Proje Yöneticileri için Duygusal Zeka Eğitimi – Canlı ve Uzaktan –

Eğitim süresi: 1 gün / 6 saat

Eğitim düzenlenme şekli: Hem açık sınıf hem de kapalı (kurumsal) grup

Kimler Katılmalı?

Etkili ve fark yaratan bir lider olmak, duygularını daha iyi yönetebilmek, takım çalışması ve motivasyon bilincini geliştirmek ve ekibine ilham vermek isteyen tüm proje yöneticisi ve proje yöneticisi adayları, halihazırda PMP® Sertifikasyonu sahibi bir proje yöneticisi iseniz veya, PMP® Sertifikasyon sınavına hazırlanıyorsanız, bu 1 günlük eğitim vizyonunuza büyük katkı sağlayacak.

Eğitim Kazanımları Nelerdir?

Eğitimimiz katılımcıların bireysel veya grup halinde çalışmalar yapacağı şekilde uygulama ağırlıklı olarak tasarlanmıştır. PMI’ın proje yönetimi mesleği ve PMP®Sertifikasyon sınavında öngördüğü değişiklikler kapsamında “insanlar-(people)” odağının artması, proje yöneticilerinin bu yöndeki becerilerini geliştirmeleri gerekliliğinden liderlik ve iletişim konularına yönelik bir eğitim anlayışı güdülmüştür.

Eğitim Dokümanları Nelerdir?

Eğitim sunumu ve uygulama dosyaları (Dokümanlar Türkçedir)

Eğitim İçeriği

Proje yöneticilerinin sahip olması gereken liderlik becerilerini gözden geçirerek;

  • Duyguların gücü ve hayatımızdaki yeri
  • Proje yönetiminde duygusal zekanın önemi
  • Duygusal zeka nasıl geliştirilir?
  • Six Seconds Duygusal Zeka Organizasyonu
  • Six Seconds Duygusal Zeka Modeli
  • Motivasyon Grubu EQ Yetkinlikleri
  • Duygular Grubu EQ Yetkinlikleri
  • Kararlar Grubu EQ Yetkinlikleri
  • Kişisel EQ Gelişim Planları

Konuları işlenerek katılımcıların duygusal farkındalıkları arttırılacak, kendi EQ Gelişimi yol haritalarını çıkarmaları sağlanacaktır.

 

duygusal

 

Nurdan Özdemir‘in yazısını okumak için tıklayın.

 

Nurdan Özdemir

Nurdan Özdemir Hacettepe Üniversitesi Elektronik Mühendisliğinde eğitim gördü. Yüksek lisansını ODTÜ Elektronik Mühendisliği bölümünde yaptı.

2017 yılı başında House of Human Koçluk Okulundan ICF onaylı Profesyonel Koçluk Sertifikasını aldığı günden beri koçluk yapıyor. House of Human Koçluk Okulunda Yönetici Koçluğu eğitimini tamamladı. Adler ve Hayatın Ritmi işbirliği ile gerçekleştirilen Six Seconds Duygusal Zeka Değerlendirici Sertifikasyonu eğitimlerine katılmasını sağladı. Altı ay süren çalışma sonunda Six Seconds Beyin Profilleri ve EQ Değerlendirici Sertifikalarını aldı. Liderlik, duygusal zeka ve yöneticilik ekseninde koçluk yapıyor. Duygusal zeka çalıştayları, proje yöneticileri için farkındalık atölyeleri ve yöneticiler için bireysel koçluk seansları gerçekleştiriyor.Koçluk organizasyonlarından ICF ve AC tarafından gerçekleştirilen projelerde girişimci kadınlara, üniversite öğrencilerine, mühendislik okuyan kızlarımıza ve genç kadın çalışanlara gönüllü koçluk yapıyor. PMI® Türkiye’nin mentorluk programındaki gönüllü mentorlardan biri. Türkiye’de faaliyet gösteren uluslararası koçluk organizasyonlarından Association for Coaching (AC) Türkiye Ankara yapılanmasının çalışmalarına gönüllü destek veriyor.

EnglishTürkçe