Yeni Sınav Sisteminde PMP® Olmak!

Ocak 2021 eğitimi katılımcılarımızdan Sn. Bilgenur Karakuş Oğuz ile 2 Ocak 2021 değişikliği sonrası yeni sistem PMP® sınavı hakkında görüştük. Deneyimlerini bize aktardığı için kendisine ayrıca teşekkür ediyor, mesleki hayatında başarılarının devamını diliyoruz.

Sorular, çok uzun paragraf değil, ama mutlaka bir senaryoya dayalı idi, açıkçası, doğrudan bilgiyi değil, o bilgiyi nasıl kullanacağımıza yönelikti, bu kısmının benim açımdan çok iyi olduğunu söyleyebilirim.

Birden fazla doğru cevabı olan sorularda, eşleştirmeli sorularda vardı.

Bana, çevik sorularından ziyade, hibrit soruları  daha çok geldi, çevik proje yönetimi konusunda, sizlerin içeriğinizle ve birkaç günlük çevik mantığı doğru anlamak üzere yapılan çalışma ve soru çözümleriyle rahatlıkla ilerlenebilir.

Ekip oluşturma ve ekibe liderlik etme konusunda çok soru vardı, bugün soruların bu halini bilerek çalışıyor olsam, kesinlikle “insanlar” bilgi alanı konusuna biraz daha eğilirdim.

PMI®’ın proje yöneticisi “zihin yapısı”nı kavrayarak ilerledikten ve gereken çalışmayı yaptıktan sonra, kesinlikle herkesin geçebileceği bir sınav olduğunu düşünüyorum.

Eğitimi hem bir önceki sınav versiyonu için, hem de yeni sınav versiyonu için almış biri olarak: senaryoya ve gerçek hayata dayalı soruların bulunduğu bu yeni sistemde sınava girmiş olmanın benim için bir şans olduğunu düşünüyorum, sadece proje yönetimi teknik bilgisi değil, işin ruhunun da bu versiyonla oluştuğunu görüyorum.

Hazırlanırken, İZGE tarafından anlatılan içerik, sınavla ilgili her konuyu kapsadı, ancak bol bol soru çözerek, çözdüğüm testlerdeki yanlışlarımı inceleyip, gerekli gördüğümde tekrar aynı testleri çözerek ilerledim.

Bir çalışma arkadaşı ile ilerlemek benim için çok verimli oldu, çalışabiliyorsanız bir arkadaşınızla veya birkaç arkadaşınızla grup olarak çalışmanızı öneririm.

Sınava hazırlık sürecinde her sorumu cevaplayan ve bunun yanında psikolojik olarak da sınava hazırlanmama destek olan İzge eğitmenlerine çok teşekkür ederim🤗EnglishTürkçe