PROJE İZDÜŞÜMLERİ WEBINARLARI – 5 – Başarılı Bilişim Projelerinin Sırrı: Türkçe Bilişim Terimleri ile İletişim

Proje İzdüşümleri Webinar Serimizin 5. Bölümü ile karşınızdayız!

BAŞARILI BİLİŞİM PROJELERİNİN SIRRI: TÜRKÇE BİLİŞİM TERİMLERİ İLE İLETİŞİM

Projelerin başarılı olmasının ardındaki en önemli unsur sizce nedir? 22 Eylül 20:00’de TBK Bilişim Sistemleri AŞ Kurucusu ve Türkiye Bilişim Derneği (TBD) Özenli Çalışma Grubu Başkanı olan SAYIN İ. İLKER TABAK ile bilişim projelerindeki başarının en önemli bileşeni dil ve iletişim konusunda sohbet ettik. Bu keyifli webinar için Sayın İlker TABAK’a teşekkürlerimizi iletiyoruz.

Not: Etkinliklerimiz Zoom Platformu üzerinden gerçekleştirilir ve ücretsizdir. Etkinliğimiz eş zamanlı olarak Youtube üzerinden de izlenebilecektir.

Youtube Kanalımız: https://www.youtube.com/channel/UCeSa9Hr95GEj3MG2GhPwEXA

PROJE İZDÜŞÜMLERİ WEBINARLARI – 1 – Eğitimlerimizden Konuşuyoruz!:

PROJE İZDÜŞÜMLERİ WEBINARLARI – 2 – Agile: Neden, Nasıl, Hangi Sertifikalarla?:

PROJE İZDÜŞÜMLERİ WEBINARLARI –3–  Dünya Çapında Yayınlanan Tüm Hibeler ve Proje Fırsatları :

PROJE İZDÜŞÜMLERİ WEBINARLARI –4– Stratejik Yönetim, Proje Yönetimi ve İnsan Faktörü

Konuk: İ. İlker Tabak, TBK Bilişim Sistemleri AŞ Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı

İzmir Atatürk Lisesi’nin ardından, 1987 yılında Hacettepe Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri Mühendisliği’ni, 2005’te Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü’nü bitirdi. Bilişim sektöründe uzun yıllar yöneticilik yaptıktan sonra Mayıs 2017’de kurduğu yazılım ve danışmanlık şirketi TBK Bilişim Sistemleri San. ve Tic. AŞ’de çalışma yaşamını sürdüren İlker Tabak, meslek yaşamı boyunca yazılım uzmanı ve proje yöneticisi olarak da birçok önemli bilişim projesinde görev almıştır.

Türkiye Bilişim Derneği (TBD) üyesi ve TMMOB Bilgisayar Mühendisleri Odası (BMO) kurucu üyesi, Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) kurucu üyesi olan Tabak, Yenişehir Gençlik ve Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyeliği (2007-2008) ve Hacettepe Üniversitesi Mezunlar Derneği (HÜMED) Yönetim Kurulu (2009-2013) ve Denetim Kurulu (2013-2017) üyelikleri de yapmıştır.

İlker Tabak, TBD Yönetim Kurulları’nda 19. Dönemden itibaren (Kasım 1992) Üye, Genel Yazman ve 2. Başkan olarak 22 yıl görev yapmıştır. TBD Ankara Şubesi Başkanlığı (2011-2013) ve TBD Yönetim Kurulu Başkanlığı da (2015-2017) yapan İlker Tabak, TBD çatısı altında Bilişimde Özenli Türkçe Grubu (Terim Kolu) üyeliğinin yanı sıra, mesleki konularda çeşitli çalışma gruplarında görev almıştır. Mesleki bildiri ve yayınlarının yanı sıra, Yayın Kurulu Üyesi ve editörlerinden biri olduğu TBD Bilişim Dergisi’nde yazılar yazmaktadır.

Mart 2017’de başladığı HÜMED Yönetim Kurulu Başkanlığını sürdürmektedir. (www.ilkertabak.com.tr)

 Moderatör: Selda Barbaros PMP,MSc

Hacettepe Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği’nde lisans ve yüksek lisans derecesi, veri analitiği ve iş zekası üzerine uzmanlığı bulunmaktadır. AB teknik destek projelerinde takım lideri ve anahtar uzman olarak görevler almıştır. AB proje ve fonları ile ulusal proje ve fonlar konusunda deneyim sahibidir. Proje, program yönetimi, çevik yönetim, iş analizi, veri analizi, ihtiyaç analizi konularında danışmanlık ve eğitmenlik sağlamaktadır.EnglishTürkçe