Proje Yönetimine Dair Kitap Öneri Listesi

Sizler için proje yönetimine, liderliğe, scruma, iletişime vs. dair kitap öneri listesi oluşturduk. Sıkılmadan roman tadında okuyacağınız kitaplardan daha teknik bilgi içeren kitap listemizi aşağıda bulabilirsiniz. Keyifli okumalar dileriz 🙂

PMP® Sertifikasyon Sınavını Evden Online Olarak Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler!

Katılımcılarımızdan ve PMI.org’dan elde ettiğimiz bilgilere göre, online olarak PMP® sınavını alırken dikkat edilmesi gerekenler neler sizler için listeliyoruz.

Kurumlarınıza Özel Eğitim ve Danışmanlıklarımız

Projelerimizin “değer” odaklı olmasını sağlamak, ekipler olarak bizlerin elinde! İZGE olarak biz de sizin proje yönetimi yetkinliklerinize katkı sağlamak için buradayız. Proje Ekonomisinde daha iyi kararlar vermek, yetkinliklerinizi arttırmak, işinize değer katmak istiyorsanız bizlere ulaşın!

Değişiklik Yönetimi, PMP® Sertifikasyon Sınavı’nda nasıl vurgulanıyor?

Katılımcılarımızdan Buğra Balkan ile Proje Yönetiminin En Önemli Vurgularından Değişiklik Yönetimi ve PMP® Sınav Süreci Hakkında Konuştuk!

Etkili Proje Yöneticisinin Yedi Alışkanlığı Yazı Dizisi – I

Pandemi döneminden geçtiğimiz bu süreçte, yeni dünyanın neye benzeyeceğini ve başarılı proje yöneticisi alışkanlıklarının neler olduğunu, olacağını bu yazı dizimizde hep birlikte düşünecek ve değerlendireceğiz.

PROJE İZDÜŞÜMLERİ WEBINARLARI – 3 – Dünya Çapında Yayınlanan Tüm Hibeler ve Proje Fırsatları

Proje fırsatları ve projeleriniz için fon mu arıyorsunuz? 7 Temmuz 20:00’de  Projeler ve Fonlar Genel Müdür Yardımcısı Sayın Özgür Arda bize tüm proje hibe ve fırsatlarından bahsedecek.

Covid-19: Yeni Normal

Yaşam,çalışma, beslenme ve eğlence biçimlerimiz pandeminin dayattığı koşullar nedeniyle değişiyor. Peki yeni normal sürecinde bizleri ne bekliyor?

Liderlik, İletişim ve Etkileşim Atölyeleri

Liderlik Kalkanı bizi biz yapan özelliklerimizi, değerlerimizi, başarılarımızı ve liderlik yönümüzü ortaya çıkartıyor. Kendi içimize bakmamızı, en iyi yönlerimizi takım içinde kullanabilmemizi, birlikte var olmamızı sağlıyor. İçimizde bir kalkan gibi bizi koruyan yönlerimiz, takım çalışması içinde, dış dünyada içinde bulunduğumuz ekibimize güç katıyor.

Katılımcımız Zeynep Betül Kuvvet CAPM Sertifikasyon Sınavı deneyimini bizlere aktardı!

Proje Yönetimi Eğitimi katılımcılarımızdan Sn. Zeynep Betül KUVVET, CAPM® sertifikasyon sınavını online olarak alarak CAPM® oldu. Bizimle hem sınava hazırlık sürecini, hem de sınav deneyimini paylaştı.

Katılımcımız Enis San PMP® Online Sınav Süreci Deneyimini Bizlerle Paylaştı!

Eğitim katılımcılarımızdan Sn. Enis SAN, PMP® sertifikasyon sınavını evde aldı ve PMP® oldu. Kendisi, eğitim ve sınav süreciyle ilgili deneyimlerini bizlerle paylaştı: Sınavı alırken nelere dikkat etmeli? Süreçler nasıl işliyor?

İTÜ MEM bünyesinde “Çevik(Agile) Proje Yönetimi” Eğitimimiz

İTÜ Eğitimde Mükemmeliyet Merkezi Öğrenme İstasyonu bünyesinde sponsor olduğumuz “Çevik Proje Yönetimi Eğitimi”mizi İZGE olarak gerçekleştirdik. Çevik bakış açısı, çevik ekipler ve proje ömür döngüleri üzerine konuştuk.

DEĞİŞEN DÜNYANIN YENİ PAYDAŞI: PROJE EKONOMİSİ

Son günlerde sıkça duyduğumuz bir kavram var: “Proje Ekonomisi”. “Proje” ve “ekonomi” gibi iki farklı kavramın harmanlanması bize neyi anlatmalı? İkisini ortak kılan unsurlar neler? Proje liderlerinin bu kavramlarla ilişkisi nedir?

Delphi Tekniği Nedir ?¿

Geleceğe dair tahminleme yöntemi. Önceliklerin saptanması, amaçların neler olacağı, gelecekte ne gibi durumlar ile karşılaşılabileceği uzmanların farklı bakış açılarından ve yaratıcılıklarından yararlanarak ortak paydada buluşmayı hedefler.

