PMI® Yaklaşımları ile Temel Çevik (Agile) Proje Yönetimi Eğitimi

Eğitim süresi: 2 gün / 14 saat

Eğitim düzenlenme şekli: Hem genel katılıma açık sınıf hem de kapalı (kurumsal) grup

Temel Çevik Proje Yönetimi Eğitimi, genel katılıma açık sınıflarımız hafta sonları canlı ve uzaktan olarak gerçekleştirilmektedir, kapalı (kurumsal) eğitimlerimizin tarihi ilgili kurumla beraber planlanmaktadır.

Çevik Proje Yönetimi konusunda sağladığımız eğitimimiz:

Çevik proje yönetimi eğitimlerimiz ile ihtiyaç duyduğunuz bilgi, teknik ve uygulamalarla, çevik uygulayabilecek duruma gelmenizi ve “çevik olma” yolunda ilerlemenizi sağlar. “Değer”in müşteri ya da son kullanıcıya devamlı ve artırımlı ulaştırılması, pazara zamanında çıkış, müşteri ihtiyaçlarının kısa döngülerle hızlı bir şekilde çözümlenmesi, artırımlı olarak ürünün ortaya konulması gibi hususlarda, farklı metodolojilerle (Scrum, Kanban, eXtremeprogramming vb.), pazarın ve müşterinin ihtiyaçlarına atik yanıt verebilmeniz için çevik proje yönetimi eğitimlerimizi sunuyoruz.

2 günlük ve toplam 14 saatlik eğitim aynı zamanda PMI®’ın PMI-ACP® (Agile Certified Practitioner) sertifikasyon sınavı için ihtiyaç duyduğunuz bilgiyi ve sertifikasyonun 21 saatlik eğitim ön koşulunun 14 saatini karşılamaktadır.  Bu eğitim Scrum.org tarafından verilen PSM I ve PSM II sınavı hazırlığı için gereken ön bilgi ve içeriği de sağlamaktadır.

Eğitim bünyesinde katılımcılara eğitimde kullanılan sunumlar sağlanacaktır.

Kimler katılmalı?

Kısa döngülerle ilerleyen projeleriniz varsa, otonom ekipler halinde çalışıyorsanız, dijital dönüşüm vakti geldi de geçiyor diyorsanız, projelerinizi daha etkin yönetmek ihtiyacınız varsa, kuruluş olarak iş yapış şeklinizi dönüştürmek istiyorsanız, bu eğitim tam size göre!

Eğitim aynı zamanda PMI®’ın PMI-ACP® (Agile Certified Practitioner) sertifikasyon sınavı için ihtiyaç duyduğunuz bilgiyi ve sertifikasyonun 21 saatlik eğitim ön koşulunun 14 saatini karşılamaktadır, hem de PSM® I ve II sınavı hazırlığı için gereken bilgi ve içeriği sağlamaktadır.

2 günlük Temel Çevik Eğitimizde çevik ile ilgili temel bilgileri kazanmış olmanızı, devam eden 1 günlük eğitimimizle de (toplam 21 saat ve 3 gün olacak şekildePMI-ACP®️ sertifikasyonu için gereken bilgiye ulaşmış olmanızı ve sınav gerekliliği olan önkoşulu elde etmenizi sağlıyoruz.

Eğitim kazanımları nelerdir?

 • Eğitim ile edineceğiniz bilgiler, sizin, tüm takımınızın ve müşterilerinizin iş gereksinimleri ve öncelikleri açısından aynı dili konuşmasını, ortak paydada buluşmanızı ve bunu sürekli yapabilmenizi sağlar.
 • Müşterinin tam merkeze konumlandığı yeni dönemde, kısa döngüler ile proje yönetimi yaparak değişen koşullara atik, beklentiyle uyumlu ve yenilikçi bir şekilde cevap verebilme yeteneğinizi geliştirir/ hızla aksiyon alma kapasitenizi arttırır.
 • Proje gereksinimlerinin kısa döngüler ile ürün veya hizmete eklenmesi, çaba ve zaman kaybını engelleyerek, rekabet hızınızın da artmasını sağlar.
 • Projelerinizde israf oranını azaltmada ve proje başarınızı arttırmada,çevik yaklaşımların ve hibrit yöntemlerin kullanılmasının ve dijitalleşmenin devreye alınmasının israfı ne kadar azalttığı ve projeleri ne kadar etkin hale getirdiği kaçınılmaz bir gerçektir.

Eğitim dokümanları?

Eğitim boyunca kullanılan sunum kitapçığı katılımcılara ulaştırılmaktadır.

Daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçin.

Katılımcı Görüşlerimiz

Kadriye BOL

Yoga felsefesine göre İnsanların hayatlarında döngüler vardır. Artık biliyorum ki çevik projelerinde☺️ Dünyamız her anlamda müthiş bir dönüşüm içerisinde. Çağa ayak uydurmak, kendine ve yaptığı işe katkı sağlamak isteyen, üreten insanlara yönelik müthiş bir eğitimdi. Kıymetli eğitmenlerimize ve İzge Ailesine gönülden şükranlarımı sunuyorum.

