Temmuz ve Ağustos 2018’de olan biten herşeyin İZdüşümü burada! PMI®’ın kayıtlı eğitim kuruluşlarından biri olarak Proje Yönetimi ile ilgili herşeyi sizlere İZdüşümü olarak iki aylık bültenlerle ulaştırmaya devam ediyoruz.

Proje Yönetiminde:

-Küçük ve orta büyüklükteki kuruluşlar için proje yönetimi olgunluğunun da destekleyecek,

-Sektörlerindeki büyüklerle iş yapmaları için olgunluk seviyelerini artıracak,

-Proje başlatmasından itibaren, planlama, uygulama ve değişiklik yönetimini de içerecek şekilde süreç akışlarını destekleyen ve konfigüre edilebilir

Yerli ve Milli “Kurumsal Proje Yönetimi Bilgi Sistemimiz”in kısa bir zaman sonra kullanılabilir olacağını bildirmekten gurur duyarız.

PMI Organizasyonel Proje Yönetimi Standardı Yayınlandı

PMI® #proje, #program ve #portföy yönetimine baz teşkil eden ve PMBOK®v6 ile uyumlu “Organizasyonel Proje Yönetimi – “Organizational Project Management – #OPM” Standardını yayınladı. Standard, proje, program, portföy yönetiminin, kurumsal stratejilerle ilişkilerini düzenlemek üzere geliştirilmiş. Aynı zamanda kurumsal olgunluk seviyeleri, proje yönetim ofisleri, kurumsal proje yönetim ofisleri konularında bilgi vererek, kurulumlarında ve uygulamalarında rehberlik sağlıyor. Bunun yanısıra, tüm bu kavramları iş değeri, faydası ve değer ile faydanın sürdürülebilirliği etrafında inceliyor. Organizasyonel proje yönetiminin ana damarları olan bilgi yönetimi ve yetenek yönetimine de değiniyor. PMI üyeleri, size ait OPM Pdf dosyasına ulaşmak için bu adresi ziyaret edebilirsiniz.

Ekip Olmak veya Külliyen Olmamak

“Ekip Olmak veya Külliyen Olmamak” yazımız, #TSE #Standard Dergisi Mayıs 2018 Sayısında yayınlandı: “Ortada “birlikte” belirlenen, “birlikte” konulan bir hedef olduğu müddetçe, kişi ve grupların “bir arada” olmaya devam ettikleri aşikar. Bunun aslında “karşılıklılık – mütekabiliyet” ilkesine dayandığını, yani bir arada olmanın koşullarının taraf olan tüm kişi ve gruplara aynı çıkar veya faydayı sağladığını söyleyebiliriz. Mütekabiliyet, amaçta, amacın ardından fikir ve yöntemde, fikir ve yöntemin ardından harekette aranacaktır. ” Makalenin tamamına bu linkten ulaşabilirsiniz.

Çevik Proje Yönetimi ve İş Analistliği Eğitimlerimiz sizlerle!

Çevik Proje Yönetimi ve PMI-ACP® Sertifikasyon Hazırlık Eğitimimiz ve İş Analizi ve PMI-PBA® Sertifikasyon Eğitimlerimiz başladı, takvimleri sayfamızda: https://izge.com.tr

Sıkça sorulan sorular sayfamızda yayında!

#Projeyönetimi ve #PMI ve #PMP Sertifikasyonuna dair aklınıza gelen tüm soruların cevabı burada: https://izge.com.tr/sss
Ziyaret ettiniz mi?

Temmuz ve Ağustos’ta da eğitimlerimiz devam etti!

Haftasonu gruplarımız ve kurumsal eğitimlerimiz Temmuz ve Ağustos’ta da devam etti.

Türk Telekom Grubunun lider kuruluşlarından ARGELA Ankara Ekibi projelerinde PMI Standartlarını kullanmak için eğitimlerini İZGE ile tamamladı.

EnglishTürkçe