Mayıs 2020 Bültenimiz

İZGE ekibinde mesajınız var! Proje yönetimine dair tüm gelişmeler proje izdüşümleri ile bültenimizde.

Evden PMP® Olma Zamanı: Online Sınav Süreci Nasıl İlerliyor?

Geçirdiğimiz bu süreçte PMI® PMP® sınavını online olarak alabilme imkanını sizlere sunuyor. Peki PMP® online sınav sürecinde başvuralar nasıl oluyor? Sınava evden girerken nelere dikkat etmeniz gerekiyor? Sizlerle paylaşıyoruz.

PROJE İZDÜŞÜMLERİ WEBINARLARI – 2 – Agile: Neden, Nasıl, Hangi Sertifikalarla?

Agile, neden? Projelerimizde “#değer” ve “değer” için bazı “agile teknikleri” Agile – Scrum? Agile için kullanılan frameworkler.
Agile sertifikasyonları: PSM – PMI-ACP®, sınavları ve hazırlıkları konuları hakkında konuştuk ve sorularınızı yanıtladık.

PROJE İZDÜŞÜMLERİ WEBINARLARI – 1 – Eğitimlerimizden Konuşuyoruz!

Proje Yönetimi ve PMP® Hazırlık, Çevik (Agile) Proje Yönetimi ve PMI-ACP® Hazırlık, İş Analizi ve PMI-PBA® Hazırlık
Eğitim İçeriklerimiz ve Canlı-Uzaktan Eğitim Ortamımız, PMP® Sertifilkasyon Sınavı Değişikliği konuları hakkında konuştuk ve sorularınızı yanıtladık.

PMI Yaklaşımları ile Proje Yönetimi Eğitimi

Bu eğitim,Proje yönetimi dünyasına henüz adım atan ve proje yönetimi konusunda genel akış ve araç – tekniklerle tanışmak isteyen herkes için iyi bir başlangıç noktasıdır.

İş Analizine Giriş 

Gereksinimden – ürün/hizmet/sonuca ulaşıncaya dek doğru araç ve tekniklerle, doğru şekilde hareket etmek, farklı paydaşların farklı ihtiyaçlarını anlamak, önceliklendirmek, bu kararları iş birliği içinde alarak, projenin başarısını sağlamak için en önemli yetkinkilerden biridir, iş analizi yetkinliği.  “İş Analizine Giriş” eğitimimiz ile bu konuda farkındalık ve temel yetkinlikler kazanmış olacaksınız.

Çevik Yaklaşımlarla Proje Yönetimi’ne Giriş

Aşağıdaki içerik, en temel 1 günlük içeriktir. Bu eğitim “PMI Yaklaşımları ile Çevik Proje Yönetimi ve PMI-ACP Sertifikasyon Eğitimi” ve/ veya Scrum – PSM I -II eğitimi olarak 3 güne  kadar genişletilebilir. 2001 yılında “Çevik Manifesto” ile, ürün veya hizmetin önemli bileşenlerini önceliklendirerek, kısa döngülerle ortaya koymaya; ve bunu yaparken ürün / hizmet ve ekibin

ÇEVİK (AGILE), COVID-19 VE PROJELERİMİZ

Çözüme götürecek, tüm tarafların hassasiyetini göz önünde bulundurmuş, tüm adımları hızlıca hayata geçirmek durumundayız. Bu da ancak “Agile – Çevik Proje Yönetimi” ile mümkün olabilirdi. O halde, çevik yetkinlikler kazanmak için en doğru zamandayız.

Canlı Uzaktan Eğitim mi! Yüzyüzesi varken…

Canlı-Uzaktan Eğitim mi? Yüzyüzesi varken! inancına karşılık canlı-uzaktan eğitim katılımcılarımızın geri bildirimleri ile sizleri yeni eğitimlerimize davet ederiz.

ÖNEMLİ DUYURU! PMP® SINAV DEĞİŞİKLİĞİ 2 OCAK 2021’E ERTELENDİ!

PMP® Sınav değişikliği 2 Ocak 2021 ’e ertelendi!

Önceliğimiz Siz’siniz, Canlı ve Uzaktan Eğitimlerimiz ile Sizinleyiz

COVID-19 sebebiyle tüm dünyada ve Türkiye’de olağan dışı zamanlar yaşıyoruz. Yaşama ve çalışma şekillerimiz değişiyor. Biz de İZGE olarak bu süreçte tüm eğitimlerimizi uzaktan canlı eğitim platformları ile sürdüreceğiz.

PROJE YÖNETİMİ MESLEĞİ VE PMP® SERTİFİKASYON SINAVI DEĞİŞİKLİĞİ İLE İZGE EĞİTİM’İN PROJE YÖNETİMİ VE PMP® HAZIRLIK EĞİTİMLERİNİN DEĞİŞİKLİĞE UYUMLULUĞUNA İLİŞKİN ÖNEMLİ BİLGİ:

PMP® sınav değişikliği ile ne bekliyoruz? Aldığınız eğitimlerin sınava uyumu ne olacak? Bu değişikliklerin proje yönetimi mesleğine yansıması nasıl olacak?

