Program Yönetimi Eğitimi

– Canlı ve Uzaktan

Eğitim süresi: 2 gün / 12 saat veya kurumsal ihtiyaca göre 3 gün / 18 saat olarak içerik düzenlemesi yapılabilir.

Eğitim düzenlenme şekli: Kapalı (kurumsal) grup

Program Yönetimi, projelerin bir arada yönetilmesi ile ortak faydanın artırımına yönelik deneyim – araç – teknik ve bilgilerin uygulanmasıdır. Genel olarak program yönetimi eğitimi, PMI – Standard for Program Management v4 bilgi yapısına uyumlu bir içerik ve kapsamı takip eder.

Kimler katılmalı?

Kurumlarınızda program / portföy yönetimi yapılıyor ve siz de proje / program / portföy yönetimlerinden herhangi birinde görev alıyorsanız, bu yapılardan biri ile birlikte çalışıyorsanız, veya kuruluşunuzdaki “Proje Yönetim Ofisi – PYO” bünyesinde veya birlikte çalışıyorsanız, bu eğitim tam size göre!

Eğitim kazanımları nelerdir?

Eğitim sonunda katılımcılarımızın program yönetimi tekniklerinin, katılımcıların yürütmekte oldukları programlara organizasyon şemalarının ve stratejik hedeflerin daha iyi anlayarak uygulama yetkinliği kazanmaları amaçlanmaktadır. Bu yetkinlikler, kurumlarınızdaki proje / program / portföy yönetimi ve PYO etkinliğini sağlamanıza yardımcı olacaktır.

Eğitim dokümanları?

Eğitim sunumu ve şablonlar (Eğitim dokümanları İngilizcedir)

Eğitim içeriği nedir?

  • Proje, program ve portföy ve stratejik yönetime genel bakış
  • Program yönetimi amaç, kazanım ve temel bileşenleri
  • Program Yönetimi Süreç Grupları
  • Program Yönetimi Performans Alanları
  • Sonuç odaklı programlama, strateji hazırlama

Bu müfredat, kuruluşunuzun ihtiyacı doğrultusunda projelerin bütünleşik yönetimine ilişkin süreçlere ve örnek uygulamalara ağırlık verecek şekilde uyarlanabilir. Veya, PgMP Sertifikasyonuna yönelik olarak biçimlendirilebilir.

İçerik 2 veya 3 gün olarak düzenlenebilir.

Daha detaylı bilgi almak için bize ulaşın.

EnglishTürkçe