi yönetirken ve sonrasında ortaya çıkan problemleri daha iyi analiz edebildim. Bana projelerimiz için çok farklı bir bakış açısı verdi ve eksiklerimizi fark etmeme yardımcı oldu.

Ebubekir Er – Temmuz 2017
Yazılım Uzmanı 

Eğitim içeriği, günlük hayatta kullanılabilir, bir çok alanı ve uygulaması mevcut ve kazanımlarımı artırmaya yönelik bilgilendirmeleri içermektedir. Bu eğitimi bize sunarak hayatımıza değer kattığınız için teşekkür ederim.

Ekrem Kangal – Temmuz 2017
Bilgisayar Mühendisi

Proje yönetimine bakış açım değişti, konuları farklı ve daha profesyonel bir pencereden analiz etmeye başlama imkanım oldu. Gerek bilgi ve donanım gerekse kişilik olarak çok kaliteli eğitmenlerden PY konusunda eğitim alma fırsatı buldum. İlgileri ve emekleri için Selda ve Dilek Hanım’a çok teşekkürler.

Pınar Ayyıldız – Mart 2017
STM, Sertifikasyon Mühendisi 

Dünya çapında proje yönetimi metodolojisi ve uygulamaları ile kendi deneyimlerimden gelen yaklaşımı birleştirmek hem çok keyifli hem de eğiticiydi. İzge danışmanlık Ekibi’nin de buna katkıları büyük. Son derece profesyonel, tecrübeli bir ekip. PMI için doğru adreste olduğumu eğitim boyunca hissettim.
Teşekkür ederim.

Barış Doğan – Mart 2017
Bites, Bilgisayar Mühendisi 

Dikenlerle dolu Proje Yönetimi kariyer yolunda iki ÇİÇEK: Selda ve Dilek Hanımlar;

Bilgi, birikim ve tecrübeleri ile PMP mantığını kavramanıza yardımcı olurlarken, eğitimlerde ki akılcı ve somut anlatım tarzları ile kendinizi Proje Yönetim süreçlerinin arasında gezinirken buluyorsunuz. Eğitimler boyunca bir yandan zorlu PMP sınavına hazırlanırken diğer bir yandan iyi bir yönetici olmanın tüyoları ile ceplerinizi dolduruyorsunuz. Eğitimci ve katılımcılarla dostça bir eğitim ve paylaşım ortamı da cabası..

Saygılar

Serhat Gümüş – Şubat 2017
TAİ, Şef/Tasarım Kalite Yönetimi

Savunma Havacılık sektöründe projelerin izlenmesi ve kontrol altında tutulması için kalite yönetim sorumluluğu olan ekibimle katıldığımız proje yönetim eğitiminde projelerin izlenmesi ve kontrol altında tutulmasının hem önemini hem de çok farklı boyutlarını çok daha iyi kavrama fırsatı bulduk.
Bizlere aktardığınız bilgilerin ötesinde her bir katılımcının en detay sorularını sabırla cevaplamanız, oluşturduğunuz kontrollü tartışma ortamı ve paylaştığınız deneyimler ile hala öğreneceğimiz çok şey olduğunu hatırlattınız.
Tüm ekibim adına her şey için çok teşekkür ederim.
Saygılarımla

Aylin Nalbantoğlu – Ocak 2017
BYS Grup, Projeler Direktörü

30 seneyi geçkin bir süredir iş dünyasının içindeyim. Son 10 yıldır da ağırlıklı olarak uluslararası fon destekli projelerde proje yöneticisi olarak görev almaktayım. İş dünyasındaki tecrübemi İzge Danışmanlık tarafından sunulan PMI Standartlarıyla ile Proje Yönetimi ve PMP Hazırlık Eğitimi ile birleştirerek çok daha etkili bir proje yönetimi ortaya koymak istedim.
Eğitim içerikleri, butik eğitim grubu, eğitici nitelikleri ile İzge, beklentilerimi karşılayan çok yararlı bir eğitime imza atmış oldu. Eğitim sonucu edindiğim bilgileri günlük hayattaki işlerimde uygulamak çok daha verimli çözümlere ulaşmama destek oldu.

Mehmet Öğüt – Kasım 2016
Savronik, Proje Yöneticisi

İzge Eğitim tarafından verilen Proje Yönetimi eğitimini 5 gün süresince aldım. PMI tarafından verilen PMP sertifika sınavına hazırlanma amacını da taşıyan eğitim sayesinde, daha önce tanıtım amaçlı bilgi edindiğim proje yönetimi konusunda detayları öğrendim.
İnteraktif bir şekilde eğitmenlerimiz tarafından uygulanan eğitim çok faydalı ve başarılı oldu benim için. Emeği geçen başta eğitmenlerimiz olmak üzere İzge Eğitim’e teşekkür ediyorum.

Zeynep Kocabaş – Kasım 2016
Savronik, Emniyet Yöneticisi 

PMI Standartlarına Uygun Proje Yönetimi ve PMP Sınavına Hazırlık Eğitimi, ezberden uzak, konuyu anlamaya dayalı, önemli konulara vurgu yapılarak özenle hazırlanmış. Donanımlı ve iletişimi kuvvetli eğitmenlerle, kısa zamanda yüksek verimlilikle tamamladığımız eğitim ve ardından çözülen nokta atışlı sınav soruları proje yönetimine bakış açımı geliştirirken, eksiklerimi tamamlamamı sağladı. İzge Yazılım Eğitim Danışmanlık firmasına teşekkür ediyorum.

Hulusi Ersin Derman – Kasım 2016
Savronik, Proje Yöneticisi

Yaklaşık beş gün süren eğitim sonunda proje yönetimi ile ilgili detaylı bilgi sahibi olma fırsatım oldu. Eğitimin içeriği, eğitim süresince kullanılan materyaller, anlaşılır ve akılda kalır şekilde anlatılması, gerçek hayattan verilen örnekler sayesinde sınava hazırlık sürecimin kolaylaşacağını düşünüyorum. Eğitmenlere ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum.

Ajdan Küçükçiftçi Çevik, PMP – Aralık 2015
AGEM Bilişim, Proje ve İş Geliştirme Koordinatörü 

İZGE Danışmanlık ve değerli eğitimciler Dilek ve Selda Hanımlar ile çalışma yaşamımda dönüm noktası olma potansiyeli taşıyan bir zamanda güzel bir rastlantı sonucu bir araya geldik. Kendime tanıdığım bir fırsat olarak tanımladığım Proje Yönetimi eğitimi kapsamında 3 hafta süreyle verimli bir öğrenme/etkileşim süreci yaşama olanağı buldum. 10 yıla yaygın, proje asistanlığından proje yönetim uzmanlığına uzanan, yerel ve uluslararası ölçekte ve birbirinden farklı çerçevelerde proje yönetim deneyimi içeren çalışma yaşamımda, “proje yönetimi” işine sistematik bir bakış kazanmak; yaklaşım, teori ve uygulama açısından iyi ve kötü örneklere, bunların oluşma koşullarına ilişkin bir çerçeve edinmek eğitimin bana kattıkları arasındaydı. PMP Eğitimi, mevcut birikimin üstüne sağlam bir proje yönetimi kültürü inşa edebilmek için gereksinim duyulan temel taşları sunuyor. Çalışma yaşamımda uzmanlığımı derinleştiren PMP sertifikasyonu ve bunu olanaklı kılan PMP Eğitimi en önemli dönüm noktalarından biri olmayı sürdürüyor. Bu fırsatı sunan İZGE’ye ve süreçteki dostça desteklerine teşekkürler.

EnglishTürkçe