“AMAÇ” Kitabı İncelemesi

Kitabın yazarı Eliyahu M. Goldratt, “Kısıtlar Teorisi” ni ortaya atarak kurum ve işletmelerin büyük çaplı sorunlarına çözüm bulan fizikçi ve yönetim danışmanı. Geliştirdiği yeni yönetim ve sistem felsefeleri ile dünya çapında tanınmıştır.

Bir PMP® Adayı Gözünden Bir Audit Deneyimi

Audit sürecinde yaşadıklarımı soru cevap olarak kısaca aktarayım, süreç inanın düşündüğünüzden daha kolay, sınavda başarılar 🙂

2020 Eğitim Takvimimizi Görmeden Eğitim Planınızı Yapmayın !

2020 yılında, tüm yetkinliklerinizi geliştirmeye hitap eden eğitimlerle karşınızdayız, ve tüm yılımızın eğitim takvimi burada: https://izge.com.tr/egitimler

EQ Proje Yönetimi için neden önemlidir?

Proje yönetimi sanatını icra etmek için neye ihtiyacımız var? Proje yöneticileri olarak iletişim becerilerimizi 10 üzerinden değerlendirsek kaç olur? Duygusal zeka proje yöneticilerini bu yönlerden nasıl destekler?

PMP® SINAV DEĞİŞİKLİĞİ ERTELENDİ, AMA GELECEK GELDİ BİLE!

Proje Yöneticileri, PMP® Sertifikasyon sahibi Proje yöneticileri ve PMP® Sertifikasyon sınavına hazırlananlar için, 2 Ocak 2021’e ertelenen sınav değişikliğinin sebebi ve sonuçlarını biraz inceleyelim istedik.

PMBOK®GUIDE V7 İLK TASLAK – DEĞİŞEN MESLEKİ YAKLAŞIMIN İLK ÖNGÖRÜLERİ

Proje Yönetimi Mesleğini Ve Pmp® Sertifikasyonu PMBOK®Guıde V7 ile Nasıl Etkilenecek? PMBOK®Guide V6 Uyumlu Olarak Aldığınız Eğitim Geçersiz veya Yetersiz Mi Olacak?

Proje Yöneticisinin En Önemli Donanımı

İnsanların proje yöneticisi olma isteklerinin kaynağında neler var? Proje yöneticisi olarak tüm bu zorluklarla baş edebilecek donanımınız var mı?

Duygusal Zeka Lider Yetkinlik Listesinde Bir Madde Midir?

Duygusal zeka bir proje yöneticisinin en önemli donanımı. Bu donanımı kazanmak, geliştirmek için çaba sarf etmeli. Peki nasıl olacak?

Ocak 2020 Bültenimiz

Sınav değişikliğinden PMBOK® V7’ye, eğitimlerimizden danışmanlık hizmetlerimize, proje yönetimine dair koca bir 2019’u bulabileceğiniz bültenimiz İZDüşümler şimdi yayında!

Canlı Uzaktan Eğitimimiz

Eğitimlerinin bir bölümünü sınıf içi – bir bölümünü uzaktan – canlı platformlarda tamamlayan katılımcılarımızın görüşlerini alma ve her iki ortamı katılımcı gözü ile değerlendirme fırsatını verdi bize. Katılımcı görüşlerimizi buradan inceleyebilirsiniz.

Ekonomik Dalgalanmalarda Proje Yöneticisi Yetkinlikleri Neler Olmalı?

Değişen ekonomik düzende proje yöneticisi hangi yetkinlikleri bulunmalıdır? Gelin beraber göz atalım!

Sınıf İçi Proje Yönetimi ve PMP® Hazırlık Eğitimi

Normal şartlar altında sınıf içi eğitimlerimize devam edeceğiz. Bu doğrultuda ilk planlanan eğitim detaylarımız yazımızda açıklanmıştır. Sınıf içi eğitim detaylarımız hakkında bilgi almak ve tarihleri teyit etmek için lütfen bize ulaşınız.

Yeni Sınav Sistemi İçin PMI®’ın Önerdiği Kaynaklar

PMI®’ ın sınav değişikliği için referans kaynaklarını sizler için paylaştık.

Önceliklendirme Yöntemi MOSCOW Tekniği

İşlerimiz için hangi işlerin daha öncelikli olduğuna karar verip ona göre hareket etmek en doğru yöntem.  Yoğun iş yükünün altında kaybolmayıp en öncelikli işlerden başlanıp belli bir sırayla gidilmesi en doğru tercih olur.

Bir Proje Yöneticisinin gözünden: 2019’da Türkiye’de Proje Yönetimi

Uluslararası ve çok taraflı yürüyen işler ve projelere daha fazla dahil oluyoruz. Ülke genelinde yürüyen pek çok “mega” ve “büyük” proje var…Eğer biz bu “dijitalleşme” denen şeye ayak uyduramazsak, ne yurt içinde ne de yurt dışında pazarda yer almamız mümkün olmayacak.

BUZDAĞIMIZ ERİYOR !

“Değişim uğraşında başarılı olursanız, refah içinde yüzersiniz. Değişimle başa çıkamazsanız, hem kendinizi hem başkalarını tehlikeye atmış olursunuz.” John Kotter’in, “ Buzullar Eriyor’’ adlı fablı, basit, anlaşılması kolay, her kesimin kendine ders çıkarabileceği bir öykü.