Saygın KARAKUŞ 

Çevik Proje Yönetimi konusunda bir eğitim almak uzun zamandır kişisel backlogumda duruyordu. Hafta sonu gerçekleştirilen 2 günlük bir sprint ile adeta 100 puanlık bir epiği tamamlamış gibi hissediyorum.

Benimle paylaştıkları çok kıymetli bilgi ve kaynaklar için, önce değerli eğitmenim Dilek Koçak’a sonra da tüm İzge ailesine teşekkürü bir borç bilirim.

Caner AKINOCAK

Hafta sonunu kapsayacak şekilde 2 günlük uzaktan eğitim ilk etapta zorlayıcı gibi gelse de hem içerik olarak hem de özellikle Dilek Hanım’ın akıcı ve interaktif sunumu sayesinde zamanın nasıl geçtiği anlamadığımız ve çevik proje yönetimi bakış açısını detayı ile irdelediğimiz, öğrenmeye başladığımız bir eğitim oldu.

Kerem Tuna ÖZLÜ 

Hem eğlendik hem öğrendik. Eğitimlerinizde işin felsefesini verdiğiniz için içerik olarak değişiklikler olsa da değişimlere hemen adapte olabiliyoruz. Eğitmenimiz Dilek Hanım’a gelince bilgisi zaten derya deniz. Hem çok ilgili hem de birebir iletişim konusunda da desteğiniz eksik olmuyor. Son olarak online eğitimi çok güzel oturtmuşsunuz diye düşünüyorum. Pandemi sürecinden sonra bile bence online eğitimle devam etmelisiniz. İnsanlar işten çıkıp bir de bir yere gitmekle zaman kaybetmemesi adına online eğitimi çok daha yararlı buluyorum.

Eğitim İçeriği

 • Çevik Sistem İnşa Etmek:Çevik prensipleri ve çevik zihin yapısı Çevik manifesto, çevik prensipleri, lean kavramları ve lean düşünce sistemi, çevik ve Kanban, çevik terminolojisi ve Scrum, çevik stratejileri, Ampirik Süreç Kontrolü.
 • Değer temelli iş / -Değer temelli teslimat; Ömür döngüsü seçimi, Değer Bazlı Önceliklendirmeye Giriş, Belirsizlik, Planlama ve İnovasyon İlişkisi, Mükemmellik Kavramları
 • Uygulamada Çevik (Scrum rolleri, eserleri ve olayları dahil olmak üzere): Kullanıcı hikayeleri, tahminleme yöntemleri (story point, Fibonacci Serileri, Planning Pocker, iterasyon (sprintler), ürün ve iterasyon backlog’ları, burndown chart, günlük toplantıları, çevik modelleme
 • Paydaş katılımının sağlanması: Paydaşı Güçlendirmek, paydaş rolleri, paydaşın değer algısı, paydaş tipleri ve proje dahil edilmeleri, katılımcı karar alma, Çevik İş Gerekçesi, Çevik Başlatma Belgesi, İlerleme Raporları, Ürün yol haritası, paydaş beklentilerini yönetmek,
 • Hizmetkar liderlik, Ekip kompozisyonu, ekip rolleri, ekibin çalışma alanları, Ekibin geliştirilmesi – DoD (Definition of Done), Ölçülebilir yetkinlik, proje ve ekip başlatma belgeleri
 • Bu tekniklerin büyük bölümü Scrum alt tekniklerini içermektedir.
 • Ekip performansı (Farklı Ortamlarda Ekip Yönetimi, Duygusal zeka ve hizmetkar liderlik, ekibi güçlendirme, backlog hazırlama, release / iteration / daily standup/ review – demo toplantıları ve retrospektifleri ekibin değer üretmesini sağlayan araçlar
 • Adapte edilebilir planlama / değişim temelli planlama (Azalan faydalar kanunu, “Just Barely Good Enough” ve “The Last Responsible Moment” uyarlanabilir planlama ve önündeki engeller, pl. ufukları, yaklaşan dalga planlaması, aşamalı olarak gelişme, sürekli planlama, çevik tahminleme ve çevik ölçme, Hız (Velocity) ve Öngörü, Problemleri tespit etme ve çözme
 • İş ortamında çatışma, risk yönetimi ve stratejileri, sorun çözme, sürekli iyileştirme: Engel / Sorun / Risk kavramları ve her birinin çevik ortamlarda yönetilmesi, risk özelinde risk yönetimi stratejileri, sürekli iyilemenin temel kavramları (Risk yönetiminin detaylarına, devam niteliğindeki Çevik Sertifikasyonlar (PMI-ACP®) Hazırlık Tamamlama Eğitiminde yer verilmektedir).

Yaklaşan Eğitimler

EnglishTürkçe