İZGE’nin misyonunun en önemli bileşenlerinden biri, müşterilerinin dijitalleşme sürecine destek sağlamaktır.

Bu misyon ile, uygun yaşam döngüleri çerçevesinde (geleneksel, hibrit, çevik): Abra Spectra, Sayman, Cubextra projelerini bünyesinde AR-GE projeleri olarak geliştirmiştir.

Dijitalleşme ve dijital dönüşüm sürecinizde, ihtiyaç analizi, yazılım geliştirme, veri analitiği ve iş zekası çözümleri ile uçtan uça anahtar teslim hizmetler sunmaktayız.

AR-GE Projelerimiz

Proje Yönetimi Bilgi Sistemimiz “A’bra Spectra”

Kendi ürünümüz olan “Proje Yönetimi Bilgi Sistemi” A’bra Spectra ile proje yönetiminde hem süreçlerinizin iyileştirilmesi, hem de kurumsal bilgi yönetiminin gerçekleştirilmesine olanak vererek kurumların projelerine değer katmayı hedefledik.

A’bra Spectra’yı , proje ekonomisi ile kurumsal yönetimini etkinleştiren tüm kuruluşların uçtan uca proje yönetimini desteklemek, ve “bir seferde doğru iş” için onların yanında olmak amacıyla geliştirdik. A’bra Spectra, kuruluşların projelerini planlamaları, uygulamaları ve izlemelerine olanak sağlayan bir proje yönetim bilgi sistemidir. Dahası, kuruluşların kendilerine göre süreçlerini düzenleyebilecekleri, bu süreçleri yürüten farklı yetkilerde kullanıcı tanımlayabilecekleri (proje yöneticisi, değişiklik yöneticisi, ekip üyesi vb.) bir ortam sunar. Sistem içerisinde projelerin planları oluşturup, durumları izlenip, değişiklik gereksinimleri ele alınabilir.

Çok Boyutlu Veri Toplama Aracı “Cubextra

Cubextra, tamamen devingen web mimarisi üzerinde Ajax altyapısı kullanılarak tasarlanmış ilk milli veri ambarı sorgu ve raporlama uygulamasıdır.

Cubextra sayesinde kurumunuz veritabanları içindeki bilgileri çok boyutlu olarak kolaylıkla sorgulayabilir ve sonuçları çok gelişmiş bir tablo üzerinde izleyebilirsiniz. Bu beraberinde size kurum içi karar destek konusunda birçok olası sorundan kurtulmanızı sağlar.

Kurumunuzda yetki derecelerine göre her farklı kullanıcı ancak sistem yöneticisinin onay verdiği modüllerle çalışabilir. Cubextra size kurum içi karar destek mekanizması sağlar ve üzerine düşen görevi tam anlamıyla profesyonelce yapar.

Doğalgaz Abone Bilgi Yönetim Sistemi “Sayman “

Enerji sektörü kapsamında uzaktan sayaç okuma sistemi için gerçekleştirdiğimiz Ar-Ge projemizdir. Tübitak Teydeb 1507 kapsamında desteklenmiştir.

Doğalgaz Dağıtım Firmaları için doğalgaz dağıtım sisteminin tüm aşamalarının takip edilebildiği yazılım uygulamasıdır. Proje takibi, abonelikler, sözleşmeler, tahakkuk ve tahsilat süreçleri, sayaç bakım ve kontrol işlemleri, ihbar, yardım masası gibi tüm süreçleri kapsamaktadır.

Adapazarı Gaz Dağıtım AŞ (AGDAŞ) bünyesinde çalışmaktadır. Microsoft Asp.NET üzerinde yazılım geliştirilmiştir ve MS SQL Server veri tabanı olarak kullanılmıştır.