GELECEĞİN MESLEKLERİ

Ya on sene sonrası için yeni doğacak milyonlarca yeni meslek olduğunu söylesek? İşte tam olarak bu noktada “hibrit” meslekler ve yetkinlikler devreye girecek…

Kasım 2019 Bültenimiz

50.Yılda İlk 50 Proje! Proje Yönetiminin Geleceği? Sizin İçin Biz Ne yapabiliriz? Hepsi Bu Sayıda, Keyifli Okumalar…

Kayseri Sanayi Odası bünyesinde Proje Yönetimi Eğitimini tamamladık

Toplam 3 eğitimle, Kayseri’de Tasarım Merkezi ve AR-GE Merkezi bulunan 15’e yakın kuruluşun toplam 60 çalışanı ile bir araya geldik.

Olmalıydı Olabilirdi Olsaydı

Hepimiz hayatımızda en az bir kere şunu kendimize söylemişizdir. “Şimdiki aklım olsa şunu şöyle yapardım.” Bu durumu bazen tecrübemiz yetersiz kaldığına bazen arkadaşlarımızla konuşurken yaşarız.

PROJELERİNİZİ “ROBOTLAR” DEĞİL “İNSANLAR YÖNETİYOR

Mart ayında bizlerden proje yönetimi eğitimi aldıktan sonra PMP® olan Tuğba Naipgil ile “Bir tarihçi projelerini nasıl yönetiyor” sorusunun cevabına gelin beraber bakalım!

Bir IT personeli gözünden A’bra Spectra

A’bra Spectra’yı biz hazırlarken PMI® proje standartlarına göre hazırladık. Bu sayede hem bir evrensellik hem de bir objektiflik kazandı. Kurumlara özel çözümler ve modüller sunmaktan sevinç duyuyoruz.

Ağustos 2019 Bültenimiz

PMSummit Ankara, yenilenen eğitimlerimiz, en yeni proje yönetimi sistemleri hakkında bilgiler, Sertifikasyon Sınav Merkezi ve Sınav İçeriği değişikliği… derken son hareketli bir yaz dönemini geride bıraktık! Proje yönetimi haberlerini keyifli okumalar dileriz.

“Geleceği Dönüştürenler”​

İZGE olarak, “Geleceği Dönüştürenler”- PMI Summit Ankara’daydık. Teması, “Dönüşüm” olan zirvede toplumsal cinsiyetten nesil teorisine dijital dönüşümden değer yaratmaya kadar geniş bir konu yelpazesi vardı.

OTODİDAKT: Kendi Başına Öğrenmenin Altın Çağı

Boles konuyu şöyle özetliyor: “ Çevremizde inanılmaz bir bilgi bombardımanı var. Ancak biz bu bilgileri anlamlı bir şekilde bir araya getiremezsek bu bilgi havuzunda kaybolup “aha” anlarımızı kaçırıyoruz.”

“Fikir”lerimizi Nasıl Konuştururuz?

Muhteşem bir fikir sahibi olsanız bile bu bazen diğerleri için resmetmesi zor olabilir. Kimse sizin aklınızı okuyamaz yada kendi planlarınızı da somut olarak karşı tarafa aktarmak zor bir durum olabilir.

Şirketinizde Neden Öğretmenler ile Çalışmalısınız?

Öğretmenler adeta bir yetenek havuzu. LinkedIn’ın yaptığı araştırmaya göre 4 milyondan fazla insanın unvanı “öğretmen.” Peki şirketinizde neden onlar olmalı?

İş Analizi Neden Önemli?

İş analizi alanında kendinizi ve kurumunuzu geliştirmek için eğitimlerimize katılabilir ve size özel gerçekleştireceğimiz çalıştaylarla iş analizi yaklaşımlarımızı birlikte iyileştirebiliriz.

Proje Yöneticilerine Daha Çok İhtiyacı Olan 3 Sektör

Proje yönetimi ile ilgili bir iş ararken ilk olarak nereye ve nasıl bakmanız gerektiği genellikle net olmaz. Birçok sektörde roller her ne kadar belirli de olsa yine aynı sebepten dolayı uzun vadede gideceğiniz yeri bulmak bir o kadar zor olabilir.

Bir İlk Olarak İzge

Eğitimler sürecinde öğrendiğim şeyler ve merak duygusu beni yüksek lisans bölümünde çok farklı bir noktaya ateşledi diyebilirim. Bu noktada da geçmişte araştırma görevlisi olarak çalışmış olan Selda Hanım’ dan her anlamda faydalandığımı belirtebilirim.

