PROJE İZDÜŞÜMLERİ WEBINARLARI – 2 – Agile: Neden, Nasıl, Hangi Sertifikalarla?

Agile: neden, nasıl, hangi sertifikalarla?

2 Haziran Salı 17:30 – 18.30 #projeizdüşümleri ile sizinleyiz ve #agile #çevik

  • Agile, neden?
  • Projelerimizde “#değer” ve “değer” için bazı “agile teknikleri”
  • Agile – Scrum? Agile için kullanılan frameworkler.
  • Agile sertifikasyonları: PSM – PMI-ACP®, sınavları ve hazırlıkları

Konuları hakkında konuştuk ve sorularınızı yanıtladık! Keyifli webinar için Sayın Dilek KOÇAK’a teşekkür ederiz!

 

*Webinarlarımız Zoom Platformu üzerinden gerçekleştirilir ve ücretsizdir.

Bir önceki webinarımız PROJE İZDÜŞÜMLERİ WEBINARLARI – 1 – Eğitimlerimizden Konuşuyoruz! izlemek için tıklayın.

WEBINAR KONUŞMACILARI

DİLEK KOÇAK, PMP®, MBA / Ortak

Dilek Koçak 1993’te Konya Meram Anadolu Lisesi’nden, 1998’de ODTÜ Şehir ve Bölge Planlama Bölümünden mezun olmuştur. MBA derecesi bulunmaktadır. 13 yıldan uzun zamandır projelerle ilgili çalışmaktadır, bunun son 8 yılında proje yöneticiliği görevleri yürütmüştür. Türk Kızılayı’nda Afet Yönetimi, Organizasyonel Gelişim bölümleri ve ERP Projesinde çalıştıktan sonra, 2007 – 2015 yılları arasında “Türk Kızılayı’nın Stratejik Planının Hazırlanması” ve “Şubelerin Organizasyonel Gelişimi” projelerini yönetmiştir. Organizasyonel yapılanma, sistem geliştirme faaliyetlerinde de rol almış, ayrıca 3 yıl kurumsal bütçenin yönetiminden sorumlu olarak çalışmıştır. Bu rollerin arasında süreli olarak yer aldığı diğer görevler, Güvenli Kan Temini Projesinin Hazırlanması, Kırgızistan ve Sri Lanka İnsani Yardım Operasyonlarıdır. PMI TR gönüllüsüdür ve PMI TR bünyesinde “Güçlü Projeler için Mentorluk” programının eğitimini geliştirmiş ve mentorluk eğitimleri vermiştir. Bu programın diğer ülkelerdeki PMI şubeleri ile paylaşılması için PMI EMEA LIM toplantılarında konuşmacı olarak yer almıştır. 2014 ve 2015 yılında PMI TR’nin Ankara Şubesinin kurulmasından sorumlu Direktör olarak ve 2016 – 2017 yıllarında da PMI TR Özel Projelerden Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak gönüllülük faaliyetlerini sürdürmüştür. 2016 yılı PM Summit İstanbul (+700 katılımcı), PM Summit Ankara (+450 katılımcı), PMI TR iletişim ve WEB yönetimi, Genç Proje Yöneticileri geliştirme projelerinden sorumlu başkan yardımcısı olarak görev yapmıştır.

2013 yılından bu yana stratejik yönetim, program ve portföy yönetimi, proje yönetimi ve PMP® hazırlık eğitimleri, Çevik Proje Yönetimi ve ACP (Agile Certified Practitioner) Eğitimleri ve danışmanlıklar vermektedir. Konuyla ilgili Zirvelerde konuşmacı olarak yer almaktadır.

SELDA BARBAROS, PMP®, Bilgisayar Yük.Müh./ Ortak

Selda Barbaros, 1993’te Konya Meram Anadolu Lisesi’nden, 1997’de Hacettepe Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümünden mezun olmuştur. Bilgisayar mühendisliği bölümünden yüksek lisans derecesi bulunmaktadır. Yüksek lisans çalışması veri analitiği, iş zekası ve karar destek sistemleri üzerinedir. 20 yıldan uzun zamandır bilgi teknolojileri kapsamında projelerde görev almaktadır. 2007 senesinde kadın girişimci olarak KOSGEB’e yaptığı Ar-Ge projesi başvurusu kabul edilerek İzge Yazılım Eğitim Danışmanlık Tic.Ltd.Şti.’yi kurmuştur. 2007 den günümüze kadar yer aldığı projelerde proje yöneticisi olarak görev almıştır. İş zekası ve veri ambarı kapsamında eğitim ve çalıştaylar düzenlemiştir. KOSGEB ve Tübitak Destekli Ar-Ge projeleri ve AB fonları ile yürütülen projelerin yönetiminde deneyim sahibidir. Bilgi teknolojileri kapsamında yayınladığı 3 bildiri bulunmaktadır. AB projelerinde proje teklif yazımları ve proje yönetimi süreçlerinde bilgi ve deneyim sahibidir. AB projelerinde takım lideri, anahtar uzman ve uzun ve kısa dönem uzman olarak çeşitli görevlerde danışman olarak yer almıştır. Bilgi teknolojileri projelerinde proje yöneticisi ve iş analisti olarak görev yapmaktadır. İş analizi, proje yönetimi ve PMP® hazırlık kapsamında seminer,çalıştay ve eğitimler vermektedir.

Eski canlı yayınlarımızı yeniden izlemek için: https://www.youtube.com/channel/UCeSa9Hr95GEj3MG2GhPwEXA

Bilgi kütüphanemizdeki yazılar için: https://izge.com.tr/proje-yonetimi-bilgi-kutuphanesi/

BİZİ İZLEMEYE DEVAM EDİN!

Bizimle iletişime geçmek için lütfen tıklayınız.

 EnglishTürkçe