Yazılım Projelerimiz

Analitik.NET, Dış İşleri Bakanlığı, Analitik Bütçe Uygulaması

Doğalgaz Abone Bilgi Yönetim Sistemi, Adapazarı Doğalgaz Dağıtım AŞ ABYS çözümü

Eğitim Bilgi Yönetim Sistemi, Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Daire Bşk.

AB Operasyonel Program İçin Yönetim Bilgi Sistemi, Bilim Sanayi Bakanlığı IPA Birimi

İnsan Kaynakları Operasyonel Program İçin Yönetim Bilgi Sistemi, Çalışma Bakanlığı IPA Birimi

PUSULA-Performans Değerlendirme Sistemi, Karel Elektronik

Veri Analitiği ve İş Zekası Projelerimiz (veri ambarı tasarımı, ETL süreçleri, raporlama ve kumanda tabloları geliştirme);

* Mesa Hastanesi, Karar Destek Sistemi
* Askeri Sağlık Otomasyon Sistemi, Karar Destek Bileşeni
* KOSGEB Başkanlığı Kurumsal Veri Tabanları Üzerinde Çalışacak Veri ambarı Kurulumu ve Raporlama

ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ

Bir seferde doğru iş için İzge Yazılım.

PROJE YÖNETICISI YETENEK ÜÇGENI (TALENT TRIANGLE) EVRILIYOR

Projelerle ilgili en önemli nokta nedir derseniz, “ortaya koymayı hedeflediği iş değeridir” derim. İş değeri ise, bugünün VUCA dünyasında, adapte edilebilirlik ve bunu sağlamak için, ilgili taraflarla sürekli ve doğru şekilde etkileşim ihtiyacını beraberinde getiriyor. Bu ihtiyaçlar, proje yöneticisinin, projelerin kapsamında – zamanında – maliyetinde tamamlanmasıyla ilgili yetkinliklerinin önemini ortadan kaldırmamakla birlikte, yeni 2 temel

PMP® Sınavı Yol Haritası

1. Her şeyden önce, sınavdaki sorularla çok yakın olduğu, sınava giren arkadaşlarımız tarafından bildirilen Cloned Questions (Klonlanmış sorular) göz atın. Böylece konu çalışırken hangi noktalara dikkat etmeniz gerektiği ortaya çıkar. DİKKAT: çözün demiyoruz, sadece sorular hakkında bilginiz olsun, çalışmanızı bu doğrultuda yapın. 2. Eğitim sırasında biz sizlerin genel bilgi edinmesine ve sınav zihin yapısını edinmenize

PMI TR Gençlik Zirvesi’nden Notlar

21 Ekim 2021 tarihinde PMI TR® tarafından gerçekleştirilen, sponsoru olmaktan gurur duyduğumuz zirvede, gençlerimizle birbirinden değerli konuşmacıların buluştuğu ve “Yeni Nesil Proje Yönetimi” temasıyla gerçekleştirilen çok güzel bir etkinliğe katıldık. PMI®’ın 10 yıllık proje yönetimi odaklı istihdam “Talent Gap: Ten-Year Employment Trends, Costs, and Global Implications” raporuna göre 2030 yılına kadar her yıl dünyada 25

Risk Yönetiminin 7 Önemli Noktası

“Güvenlik, bir batıl inançtır. Doğada ne tam güvenlik, ne de tüm bu deneyime sahip insanoğlu bulunur” Helen Keller, Açık Kapı, 1902. Ne iş yaparsak yapalım, hareket halinde olduğumuz her an “risk” alıyoruz. Bu yazıyı yazarken, önce risk almakla ilgili sözleri araştırdım, çoğu, risk almakla almamayı karşılaştırıyordu. En çok Hellen Keller’in yukarıdaki sözünü sevdim. Onun yaşamı

Numaranızı bırakın sizi arayalım

İletişim formuna numaranızı ve bilgi almak istediğiniz konuyu belirtin, konuda uzman arkadaşlarımız sizi hemen arasın.

    Hangi konuda bilgi almak istiyorsunuz?


    EnglishTürkçe