İzge ile geçen bir ay

Özellikle yönetimsel süreçler,örgütsel yapılar ve de bütçe konusunda öğrendiklerim o kadar değerli ve faydalı bilgiler ki, bu bilgiler olmadan o kadar projeyi nasıl yapmışım hayret ettim…

Türkiye ve Avrupa Birliği Arasındaki Temel Yapı, Start-up ve Organizasyonların Proje Yönetiminin Üstün Uygulamalardan Faydalanarak Güçlendirilmesi

21 Haziran ODTÜ Teknokent CoZone’da açılışı düzenlenen ve temel hedefi “Proje yönetim teknik ve araçlarını girişimcilere aktarma” olan “Outspeed Start-Up” projesini şöyle kısaca aktaracak olursak…

PM Summit Ankara Zirvesi Ardından – PM Summit Ankara Zirvesine doyamadım

İzge zirvenin sponsorlarından biriydi. 21 Haziran 2019’da yani etkinliğin ilk gününde Bilgi Teknolojileri Kurumunun (BTK) Fuayede alanında eğitimlerimizi ve yeni ürünümüz A’braspectra’yı tanıtmak üzere yerimizi aldık.

Haziran 2019 Bültenimiz

Stratejik yönetim, proje, program ve portföy yönetimi, PMO kurulumları, çevik yönetim, iş analistliği eğitim ve danışmanlık ihtiyaçlarınız için buradayız. Dünyada neler oluyor, farkında olmak için bizi takip edin.

Çevik ve artımlı ömür döngülerinde iş analizine nasıl yaklaşmalı?

Çevik ve artımlı ömür döngülerinde iş analizine nasıl yaklaşmalı?

İş analizi eğitimlerimizden haberiniz var mı?

Projelerinize başlarken niyet ettiğiniz şey ile bittiğinde ortaya koyduğunuz farklı mı? Öncelikli konuları belirlemekte zorluk mu çekiyorsunuz?
En önemlisi, hem üst yönetim, hem de tüm taraflar hayal kırıklığı mı yaşıyor? O halde en önemli ihtiyacınız “İŞ ANALİZİ” yetkinliği.

PROJE YÖNETİMİ – 3 PROJELER: NE SAĞLAR, NASIL SAĞLAR?

Dünya ile bütünleşmek, dijital dönüşümü yakalamak, uluslararası rekabet gücümüzü sağlamak için proje yönetimi olgunluğumuzu geliştirmek zorundayız…

PROJE YÖNETİMİ – 2: STRATEJİ HARİTALARI VE PROJELER

Proje yönetimi  “hız”, “hazır olma durumu” ve “rekabet edebilirlik” konusunda bizi nasıl destekleyebilir? Proje yönetimi, bu noktada bir nevi “yakıt” bizim için. Bir başka deyimle, hızı, hazır olma durumunu ve rekabet edebilirliği sağlamak için bir tür “imkan tanıyan” veya “enabler” denebilir.

Proje Yönetimi İZdüşümleri 2018’de neler oldu?

Projelerin gerçekten de değer kattığını nereden biliyoruz, diye sorabilirsiniz, çok haklı olarak. PMI® (Project Management Institute) 2006 yılından bu yana “Pulse of the Profession” yani “Mesleğin Nabzı” raporlarını yayınlıyor.

PROJE YÖNETİMİ – 1 : BUGÜNÜN DÜNYASI, NASIL BİÇİMLENDİ? YARININ DÜNYASI, NASIL BİÇİMLENİR?

5-6 Kasım 2018 tarihlerinde ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde, iki yılda bir düzenlenen “Kara Sistemleri Semineri” gerçekleştirildi ve biz de İZGE olarak sponsorlar arasında idik.

35. Ulusal Bilişim Kurultayı – Bilişim 2018 – Dijital Dönüşüm –

Bilişim 2018, 21 Kasım 2018 tarihinde başladı. 2 gün devam edecek olan etkinlik bünyesinde eş zamanlı oturumlarla çok değerli bilgi paylaşımları yer alıyor. TBD Genel Başkanı Rahmi Aktepe’nin açılış konuşması dijital ekonomide yerli ve milli yazılım teknolojilerin önemi üzerine olmuştur. 

Proje Yönetimi İZdüşümleri 2018 Eylül – Ekim

PM Summit İstanbul 2018’in konusu “Endüstri 4.0’da Proje Yönetimi” idi. Endüstri 4.0 nereden çıktı noktasından alıp, bilginin yeniden üretilmesi ve büyük veri aracılığı ile tercihlerimizi, beklentilerimizi belirlemesi, ürünlerin ve hizmetlerin tam da “gönlümüzden geçen” bir hale dönüşmesinin yanı sıra, hayatımızı ve “gönlümüzden geçecekleri” belirleyen bir teknolojiye taşıdı bizi.

Ekonominin gücü KOBİ, KOBİ’lerin gücü bilişim…

KOBİ Endüstri 4.0 ve dijital dönüşüm yetkinliğinin artırılmasına yönelik görüşlerin paylaşıldığı , “TBD 2. Ankara KOBİ ’ler ve Bilişim Kongresi” 25 Ekim 2018 de TBD ev sahipliğinde TBD,ASO,ATO ve KOSGEB iş birliği ile gerçekleştirildi.

Mesleğin nabzı – proje yönetiminin bize kattıklarını 5-6 Kasım’da Kara Sistemleri Semineri’nde konuştuk.

5-6 Kasım 2018 tarihlerinde iki yılda bir düzenlenen Kara Sistemleri Semineri’nde hem sponsor olarak yer aldık, hem de Danışmanlarımızdan Sn. Dilek Koçak, “Savunma Projelerinin Geleceği: Hibrit (Melez) Proje Yönetimi” başlıklı bir sunum gerçekleştirdi.

