PMP® Sertifikasyon Sınavını Evden Online Olarak Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler!

PMI® geçirdiğimiz bu süreçte PMP® sertifikasyon sınavını evden online olarak alınabileceğini duyurmuştu. Bizler de İZGE olarak, evden online olarak sınavı alıp PMP® ve CAPM® sertifikalarını alan katılımcılarımızın deneyimlerini sizlere aktarmaya devam ediyoruz.

2 Ocak 2021 sınav değişikliği gelmeden önce, sınava hazırlanmanız için son düzlükte yanınızdayız. Proje Ekonomisinde daha iyi kararlar vermek, yetkinliklerinizi arttırmak, işinize değer katmak istiyorsanız bizlere ulaşın!

Katılımcılarımızdan ve PMI.org’dan elde ettiğimiz bilgilere göre, online olarak PMP® sınavını alırken dikkat edilmesi gerekenler neler sizler için listeliyoruz.

 • Kamera ve mikrofonu kusursuz çalışan bir  bilgisayar (Macbook harici bir bilgisayar olmasına dikkat edin)
 • Sıkıntısız bir internet bağlantısı (Evinizdeki internetin kopması ihtimaline karşı telefonunuzun internetinden bağlanmanızı öneriyoruz)
 • Sınavı gerçekleştirirken birkaç saat durabileceğiniz sessiz bir ortam
 • Sınava girmeden önce sınava gireceğiniz ortamın 4 farklı açıdan fotoğraflarını yükleyip kopya materyali olmadığından emin olmanız gerekiyor.
 • Sınavdan önce bilgisayarınıza sınav esnasında başka sekmeleri açmanızın engelleneceği bir program yükletiyorlar. (Yani sınav esnasında arka taraftan bir dosya açmanıza imkan tanımıyorlar.)
 • Sınav boyunca kayıt altında olacaksınız, herhangi bir şüpheli durum olduğunda sınavınız iptal olacak.
 • Sınav boyunca bilgisayar başından kalkmanız yasak.
 • Sınav başladıktan sonra 90. Soruya geldiğinizde 10 dakikalık ara ister misiniz diye bir uyarı geliyor ve ondan sonra eski sorularınıza bakmaya geri dönemiyorsunuz.
 • Sınava başlamadan 30 dakika önce girerek Sınavı Başlat butonu ile bilgisayarınıza yüklenen uygulamada ilk 15 dakikada bağlantı testinizi ve fotoğraf yükleme işlemlerinizi gerçekleştirdikten sonra son 15 dakika da bu verilerle ilgili kontroller yapılıyor.
 • Bir sorununuz olursa sistemde sizi izleyen gözetmen ile konuşabileceğiniz bir chat ekranı, 240 dakikadan geriye sayan bir kronometre, beyaz tahta ve hesap makinesi bulunuyor.
 • Sınav esnasında gayri ihtiyari bir noktaya odaklandığınızda gözetmen tarafından uyarılabiliyorsunuz😊

Sınav boyunca kayıt altında olduğunuzu hatırlatır ve hepinize başarılar dileriz.

Bizler katılımcılarımızdan da aldığımız geri bildirimlere istinaden evden sınavı alma, her halukârda çok daha iyi olduğu kanısına vardık. Kendi sınav ortamınızı kendinizin yaratmanın rahatlığını kaçırmayın diye öneride bulunabiliriz. Sınavı evden alma süreci şuan için devam edecek gibi gözüküyor. Ancak ne zamana kadar devam eder herhangi bir bilgi bulunmamakla beraber 2 Ocak 2021 sınav değişikliği öncesi sınavınızı almanızda da yarar var.

İZGE olarak deneyimli eğitmenlerimiz, Türkçe ve İngilizce materyal desteğimiz, 200 soruluk çözüm setimiz ile sizlerin her zaman yanınızdayız!

PMP® sertifikasyon sınavını evden almış katılımcılarımızın deneyimlerini bize aktardığı yazılara aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Değişiklik Yönetimi, PMP® Sertifikasyon Sınavı’nda nasıl vurgulanıyor?

Katılımcımız Enis San PMP® Online Sınav Süreci Deneyimini Bizlerle Paylaştı!

 

Eğitim takvimimize buradan ulaşabilirsiniz.

Siz değerli profesyoneller yetkinliklerinizi PMP® sertifikasyonu ile taçlandırmak için bizlerle iletişime buradan geçebilirsiniz.EnglishTürkçe