İZGE EĞİTİM DANIŞMANLIK

 PROJE YÖNETİMİ DÜNYASINDAN HABERLER 2019’de DE DEVAM EDİYOR!

Stratejik yönetim, proje, program ve portföy yönetimi, PMO kurulumları, çevik yönetim, iş analistliği eğitim ve danışmanlık ihtiyaçlarınız için buradayız. Dünyada neler oluyor, farkında olmak için bizi takip edin.

Dinamikler, PMSummit İzmir, PMSummit Ankara, Çeşitlenen Eğitimlerimiz, son sertifikasyon sayıları, Proje Yönetiminde Teknoloji Çarpan Etkisi, Sertifikasyon Sınav Merkezi ve Sınav İçeriği değişikliği…

derken 2019’un ilk altı ayı çok dolu idi! 

Geçmiş bayramınızı kutlarız, proje yönetimi haberlerini keyifli okumalar dileriz. 

70:20:10 Modeli İnternet Çağı’nın Neresinde?

İnternetin gelişiyle beraber mobil ve online öğretim teknolojilerindeki artış 70:20:10 modeline eğitim endüstrisinin de bakış açısını değiştirdi. Minimum seviyede, büyüyen profesyonel eğitmenler klasik öğrenme biçimlerinin büyüyen market üzerindeki vurguyu tam olarak yansıtmadığı konusunda ısrarcılar. Öyle ki yeni bir araştırma sonucunda OSF (on-the-job,social,formal) oranı olarak yeni bir ölçüt tanımlandı. OSF, kuruluş ve sanayi bazında değişkenlik gösteren bir ölçektir.

İZGE 70:20:10 Modelinde nerede duruyor?

Hem online hazır, hem online canlı eğitimlerimiz, hem de sınıf eğitimlerimiz ile klasik olarak temel bilgiyi edinmenizi sağlarken, diğer yandan da kuruluşunuzda proje yönetimi süreç ve olgunluğunu geliştirmek üzere koçluk sağlamaya devam ediyoruz. İş başı eğitimlerinizin ve kurumsal öğrenme süreçlerinizin tasarlanmasında yanınızdayız.

Kal-Der Kamu Kalite Sempozyumunun destekleyicileri arasında yer aldık.

Nisan 2019’ da düzenlenen ve temel odak noktasını “ Kamu Yönetimi’nde Kalite ve Dijitalleşme” olan Kamu Kalite Sempozyumu’ nu destekleyerek ülkemizde eğitim, sağlık ve kamu hizmetleri başta olmak üzere her türlü alanda yaşam kalitesini arttırmaya çalışan Kal-Der’in yanında olmaktan gurur duyuyoruz. Katılmcılarla hem Proje Yönetimi hem de A’bra Spectra’yı konuşma fırsatımız oldu.

İlk’ lerimizde Bu Sene: PM Summit İzmir

PMI® TR, İzmir’deki ilk proje yönetimi zirvesini birçok yerli ve yabancı konuşmacının katılımı ile 6 Nisan’da Yaşar Üniversitesi Kampüsü’nde gerçekleştirdi. 300’e yakın katılımla büyük bir ilgi ve dolu bir içerikle gerçekleşen Zirveden hepimiz dolu beyinlerle ayrıldık. Bu güzel etkinlik için PMI Türkiye’ye ve tüm gönüllülerine teşekkür ederiz.

Geleceğe dönüşmeye hazır mısınız?

Geleceğe dönüşmeye hazır mıyız? #PMSummitAnkara 2019 teknolojik, ekonomik ve sosyal dönüşümleri ve dönüşmek için gereken proje yönetimi yetkinlikleri konusundaki içeriği ve çalıştayları ile dopdolu! Sponsorları arasında olduğumuz PMSummit Ankara 21 Haziran’da BTK’da, hala kayıt yaptırmadınız mı?

Bilgi Güçtür Ama Sadece Paylaşılırsa

Bizler İzge Yazılım olarak proje yönetimi konusundaki bilgilerimizi ve sektördeki yenilikleri paylaşarak daha büyük kitlelere ulaşmayı hedefliyoruz. Bu bağlamda da internet sitemizi mümkün olduğunca güncelleyerek hem bilgilerimizi hem de bilinilirliğimizi arttırmaya çalışıyoruz. İş analistliğinden , çevik proje yönetiminin geleceği ve proje yönetimindeki yeni stratejilere kadar  gündemdeki en son haberleri ve yeni trendleri özgün bir içerik olarak Türkçe yayımlıyoruz. Daha fazlası için linke tıklayınız.

Eğitimlerimiz, şehirlerimiz ve referanslarımız çeşitleniyor.

PMP®, İş Analistliği (BA), Agile ve PCM Eğitimlerimizle, Ankara, İzmir ve İstanbul’dan sonra şimdi de Eskişehir ve Bursa’dayız. Bu yıl:

* Toplam 24 eğitimde,

* 270 katılımcımıza yüzyüze eğitimlerle,

* 170’i mayıs ayında olmak üzere toplamda 900 aktif katılımcımızla da online eğitimlerimizde bir araya geldik.

* Üstelik online eğitimlerimiz 5 üzerinden 4,50 olarak değerlendirildi.

* PMP Sınavını geçen arkadaşlarımızın güzel haberlerini de alıyoruz!

* KUZKA (Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı), ERDEMİR, ALAPALA, Teknopark İstanbul kurumsal referanslarımız arasına katıldı.

* Temmuz ve Ağustos aylarında Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa, Adana eğitimlerimizle sizinleyiz.

* Sizlere bir de sürprizimiz var!

PMI®, Sertifikasyon Sınavlarında Değişiklik Yapacağını Duyurdu

PMI®, PMP® Sertifikasyon Sınavını Aralık ayında değiştireceğini duyurdu. Haberin ayrıntıları için linke tıklayabilirsiniz. Ayrıca PMI®, Temmuz’dan itibaren Pearson Vue Sınav Merkezleri ile çalışmaya başlıyor. Sınav ayarlamalarınızdaki sorularınız için bize danışabilirsiniz.

 

2017 yılında eğitimimiz sonrasında PMP® Sertifikalarını alan katılımcılarımızın hem eğitim hem de PMP® sınav hazırlık süreçlerine dair deneyimlerini paylaştıkları yazılarına Katılımcı Görüşleri adresinden ulaşabilirsiniz.

PMP Sertifikasyon sayısı 911.000’i geçti! 

Mayıs 2019 sonu itibariyle PMP Sertifikasyon sayısı dünyada 911.000’in üstüne çıktı! Son bir yıl içindeki artış 60.000’e yakın. Sadece bu rakam bile, proje yönetimi bilgisine hakim profesyonele olan ihtiyacın göstergesi. Peki siz, proje yönetimi bilginizi pekiştirmek için harekete geçmeye hazır mısınız? 

EnglishTürkçe