Endüstri 4.0 Proje Yönetimi

2 günlük Zirvede İZGE, REP Sponsor olarak yer aldı. PM Summit İstanbul’da “Neden Proje Yönetimi” diye sorduk. Zirvedeki proje yönetimi videolarımızı izlemek için: https://www.youtube.com/channel/UCeSa9Hr95GEj3MG2GhPwEXA

Ankara Proje Pazarı

Ankara Kalkınma Ajansı tarafından düzenlenen TechAnkara Proje Pazarı’nda, teknoloji odaklı ve yenilikçi projeler hem yarıştı, hem de tanıtıldı. İZGE de fikirleriniz ürün ve hizmete dönüşürken yanınızda!

Polatlı Ticaret Odası ile Stratejik Yönetimi Konuştuk

Polatlı Ticaret Odası ile geleceği ve stratejik yönetimi konuştuk. Stratejik planlarını dört gözle bekliyoruz! Stratejik planlama ve yönetim ile ilgili tüm soru ve ihtiyaçlarınız için bize ulaşabilirsiniz: info@izge.com.tr

PMP® ve Proje Yönetimi Bilgi Bankası

Neden proje yönetimi? PMI® nedir? PMP® sertifikası nedir ve neden önemli? Bir proje ne zaman “başarılı” kabul edilir? ve daha fazla soruya yazımızda cevap verdik. Proje yöneticisinin projedeki rolü nedir?

PMP® ve Proje ve Program Yönetimi ve Hesap Verebilirlik

Proje ve Program Yönetimi ve Hesap Verebilirlik başlıklı yazımız TSE Standard Dergisi’nde yayınlanmıştır. Buradan da sizlerle paylaşıyoruz.

Ekip olmak ya da külliyen olmamak

Ekip olmak ya da külliyen olmamak   Ekip Omak Ya da Külliyen Olmamak başlıklı yazımız TSE Standard Dergisi'nde yayınlanmıştır. Buradan da sizlerle paylaşıyoruz. Hayatınızın ne kadarında tamamen yalnızdınız? Lütfen bu soruyu cevaplarken aileniz, yakın arkadaşınız, kardeşleriniz, sevgiliniz – eşiniz, iş arkadaşlarınız, komşularınız hepsini dikkate alın. Hiç kimseyle değil, tamamen kendi başınıza hareket ettiğiniz zaman, hayatınızın ne kadarını

Geleceği Şekillendirirken İş Analistliği Mesleği

Son zamanlarda “iş analizi” ve “iş analistliği” sıkça karşımıza çıkar oldu. Nedir ve neden giderek kuruluşlarımızda daha çok ihtiyaç duyulur olmuştur diye bir bakalım istedik.

2017’DEN 2018’E PROJE, PROGRAM, PORTFÖY YÖNETİMİ VE 2017’DEN 2018’E İZGE

Tüm mesleki rehberlerin bu yıl güncellenmesi bir sürpriz veya rastlantı değildi aslında. PMBOK® versiyon 6 ile PMI® tüm ülkelerdeki farklı sektörlerin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak proje yönetimi ve onun etrafında biçimlenen mesleklerin gelişimini sağlıyor…

ITTO – Girdiler, Araç&Teknikler, Çıktılar – PMBOK® Guide V6 Uyumlu

PMBOK® Guide V5 ile en temel farklılıklarından biri, girdi ve çıktıların ana gruplarda toplanmış olması. Karşılaştırmalarımız devam edecek ve ayrıca “Araçlar ve Teknikler” tablosunu da yayınlayacağız, bizi takipte kalın.

PMBOK® Guide V6 İle Neler Değişiyor?

5. versiyonu uygulamada olan PMBOK® Guide V6 geliyor! PMI®’ın proje yönetimi rehberlik ve standardını ortaya koyan PMBOK® Guide (Project Management Body of Knowledge) kitabı güncelleniyor.

PMBOK® Guide v6 Neden Agile Practice Guide İle Birlikte Yayınlandı?

PMBOK® Guide v6’yı bekliyorduk uzun zamandır, sürpriz olan PMBOK® Guide v6 ile Agile Practice Guide’ın tek kitap olarak yayınlanması oldu. Neden PMI® iki rehberi tek kitap olarak yayınladı?

2018 MESLEKLER RAPORU

Kate Rock Rockwood kalemiyle raporun orjinal metni, PMNetwork,Ocak2018 sayısında yayınlanmıştır. Buradan da sizlerle paylaşıyoruz.

PROJE DÖNGÜSÜ YÖNETİMİ, MANTIKSAL ÇERÇEVE YAKLAŞIMI VE PMI® STANDARTLARI İLE PROJE YÖNETİMİ – ÇELİŞKİ Mİ? BÜTÜNLEYİCİ Mİ?

Proje Döngüsü Yönetimi, Mantıksal Çerçeve Yaklaşımı Ve Pmı® Standartları İle Proje Yönetimi – Çelişki Mi? Bütünleyici Mi?

