PMP® Sınavı Yol Haritası

1. Her şeyden önce, sınavdaki sorularla çok yakın olduğu, sınava giren arkadaşlarımız tarafından bildirilen Cloned Questions (Klonlanmış sorular) göz atın. Böylece konu çalışırken hangi noktalara dikkat etmeniz gerektiği ortaya çıkar. DİKKAT: çözün demiyoruz, sadece sorular hakkında bilginiz olsun, çalışmanızı bu doğrultuda yapın.

2. Eğitim sırasında biz sizlerin genel bilgi edinmesine ve sınav zihin yapısını edinmenize öncelik veririz. Eğitim sunumlarındaki pek çok bilgiyi hap şeklinde iletiriz. Bu yüzden eğitim sunumlarınızın ve PMI – LO üzerinde bulunan el kitabınızın (Student Manual) üzerinden dikkatlice geçin.

3. Bu esnada, piyasada sınava uygun olduklarını anladığımız bazı açık kaynak sorularla pekiştirme yapabilirsiniz. Örneğin şu video soru serileri:

https://www.youtube.com/watch?v=_m10EzIskS8

https://www.youtube.com/watch?v=C3NyDsl9-xk

Ancak eğer eğitim bilgi kaynaklarınızla çakışan soru olursa, eğitim bilgi kaynaklarınızın öncelikli olduğunu hatırlatırız.

4. Cloned questions’ı mutlaka, cevabınızın üzerinden giderek, her sorunun mantığını anlayarak çalışın. Sınav için en önemli kaynaklar olan PMBOK Guide v6, PMBOK Guide v7 ve Agile Practice Guide’ın üzerinden hızlıca geçin. Bu kaynaklardaki bilgiler size yabancı değil, sunum ve Student Manual’ınızdaki bilgiler bu kaynaklardan besleniyor, ancak kaynakların kendisinde bilginin ele alınış şekline göz atmanızda / aşikar olmanızda fayda var.

5. Pmtraining veya prepcast sorularının kalitesi konusunda, sınavı alan arkadaşlarımızın geri bildirimleri çok iyi, ayrıca Oliver Lehmann ve Andrew Ramdayal’ın soru simulasyonları da kaliteli, buralardan soru alarak, pekiştirmelerinizi tamamlayın:

Online PMP Exams | PMP Training Prep Class & Course | PMTraining

PMP Exam Prep and PMP Training Online (project-management-prepcast.com)

https://tiaexams.com/product/pmp-exam-simulator-course/

https://www.oliverlehmann.com/free/free-pmp-practice-questions

6. İnternet ortamında eski versiyonlardan binlerce PMP sorusu karşınıza çıkabilir. DİKKAT: Eski versiyonların hepsi sizi yanıltacaktır. Kaynağınızın yeni sınav sistemiyle uyumlu olduğundan emin olun. Yeni sınava uyumlu olduğunu bildiren kaynaklar bulduğunuzda, sorulardan emin olmak için bizimle irtibata geçebilirsiniz.EnglishTürkçe