Etkili Proje Yöneticisinin Yedi Alışkanlığı* Yazı Dizisi-VII

Etkili Proje Yöneticisinin Yedi Alışkanlığı yazı dizisinin VII. bölümü ile sizlerleyiz. Bu yazımızda Sayın Peyman Yüksel 5. alışkanlık olan “Önce Anlamaya Çalış Sonra Anlaşılmaya” alışkanlığını ele alıyor. Keyifli okumalar dileriz.

PROJE İZDÜŞÜMLERİ WEBINARLARI – 5 – Başarılı Bilişim Projelerinin Sırrı: Türkçe Bilişim Terimleri ile İletişim

22 Eylül 20:00’de TBK Bilişim Sistemleri AŞ Kurucusu ve Türkiye Bilişim Derneği (TBD) Özenli Çalışma Grubu Başkanı olan SAYIN İ. İLKER TABAK ile bilişim projelerindeki başarının en önemli bileşeni dil ve iletişim konusunda sohbet edeceğiz.

Etkili Proje Yöneticisinin Yedi Alışkanlığı* Yazı Dizisi-VI

Etkili Proje Yöneticisinin Yedi Alışkanlığı yazı dizisinin VI. bölümü ile sizlerleyiz. Bu yazımızda Sayın Peyman Yüksel 4. alışkanlık olan “Kazan Kazan Diye Düşün” alışkanlığını ele alıyor. Keyifli okumalar dileriz.

Etkili Proje Yöneticisinin Yedi Alışkanlığı* Yazı Dizisi-V

İyi bir proje yöneticisinin günümüzde agile yaklaşımla proaktif olması, inisiyatif alması ve gerekli gördüğü anlarda proje adımlarına müdahale etmesi arzu edilen bir özelliktir, bunu alışkanlık haline getirmesi, sorunları ötelememesi gerekir.

Bitmeyen Proje (İş Dünyası ve Beyaz Yakalılara Dair Bir Roman)

“Bitmeyen Proje” ile, geliştirme ve BT birimleri arasındaki çatışmayı engellemenin bir yolu olduğunu görüyoruz. “Amaç (The Goal)” kitabından sonra severek okuduğum bu kitapla DevOps’un temelini de irdelemiş oldum.

Çevik vs Şelale: Eyfel Kulesi ve Sagrada Familia

Paris Eyfel Kulesi 2 yıldan çok daha az bir sürede tamamlandı. Öte yandan Barselona’daki Sagrada Famillia Kilise’sinin yapımı bundan yaklaşık 100 sene önce başladı ve orijinal tasarımına sadık kalınarak yapımı hâla devam ediyor. Peki bu 2 devasa proje arasında ne gibi bir fark var? Ve bunların “çevik” proje yönetimi ile ne alakası var?

EVDEN PMP® SINAVI ALMA SÜRECİ

PMP® Sınavı için başvurunuzu yaptınız, uygunluğunuzu aldınız ve ödemenizi yaptınız. Sınavı evden alacaksınız. Peki bu noktada ne yapmalısınız?

PMP® SERTİFİKASYON SINAV BAŞVURU ADIMLARI

PMI®, Temmuz’un 2. Yarısından itibaren PMP® Sınav Başvuru Süreci’nde değişiklikler yaptığını duyurdu. Yeni değişiklikler neyi kapsıyor ve başvurumuzu nasıl yapacağız?

Eğitimlerimiz
EnglishTürkçe