PMP® Sınavında Dikkat Edilecek Hususlar

PMP® sertifikasyon sınavına girerken dikkat etmeniz gereken hususları, sınava dair aklınıza gelebilecek soruların cevaplarını sizlerle paylaştık.

Kurumsal Başarı, Strateji ve Proje Yönetimi

“Sürekli bir değişim ve yenilenme içindeki iş dünyasında, proje, program ve portföy yönetimi, stratejiyi uygulamaya bağlayan köprülerdir. Doğru proje yönetimi kültürü, stratejik amacınıza ulaşmanızdaki başarınızı % 63’e kadar artırabilir.”

Stratejik Bir Yetkinlik Olarak Proje Yönetimi ve PYO : Bölüm 2

Projeleri, projelerin başarısını; projelerin kuruluşların başarısına katkısını etkileyen noktalarını sizler için Sayın Dilek Koçak inceledi. İki bölümden oluşan yazımızın ikinci bölümü. Keyifli okumalar dileriz.

Stratejik Bir Yetkinlik Olarak Proje Yönetimi ve PYO : Bölüm 1

Projeleri, projelerin başarısını; projelerin kuruluşların başarısına katkısını etkileyen noktaları sizler için Sayın Dilek Koçak inceledi. Yazıyı 2 bölüm halinde yayınlıyoruz, buyurunuz, ilk bölümü. Keyifli okumalar.

Marshmallow Oyunu

Nedir bu marshmallow oyunu? Bu oyun, işbirliğini ve ekip çalışmasını teşvik ederken, bir yandan da birlikte uğraşan insanların çok azı başarılı olabiliyorlar. Bu basit oyundan çok fazla ders çıkarabilirsiniz. Keyifli okumalar.

Proje,Proje Yönetimi ve Standartlar

Proje, Proje Yönetimi ve Standartları nedir içerikli yazımız TSE yayını olan “Standard” Dergisinin Kasım 2016 sayısında yayınlanmıştır. Keyifli okumalar.

Çevik (Agile) Nedir, Ne Değildir?

Herhangi bir proje bünyesinde veya tek başına, çevik yöntemler (agile) her yerde karşımıza çıkıyor. Peki bu çevik yöntemler nelerdir? Scrum, Scaled Agile ve Çevik manifesto’dan konuştuk.

Projeler, Başarı, Üçlü Kısıt ve PMI® Yetenek Üçgeni

Projeler, Başarı, Üçlü Kısıt ve PMI® Yetenek Üçgeni PMI® Yetenek Üçgeni Projelerde “başarı” nedir? Projelerdeki “başarı” tanımına iki farklı perspektiften bakabiliriz. Bunlardan ilki, projenin kendi içsel dinamikleriyle, proje yöneticisine verilen görevle ilgilidir. Her proje başlatılırken, proje yöneticisine, en genel haliyle kapsam, zaman ve maliyet hedefleri verilir. Bazen bunların arasında kalite hedefleri de vardır. Proje yöneticisi, bu hedefleri yerine

Kalite İçin Proje Yönetimi

Kalder Eskişehir Şb. Y.K. Üyesi Sn. Bülent Özdoğan’ın proje yönetiminin toplam kalite yönetimi içindeki rolünü anlatan makalesini sunarız: PROJE YÖNETİMİ (PMI® YAKLAŞIMI İLE) TOPLAM KALİTE YÖNETİMİNDEKİ ÖNEMİ Toplam Kalite Yönetimi (EFQM) felsefesinin temelinde amaçlar, hedefler, stratejiler ve süreçlerin; arzulanan sonuçlara uygun şekilde entegre edilmesi yatmaktadır. Elde edilmesi arzulanan sonuçlar için planlamalar yapılırken “Ne”, “Nasıl”, “Ne

Proje Yönetimi İZdüşümleri 2018 Temmuz – Ağustos

Temmuz ve Ağustos 2018'de olan biten herşeyin İZdüşümü burada! PMI®'ın kayıtlı eğitim kuruluşlarından biri olarak Proje Yönetimi ile ilgili herşeyi sizlere İZdüşümü olarak iki aylık bültenlerle ulaştırmaya devam ediyoruz. www.facebook.com/izgedanismanlikegitim/ @izgeproje İzge Eğitim ve Danışmanlık Proje Yönetiminde: -Küçük ve orta büyüklükteki kuruluşlar için proje yönetimi olgunluğunun da destekleyecek, -Sektörlerindeki büyüklerle iş yapmaları için olgunluk seviyelerini

Proje Yönetimi Dünyasından İZdüşümler 2018 Mayıs-Haziran

PMI®'ın kayıtlı eğitim kuruluşlarından biri olarak Proje Yönetimi ile ilgili herşeyi sizlere İZdüşüm olarak iki aylık bültenlerle ulaştırmaya devam ediyoruz. Mayıs - Haziran 2018 İZdüşüm ile karşınızdayız. Facebook Adresimiz Twitter Adresimiz PMI TR Proje Yönetim Dünyası 16. sayısına göz attınız mı? PMI TR tarafından 3 ayda bir yayınlanan Proje Yönetimi Dünyası’nın 16. Sayısı yayınlandı. Dijitalleşme

