PM Summit Ankara Zirvesi Ardından – PM Summit Ankara Zirvesine doyamadım

İzge ile yollarımız yeni kesişti, 2 haftalık mesaiden sonra beni çok heyecanlandıran bir etkinliğe katıldık. PM Summit Ankara Zirvesi, benim katıldığım PM Summit Ankara zirvesiydi ayrıca ilk kez bilişim teknolojileri dışında bir alanda katıldığım ilk zirveydi. Üstelik İzge zirvenin sponsorlarından biriydi. Bu yüzden 21 Haziran 2019’da yani etkinliğin ilk gününde Bilgi Teknolojileri Kurumunun (BTK) Fuayede alanında eğitimlerimizi ve yeni ürünümüz A’braspectra’yı tanıtmak üzere yerimizi aldık.

PM Summit Ankara Zirvesi : Geleceğe Dönüşüm

PM Summit Ankara zirvesindeki sunumların hepsi ayrı ayrı çok kıymetliydi. Zirvenin teması “Geleceğe Dönüşüm” olduğu için daha çok projelerimizi nasıl geleceğe entegre ederiz? geleceğin proje yöneticisi nasıl olmalı? Teknoloji ilerlerken biz hala eski yöntemlerle başarı sağlayabilir miyiz? Gibi sorulara cevap arandı.

PM Summit Ankara

Size özel olarak çok beğendiğim oturumlarda ve çalıştaylardan bahsetmek istiyorum. Beni en çok etkileyen sunum Prof. Dr. Acar Baltaş’ın “Başarılı Projeler için Zihniyet Değişikliği” bu oturumda, projeleri gerçekleştirirken, sağ duyunun önemi ve proje yönetiminin geleceğin dünyasında ne gibi yeterliliklere sahip olması gerektiğini son olarak da bu yeterlilikleri elde ederken hangi değerlerimizi muhafaza etmeliyiz bunlardan bahsetti. Kesinlikle en etkili oturumlardan biriydi.

PM Summit Ankara

Proje Yöneticisi Bakış Açısı ile Toplumsal Cinsiyet Eşitliğine Katkı Sağlamak Çalıştayı

En beğendiğim çalıştay ise Buket Karademir & Beren Sak & Serap Çetin’in “Dünyayı Dönüştürecek Küresel Hedefler: Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” çalıştayına katıldım. Programı gördüğümden andan itibaren katılmaya karar vermiştim. Bu arada bu çalıştay tamamen yukarıdaki 3 isim tarafından, PMI Summit Ankara için tasarlanmış. Çalıştayın ilk bölümünde Dönüşen Kadın Platformunun kurucusu Buket Karademir’in istatisiklerden oluşan sunumuyla başladı. Ardından bizim için seçtikleri konularda projeler hazırlamamız için tablolar dağıttılar ben projemi çalıştayın en küçük katılımcısı olan 14 yaşındaki Melek ile yaptım. 10 dakikada hazırladığımız projelerin tamamlanmasıyla beraber sunmaya başladık. Benim için çok verimli ve anlamlı bir sunum oldu. Dönüşen dünya da ve iş yaşamında kadının yeri neresi olmalı sorusuna yanıt aradık hep beraber.

 

Bunlar sadece ilk hatırladıklarım, bu arada organizyonun profesyonelliği ve özellikle ikramlar konusundaki cömertlik gerçekten ancak yurtdışındaki uluslararası etkinliklerde görebileceğimiz nitelikteydi. Bu konuda organizasyon gönüllülerini ne kadar tebrik etsem az.

 

Ege ORHAN

Eğitim Teknoloğu

PM Summit Ankara’nın resmi web adresiEnglishTürkçe