Proje Yönetimi Dünyasından İZdüşümler Nisan 2018

PMI®'ın kayıtlı eğitim kuruluşlarından biri olarak Proje Yönetimi ile ilgili herşeyi sizlere İZdüşümü olarak iki aylık bültenlerle ulaştırmaya devam ediyoruz. Linkedin Adresimiz Facebook Adresimiz Twitter Adresimiz İnstagram Adresimiz PM Summit Ankara yine çok keyifli, İZGE yine sponsor! PM Summit Ankara 2017'ye geçen yıl 620 proje yönetim profesyoneli katıldı. Bu yıl, içeriği yine dopdolu zirvenin teması

Şubat 2018 Bültenimiz

 İZGE EĞİTİM DANIŞMANLIK  PROJE YÖNETİMİ DÜNYASINDAN HABERLER 2018'de DE DEVAM EDİYOR! Stratejik yönetim, proje, program ve portföy yönetimi, PMO kurulumları, çevik yönetim, iş analistliği eğitim ve danışmanlık ihtiyaçlarınız için buradayız. Dünyada neler oluyor, farkında olmak için bizi takip edin. PMI® Turkiye Chapter'ın 2018 ilk Ankara etkinliğinde  Danışmanımız Dilek Koçak "Stratejiden  Portföy Program ve Projeye" anlattı.   

Aralık 2017 Bültenimiz

ARALIK 2017'ye VEDA EDERKEN PROJE YÖNETİMİ DÜNYASINDAN HABERLER Stratejik yönetim, proje, program ve portföy yönetimi, PMO kurulumları, çevik yönetim, iş analistliği eğitim ve danışmanlık ihtiyaçlarınız için buradayız. Dünyada neler oluyor, farkında olmak için bizi takip edin.  BAŞLIKLAR 2017'nin Ardından... Proje Yönetim Günü 2017 - PMDay 2017  PMI İş Analistliği Sanal Konferansı 2017, proje hayat döngüleri

Eylül ve Ekim 2017 Proje Yönetimi Dünyasından Haberler

 EYLÜL VE EKİM 2017 PROJE YÖNETİMİ DÜNYASINDAN HABERLER Stratejik yönetim, proje, program ve portföy yönetimi, PMO kurulumları, çevik yönetim, iş analistliği eğitim ve danışmanlık ihtiyaçlarınız için buradayız. Dünyada neler oluyor, farkında olmak için bizi takip edin. Eylül ve Ekim'de çok şey oldu, Kasım'da bizi çok şey bekliyor, hepsi burada! BİZDEN... Proje yönetimi bilgi ve uzmanlığı, işlerimizi

PMXPO2017 İzlenimlerimiz

PMI’ın 10 yıldır sanal olarak düzenlediği PMXPO2017, 27 Nisan’da gerçekleşti. İzge Eğitim Danışmanlık olarak, PMXPO’da öne çıkan noktaları takipçilerimizle paylaşıyoruz. Aşağıdaki seanslara PMI üyeleri ücretsiz olarak katıldılar ve toplam 6 PDU kazandılar. 27 Nisan’da etkinliğe katılamayanlar için, PMXPO2017’nin seanslarına Temmuz 2017’ye kadar erişim mümkün olacak. • Driving Success with the Modern Hybrid PMO (Mark Price

Bilgi Teknolojileri(BT) Projelerinde Kapsam Yönetimi

Bilgi Teknolojileri(BT) Projelerinde Kapsam Yönetimi BT Projelerinde Kapsam Yönetimi başlıklı yazımız BMO Dergi Mart 2017 sayısında yayınlanmıştır. Buradan da sizlerle paylaşıyoruz. Proje yönetimi, sektörler üstü bir yaklaşım ile, ürün veya hizmetin kendisinden bağımsız olarak bir rehberlik sağlar. Kapsam yönetimi ise, projenin zaman, maliyet, kalite, kaynak, risk gibi tüm bileşenlerinin yönetimini etkilediğinden ayrıca önemlidir. Bu makalemde bahsedeceğim konular,

PM Summit Ankara 2017’nin Ardından

PM Summit Ankara 2017’nin Ardından , Teşekkürler PMI TR Projelerin başarılı olması için temelde, gerçekleştirilmesi hedeflenen kapsamın, planlanmış zaman ve maliyet çerçevesinde, müşterinin projeden beklentisini içerecek kalite unsurlarını barındırarak ortaya konması gerekmektedir. Proje zamanının daraltılması durumunda, kapsam sabit kalırsa maliyetler artacaktır çünkü birim zamanda çalışması gereken personelimiz artacaktır. Kullanacağımız kaynağı artırmamız gerekmektedir. Hem zamanı daraltıp

Eğitimlerimiz
Canlı ve Uzaktan – PMI® Standartlarıyla Proje Yönetimi Ve PMP® Hazırlık Eğitimi
  • Ağustos 15, 2020
  • 35 saat (Ön koşulu sağlar)
  • Canlı ve Uzaktan
Canlı ve Uzaktan – PMI Standartlarıyla PMI-PBA Ve İş Analistliği Eğitimi
  • Ağustos 29, 2020
  • 35 saat (Ön koşulu sağlar)
  • Canlı ve Uzaktan
EnglishTürkçe